Громада проти адміністративного ресурсу, боротьба петицій. Рахунок 0:0

Громада проти адміністративного ресурсу, боротьба петицій. Рахунок 0:0

Депутати Криворізької міської ради на черговій сесії, що відбулася 25січня, не підтримали жодну з двох антагоністичних петицій щодо КП «Муніципальна гвардія». Автор однієї з петиції, депутат міськради «свободівець» Андрій Кондратьєв, запропонував розформувати «Муніципальну гвардію». На противагу цій петиції депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Головченко зареєстрував петицію про підтримку комунального підприємства, яка за кілька годин через використання адмінресурсу набрала понад 500 голосів.

Питання про подальше існування КП «Муніципальна гвардія» стало предметом публічного обговорення після того, як «гвардійці», порушуючи Конституцію України, не пустили громадян на сесію міськради.

«Петиция о поддержке правопорядка в Кривом Роге и обеспечении безопасности криворожан» від депутата фракції «Опозиційний блок» Олександра Головченка була феноменальною для Кривого Рогу, адже за лічені години зібрала необхідні 500 підписів.

Другою ж розглянутою на останній сесії петицією була: «Про розформування муніципальної гвардії» від депутата фракції ВО «Свобода» Тернівської районної у місті ради Андрія Кондратьєва , петиція хоч і була другою у порядку денному після так званої «феноменальної», але зареєстрована вона раніше і зважаючи на її актуальність з легкістю набрала б достатньої кількості прихильників, але коли залишилось зібрати 25 підписів – сайт з петиціями раптово вийшов з ладу. Загалом сайт не працював 34 дні, з 9 грудня до 12 січня 2017 року. Саме цього дня унікальна петиція Головченка була підтримана за один день. Після припинення роботи сайту, всім, хто підписав петицію Кондратьєва почали телефонувати і просити підтвердити підпис, так вдалося виявити 40 містян, які вказали недостовірні дані. Але це не завадило все ж таки підтримати ініціативу і 15 січня було зібрано необхідну кількість прихильників.

foto2

Петиція «Про розформування муніципальної гвардії»

Суть петицій

Андрій Кондратьєв у свої петиції пропонує ліквідувати КП «Муніципальна гвардія», тому що своїми діями вони прямо порушують Закони України та Конституцію. Комунальне підприємство було зареєстроване у 2011 році, і відповідно до, статуту планувалося надавати охоронні послуги (магазинів, офісів, квартир тощо). Таким чином підприємство мало приносити прибуток, але до цього часу утримують гвардійців громадяни, тому що головним об’єктом охорони є приміщення міської ради і влади.

foto3

Статут КП «Криворізька муніципальна гвардія» від 14.08.2012р.

Також, як зазначено у статуті, підприємство підпорядковується відділу взаємодії з правоохоронними органами, але як з’ясувалося із запиту народного депутата криворіжця Андрія Гальченка до Генерального прокурора України – порозуміння з поліцією знайти не вдалося, а працівники «гвардії» навіть не можуть захистити себе. На пленарному засіданні ХVІІ сесії Криворізької міської ради був присутній начальник патрульної поліції міста Ткаченко В.Ю., який зазначив що випадків, коли КП затримувало злочинців до приїзду поліції він не знає, а також, що патрульні не потребують допомоги гвардійців.

foto4

Запит Народного депутата Гальченко до Генерального прокурора України

Яким чином петиція Головченка була підтримана за 6 годин у той же день, коли сайт петицій нарешті запрацював? Команді небайдужих громадян вдалося розкрити цю «таємницю» ідентифікувавши підписи. Основна маса підписантів – це працівники учбових закладів, комунальних підприємств, бюджетних установ та райрад. Зараз вже не існує сумнівів, що прізвища працівників бюджетної сфери і підписантів це збіг, підтвердив цей факт в своєму інтерв’ю для міського телебачення і секретар ради Сергій Маляренко.  Потужний адміністративний ресурс міста відпрацював аж занадто добре.

Розгляд петицій на сесії

На погляд автора петиції про збільшення чисельності гвардійців депутата районної ради Олександра Головченка, працівники патрульної поліції підходять тільки для менталітету Західної Європи, але ніяк не для криворіжців. Чи знав про це Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, коли створював Нову Поліцію? Також автор зазначив, що кількість правопорушень у місті зростає та навів конкретні факти про пограбування шкіл, розпиття спиртних напоїв у скверах та наруги над могилами на кладовищах. На запитання депутата Сергія Поповича, з яких джерел ця інформація була отримана, Олександр Головченко відповів, що інформацію збирав сам, зробив запит у відділ «народної» освіти, а також багато дізнався із мережі інтернет. Можемо зробити висновок, що звіт і ствердження патрульної поліції, що ніяка допомога не потрібна, для Головченка мають меншу цінність, ніж дані з інтернету.

Загалом у депутатів виникло багато запитань, але оскільки автор петиції був не компетентний у цій сфері, то їх можна віднести до виступів. Більшість демократичних депутатів зацікавило питання, чому кожного разу під час сесії у приміщенні Ради понад 50 співробітників гвардії, якщо їх не вистачає, кого вони взагалі захищають у приміщенні Ради.

Також депутати цікавилися, чи погодяться гвардійці охороняти замість приміщення «теплої» ради міські кладовища Кривого Рогу, чому храми московського Патріархату КП «Муніципальна гвардія» охороняє безкоштовно, з яких джерел будуть зніматися і надавати кошти для збільшення охорони мера та його прихильників, які саме повноваження має КП для захисту населення.

Серед іншого депутати запитували, чому при наймі на роботу працівників до КП жодних критеріїв, крім відсутності судимості не існує.

foto5

Вакансія на сайті rabota.ua

Уважно дослідивши статут цього Комунального Підприємства, ми з’ясували, що воно має наміри створювати винаходи «Ноу-Хау».

foto6

Статут КП «Криворізька муніципальна гвардія» від 14.08.2012р.

Найкраще підсумувала розгляд петицій депутат Наталя Шишка.

«Так дійсно у місті є і вандали і злодії, але якщо до цієї компанії долучаються «розкрадачі» бюджетних коштів – ситуація не зміниться», – наголосила депутатка.

До петиції Кондратьєва питань не виникло, але підтримали її лише 23 депутати демократичних сил, що не є достатньою кількістю для запровадження.

Завдяки зусиллям небайдужих містян, петицію «феномен» яка була створена тільки в противагу петиції від громадськості, швидко викрили та цей факт став відомим на всю Україну, можливо це і не дозволило зухвало її підтримати.

Також тепер у Кривому Розі працює альтернативний сайт збору підписів петицій.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Кривому Розі Оля Перетятько

Previous «Дякую, що живий». Як працює приймальня нардепа Юрія Солода у Слов’янську
Next Сергій Дунаєв: народний депутат без приймальні

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Депутатам Рубіжанської міської ради на сесії вручили повістки

Повістки депутатам, зняття з розгляду питання реструктуризації боргів за газ та виділення мільйону гривень «тепломережі» з голосу. Про це та багато іншого читайте в огляді 33-ї сесії Рубіжанської міської ради

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: огляд головних рішень сесії Селидівської міськради

23 серпня в Селидовому відбулася чергова сесія міської ради. На ній зокрема планувалось затвердити виплату щомісячних 200% премії та 50% надбавок новопризначеному заступникові мера Івану Охомушу. Нагадаємо, що призначення цієї

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: Чого очікувати рубіжанам від 18-ї сесії

30 листопада о 15:00 у великій залі засідань відбудеться засідання 18-ї сесії Рубіжанської міської ради. На розгляд депутатів виноситься 58 питань. Координатори руху «Сильні громади» традиційно підготували короткий аналіз проектів

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!