Маєш право знати: головні рішення лютневої сесії Селидівської міської ради

Маєш право знати: головні рішення лютневої сесії Селидівської міської ради

Рух «Сильні громади» продовжує слідкувати за діяльністю органів місцевого самоврядування. 22 лютого відбулася чергова сімнадцята сесія Селидівської міської ради. Всього на розгляд пропонувалося 43 питання, з них 20 стосувалися земельних відносин. Серед найголовніших – звітування міського голови про хід економічного і соціального розвитку, затвердження звіту начальника фінансового управління про виконання бюджету, затвердження нового заступника міського голови тощо.

Сесія пройшла доволі велелюдно. Були присутні чимало представників різних установ, організацій, громадськості. Депутати також відзначилися майже повною явкою. Спочатку їх було 31 з 34. Під час сесії один з депутатів покинув засідання. Із 43 проектів рішень депутати схвалили 35. 8 земельних питань не підтримали. Вони стосувалися передачі у власність членам фермерського господарства «Альтаїр-Є» частини земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності, які перебувають у постійному користуванні цього фермерського господарства. В результаті розподілу земельних ділянок сімом учасникам господарства (по 4,5 га кожному), у користуванні «Альтаїр-Є» передбачалось залишити ще близько 15 га. Постійна комісія з питань архітектури, регулювання земельних відносин та екології порадила депутатам не підтримувати ці рішення, поки не відбудеться реформа децентралізації й не будуть встановлені чіткі межі громади, в тому числі сільськогосподарських угідь.

Одним із найголовніших питань сесії стало затвердження рішення «Про хід виконання заходів Програми економічного та соціального розвитку міста Селидове за 2016 рік. Пріоритетні напрямки розвитку міст і селищ міської ради в 2017 р.» Міський голова прозвітував щодо цього питання перед депутатами і громадою. У програмі на 2017 рік враховані напрямки стратегічного розвитку Донецької області, а також міста Селидового. До неї, зокрема, ввійшли всі розроблені й початі проекти, а також заходи, що виконуватимуться у 2017 році.

Потребує уваги подання на розгляд одним проектом рішення питання про затвердження одразу двох заступників міського голови. Проект цього рішення міськрада не оприлюднила на сайті. Зміст його зводиться до затвердження заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Інни Терещенко, що й раніше займала цю посаду, та заступником з цих же питань нового працівника у виконкомі Яни Передрій. До цього Яна Передрій працювала головним бухгалтером у відділі освіти м. Селидового.

Важливим також є рішення про затвердження звіту про виконання бюджету Селидового за 2016 рік. Виконання дохідної та видаткової частин бюджету міська рада розмістила у вигляді таблиці в додатку до проекту рішення. Таку ж таблицю виклали у випуску газети «Наша зоря» за 9 лютого.

Фото 1 (5)

Виконання міського бюджету за 2016 рік

Там же в газеті було оприлюднено повідомлення про те, що відбудеться публічне звітування 24 лютого про виконання бюджету у великій залі Селидівської міської ради.

Фото 2 (6) Оголошення в газеті «Наша зоря» про публічне звітування виконання бюджету

Однак, прийшовши у визначений час, ми не виявили ні охочих громадян послухати звіт, ні працівників фінуправління, які б чекали на них у великій залі. У виконкомі це пояснили тим, що нема людей, які прийшли послухати звіт, нема звітування. За бажання, вони можуть надати звіт для ознайомлення.

Але на депутатському дні 20 лютого начальник фінансового управління Тетяна Рогоза зробила доповідь для депутатів про виконання бюджету за 2016 рік. Тож нижче наведемо основні його тези.

У бюджет міста Селидового за 2016 рік надійшло 268,2 млн грн, що склало 103% до річного плану. До бюджету міста з усіх джерел надійшло на 20,9 млн грн більше, ніж 2015 року. Без трансфертів з держбюджету надходження склали 94,1 млн грн або 113, 2% річного плану. З них до загального фонду міського бюджету надійшло 78,7 млн грн (102,9% річного плану). Плани надходжень податків виконані. Збільшення, порівняно з 2015 роком, склало 36%. Це приблизно 20 млн грн, що дозволило здійснювати видатки. Видатки, що планувалися спочатку, довелось корегувати, оскільки на місцеві бюджети лягло фінансування закладів професійно-технічної освіти, що були передані з обласного до місцевого бюджету. Всього на них з бюджету було витрачено 11 млн грн, зокрема, з місцевого бюджету – 7 млн грн. Разом з цим, вдалося залучити кошти стабілізаційної дотації, проте вони не перекрили ті витрати, що пройшли з місцевого бюджету. А також у зв’язку з тим, що протягом року, практично до грудня 2016 року, не було вирішено питання про медичну субвенцію, фінансування закладів охорони здоров’я здійснювалось також за рахунок коштів місцевого бюджету, на що було витрачено приблизно 7 млн грн. Тобто з тих 20 млн грн, що отримали додатково, 14 млн грн пішло на покриття непередбачених витрат, що лягли на місцевий бюджет.

Торік надходили кошти субвенції. Зокрема, освітня (33,7 млн грн) та медична (46,9 млн грн). Крім того, 1,3 млн грн субвенції місто отримало з Покровського, Ясинуватського районів, м. Новогродівки на надання медичних послуг мешканцям цих населених пунктів. Значну питому вагу в структурі доходів міського бюджету складає податок на доходи з фізичних осіб – 63,2 млн грн або 80,3% всіх надходжень. Також вагомими джерелами наповнення бюджету є плата за землю, якої надійшло 4,1 млн грн, що на 1,8 млн грн більше, ніж 2015 року. Єдиний податок також є помітним джерелом доходів – 5,4 млн грн Торік вперше стали отримувати податок на нерухоме майно, ставки за яким у нас були затверджені 2015 року. Хоч цей податок має не такий вагомий внесок, сума, яку сплатили власники житлових приміщень, склала 39,5 тис. грн, а власники нежитлових приміщень – 752,6 тис. грн. Видаткова частина бюджету виконана в сумі 268,3 млн грн, що складає 101% до уточненого плану, в т.ч. із загального фонду 250 млн грн, із спеціального – 18,3 млн грн.

Видатки у 2016, порівняно з минулим роком збільшились на 33%. Тобто, бачимо, що доходи збільшились на 36%, видатки на 33%. 99,9% всіх видатків загального фонду складають видатки на утримання закладів, що фінансуються за рахунок коштів місцевого бюджету. Якщо коротко, то на утримання закладів освіти минулого року з загального фонду міського бюджету було витрачено 75,5 млн грн, охорони здоров’я – 56 млн грн, на програму соціального захисту населення – 84,3 млн грн, на утримання закладів культури – 8,5 млн грн, фізкультури і спорту – 3,1 млн грн. На фінансування видатків житлово-комунального господарства з урахуванням видатків на ремонти та утримання доріг було спрямовано 4,4 млн грн. У структурі видатків міського бюджету, без врахування субвенцій на програми соціального захисту населення, найбільшу питому вагу складають кошти на виплату заробітної плати та виплату стипендій. Торік вони склали 76,4% всіх видатків. На оплату енергоносіїв було витрачено 12% або 22 млн грн міського бюджету. На продукти харчування та медикаменти спрямували 4% бюджету. Інші видатки склали 7,6% бюджету.

Варто зауважити, що 2016 рік був закритий без кредиторської заборгованості по захищеним статтям видатків (зарплата, харчування, медикаменти, комунальні послуги, соцвиплати). Протягом минулого 2016 року видатки місцевого бюджету здійснювались без залучення коштів єдиного казначейського рахунку. Хоча, починаючи з 2002 до 2014 року, здійснення видатків відбувалось за рахунок залучення казначейських кредитів. Варто зауважити, що з початком 2017 року фінансування закладів професійно-технічної освіти знову повертається до обласного бюджету. Але до видатків міського бюджету в 2017 році включені видатки на енергоносії по всіх бюджетних закладах. Кошти освітньої субвенції передбачають тільки видатки на виплату заробітної плати педагогічним працівникам. Всі інші видатки – за кошти місцевого бюджету. Також медична субвенція на 2017 рік у сумі 45,1 млн грн не передбачає виплат на енергоносії.

Варто додати, що торік, наприклад, на заробітну плату працівникам закладів охорони здоров’я було спрямовано 46 млн грн, а субвенція на цей рік тільки 45,1 млн грн. При цьому мінімальна заробітна плата й тарифні ставки збільшились. Це все стало додатковим тягарем для міського бюджету. На сьогодні відчувається брак асигнувань на виплату заробітної плати у сумі 32 млн грн. З них кошти субвенції на утримання закладів охорони здоров’я – 14,1 млн грн. Наразі міська рада звертається до департаментів охорони здоров’я, фінансів, до народного депутата по округу з метою вирішення цього питання.

Важливо сказати про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 14.12.2016 №7/15 – 521 «Про бюджет м.Селидове на 2017 рік. Документ оприлюднений у розділі «Проекти рішень», однак до нього відсутні додатки, що розкривають його зміст. Після того, як депутати затверджують звіт про виконання бюджету, міська рада має право розподіляти залишки минулого року. Вже отримано клопотання й пропозиції головних розпорядників коштів та інших організацій, що фінансуються з міського бюджету й визначені першочергові витрати. З найбільших позицій, на які планується спрямувати вільні залишки, – поточний ремонт доріг з проведення технагляду в сумі 1,2 млн грн.

Наступним прийнятим рішенням, про яке варто сказати, є внесення змін до рішення міської ради про місцеві податки та збори і встановлення ставки акцизного податку у роздрібній торгівлі. Ним передбачається встановити фіксовані ставки до розміру прожиткового мінімуму станом на 1 січня податкового (звітного) року для усіх груп фізичних осіб-підприємців.

Зокрема, для першої групи платників єдиного податку (ЄП) – 10% розміру прожиткового мінімуму, для другої групи – 20% розміру мінімальної заробітної плати. Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі: 3% доходу – у разі сплати податку на додану вартість, 5% доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

На сесії також проголосували за реорганізацію Цукуринської ЗОШ №26 I-III ступенів в ЗОШ I-II ступенів, враховуючи низьку наповнюваність 10-11 класів. Старшокласники вчитимуться в ЗОШ №6 м.Селидового. Для цього передбачається низка заходів, зокрема вирішення питання щодо підвезення учнів старших класів з Цукуреного до Селидового.

Відповідно до наступного рішення, що прийняли на сесії, цукуринську школу №26 планується зробити філією ЗОШ №6, що буде опорною.

На сесії також ухвалили передплату на газету «Наша Зоря» для окремих категорій мешканців міста, а саме: ветеранам війни, праці, інвалідам, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, головам органів самоорганізації населення, квартальних комітетів.

Важливим є рішення про надання дозволу на будівництво спортивних майданчиків на 10 об’єктах.

Сесія тривала більше двох з половиною годин та затягнулася через двогодинне звітування міського голови. Деталі всіх інших рішень не розкривались, посилались на те, що депутати були ознайомлені з ними на депутатському дні. Система електронного поіменного голосування працювала зі збоями, тому кілька разів доводилось депутатам повторно перереєструватись.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Селидовому Олександр Цахнів

Previous Осторожно, в городе мало асфальта!
Next Нелегальный бизнес на вторсырье в Бахмуте

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: огляд проектів рішень сесії Рубіжанської міськради

Мільйон гривень для «Тепломережі», мобільний асфальтний завод, ремонти приміщень виконкому і УПСЗН та більш прозорі закупівлі бюджетникам й комунальникам – про це та багато іншого, що планується розглянути на 34

Маєш право знати 0 Comments

За що будуть голосувати депутати Бахмутської міськради у жовтні?

Координатори руху «Сильні громади» провели детальний аналіз проектів рішень Бахмутської міської ради, які оприлюднені на офіційному сайті. Читайте у нашій постійній рубриці «Маєш право знати!», яку вулицю намагаються перейменувати вже

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право: що будуть розглядати бахмутські депутати на останній сесії 2016 року

Депутати Бахмутської міськради, у середу, 28 грудня зберуться на останню сесію цього року, аби підвести підсумки року, що минає та затвердити деякі програми роботи на наступний рік. Чи буде розглядатись

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!