5 ключових рішень сесії Маріупольської міської ради

5 ключових рішень сесії Маріупольської міської ради

На сесії Маріупольської міської ради, 25 січня, депутати заслухали звіт міського голови Вадима Бойченка за попередній рік роботи на посаді. Координатори руху “Сильні громади” підготували аналіз найважливіших прийнятих рішень Маріупольської міської ради.

Перша в 2017 році – 15-я сесія Маріупольської міської ради зібрала 40 з 54 депутатів. До порядку денного, що складався з 66-ти питань, було внесено кілька змін, включаючи виступ одного з громадських об’єднань і виступ кандидата на посаду начальника управління охорони здоров’я, хірурга, кандидата наук – Данюкова Сергія Олександровича, якого планується призначити на посаду вже 6 лютого.

Після затвердження порядку денного, міський голова Вадим Бойченко виступив зі звітом щодо виконаної роботи за 2016 рік. Мер зазначив декілька, ключових, за його словами, напрямків – нова команда міськради, залучення понад 100 млн грн інвестицій, підвищення безпеки та програма “новий муніципалітет”. Особливу увагу було приділено системі Prozorro, де рівень тендерного порогу був знижений до 3 тисяч гривень в січні 2016 року (один з найнижчих в Україні), “Центру надання адміністративних послуг”, який був запущений у вересні минулого року і відкриття в 2017 трьох нових ВНЗ – філії Київського інституту серця і Донецького юридичного інституту МВС України та Донецкого державного університету управління.

Після чого із залу було поставлено питання щодо електронних петицій – чому досі не прийнято жодного рішення на їх основі (система петицій введена в Маріуполі на початку 2016 року). Міський голова не відповів конкретно, сказавши, що всі петиції були розглянуті, але жодного не реалізовано тому, що вони вже є частиною питань, над якими їде робота.

У планах на 2017 було виділено – зменшення бюрократизації, інвентаризація землі, озеленення та транспорт.

Повний звіт і презентацію Вадим Бойченко обіцяв розмістити на сайті міської ради– marsovet.org.ua

Абсолютна більшість – понад 50 з 66 питань, як і на будь-який інший сесії, займали земельні питання (продовження оренди, дозвіл на створення проекту землеустрою тощо) і питання фінансової допомоги (допомога малозабезпеченим, оплата боргів, виділення коштів на медичні потреби тощо).

Питань, які заслуговують особливої уваги, було всього п’ять, тому зупинимося га них детальніше.

Перше ж рішення, найважливіше з прийнятих на 15-й сесії, – прийняття “Плану соціально-економічного розвитку Маріуполя на 2017 рік”, доповідачем виступив керівник департаменту економіки та структурних реформ міськради – Юрій Кампов.

Він зазначив, що загальна сума фінансування програми складає більше 900 млн гривень та підкреслив топ-п’ять напрямків – “МаріупольАвтодор” (89 млн грн), комунальне господарство (86 млн грн), освіта (64 млн грн), охорона здоров’я (49 млн грн), транспорт (46 млн грн) та інші витрати (440 млн грн). Більш детальний опис плану соціально-економічного розвитку Юрій Кампов обіцяв розмістити на сайті міськради і зазначив, що в лютому пройдуть заходи щодо обговорення, зміни та доповнення “Плану соціально-економічного розвитку Маріуполя на 2017 рік”.

На жаль, немає можливості порівняти його з планами розвитку за попередні роки – ця інформація на сайті відсутня.

ФОТО_1

ФОТО_2

Після виступу були озвучені пропозиції з залу, які стосувалися підвищення комфортності пересування людей з обмеженими можливостями по місту. Зокрема, бронзовий призер Паралімпіади у Ріо – Данило Чуфаров і чемпіонка світу з карате серед людей на візках – Олена Молоданова, озвучили ідею проекту “Соціальне таксі”.

Друге рішення – про розгляд пропозиції, поданого главою фракції “Опозиційний блок” Андрієм Федаем, про створення  депутатської групи “За мир і розвиток”. Згідно з рішенням, до групи увійдуть 23 депутати Маріупольської міської ради. Їх імена в проекті не вказані.

Третє рішення – про списання з балансу підприємств комунальної власності та переходу на ОСББ 28 житлових будинків. Ще близько 200 будинків було переведено на баланс місцевих ЖЕКів, таких як “Азовжилкомплекс”, “Житло центр”, “Східна” і т.д.

Рішення №4 – про доступ до публічної інформації. Відповідно до закону, ціна одного друкованого аркуша, у відповідь на інформаційний запит, становить 0,1% від мінімальної зарплати і перебувала на рівні 1,6 гривень за лист. У зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати до 3200 гривень, відповідно, на розгляд міськради, можливе підвищення ціни – до 3,2 гривень за лист. Це говорить про те, що якщо відповідь на інформаційний запит перевищує 10 аркушів, то людині, що запитує інформацію, доведеться заплатити в два рази більше. Відповідь, об’ємом менше 10 аркушів – надається безкоштовно.

Після виступу кількох громадських діячів, які заявили про підвищення ціни як про серйозну проблему в плані доступу до публічної інформації, було прийнято рішення зняти питання з голосування.

Номер п’ять – КП “Комунальник” передало на баланс Управління Служби Безпеки України в Донецькій області майна, на загальну суму 96604 гривні, серед якого – два ноутбуки, холодильник, дві відеокамери та водонагрівач. Мета передачі у проекті рішення не зазначається.

Відзначимо, що перед засіданням, в інтерв’ю місцевому телеканалу, секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма анонсував підвищення ціни проїзду в комунальному транспорті на 50 копійок.

 

Координатор руху “Сильні громади” в Маріуполі Владислав Зайцев

Previous Имеешь право знать. Обзор проектов 18-й сессии Краматорского горсовета
Next Все закупки от 5 тыс. грн в Краматорске будут проходить через систему ProZorro

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Сессия в Доброполье: Бюджет участия, деньги на благоустройство, вопросы децентрализации

Мы продолжаем свою постоянную рубрику «Имеешь право знать», где движение «Сильные громады» освещает деятельность городского совета. На последней сессии Добропольского горсовета было принято важное решение – утвержден Бюджет участия, согласно

Маєш право знати 0 Comments

Позачергова сесія Слов’янської міськради – позачергові розбіжності

Координатори руху «Сильні громади» підготували огляд рішень 21 позачергової сесії Слов’янської міської ради. У порядку денному було усього п’ять питань, які вимагали якнайшвидшого прийняття. Стосувались вони вирішення проблеми з бездомними

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: Огляд рішень сесії Костянтинівської міської ради

  15 червня у залі засідань Костянтинівської міської ради відбулась сімдесят сьома чергова сесія. Депутати затвердили у новій редакції Положення служб та управлінь у зв’язку з перейменуванням вул. Лівобережної на

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!