Кривий Ріг місто брехунів, ноу-хау та «політичне кладовище» України

Кривий Ріг місто брехунів, ноу-хау та «політичне кладовище» України

На черговому пленарному засіданні ХХV сесії міської ради Кривого Рогу прийнято 81 рішення. Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих через бойові дії на сході країни військовослужбовців Милостивого А.Б., Іванушкіна В.В та загиблих під Іловайськом у 2014 році. Депутати міської ради розглянули питання теплопостачання міста в опалювальний сезон, затвердили розпорядження міського голови про звільнення першого заступника міського голови та розглянули проблеми транспорту у місті.

«Виконком вже не притулок для політичних біженців, а просто якесь політичне кладовище», – Наталія Шишка, депутат міської ради

Депутати більшістю затвердили розпорядження міського голови про звільнення з посади першого заступника міського голови. Євгеній Удод зник з робочого місця за заявою про відпустку без збереження заробітної плати 15 травня 2017 р. з того ж часу він був поданий у розшук. Згідно з табелем обліку робочого часу, з 24 травня заступник мера не був присутній на роботі через інші причини (відмітка «І»).

Табель обліку робочого часу Євгенія Удода

Євгеній Удод був поданий у розшук за статтями 191 ч.5, ст.129 ч.2 ст.255 ч.1. Стаття 191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем», ч.5 «вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою». Не зважаючи на такі серйозні причини розшуку, за відпрацьований робочий час у травні перший заступник отримав премію.

Відповідь на запит про отриману заробітну плату Удода Є.Г.

«Євгеній Удод був деякий час у відпустці та відрядженні й після цього в нас не було документів, де він знаходився», – зазначив міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул. Також він заявив що у ГПУ жодного акту на звільненого першого заступника немає, і він вважає «людяним» залишити чиновника, що підозрюється у зловживанні службовим становищем в особливо великих розмірах, членом виконавчого комітету. Залишається з невідомих причин членом виконавчого комітету і минулий перший заступник міського голови Олександр Фіщенко. Натомість, у складі виконавчого комітету міста немає жодного представника громадськості.

Міністерство внутрішніх справ України, розшук

Прозора звітність комунальних підприємств

Проект рішення «Про затвердження Порядку оприлюднення інформації про діяльність комунальних підприємств Криворізької міської ради та визначення критеріїв віднесення підприємств до таких, фінансова звітність яких підлягає обов’язковій перевірці незалежним аудитором» підтримали 54 депутати. Не голосували за рішення у повному складі лише фракція «УКРОП» та депутат Євгеній Дудка.

Жодне комунальне підприємство, створене у м. Кривий Ріг, не є прибутковим. Заступниця начальника управління комунальної власності міста доповіла, що більшість з 26 КП міста отримують допомогу більшу, ніж 500 тис. грн. Зокрема, така умова в рішенні для перевірки підприємства аудиторською компанією та надання звітів про господарську діяльність. Підприємства завжди створюються з основною метою – отримання прибутку. Але у КП міста напевно інші цілі, про які ми дізнаємося не пізніше 30 квітня 2018 р., так значиться у додатку до рішення.

Додаток до Порядку оприлюднення інформації про діяльність комунальних підприємств Криворізької міської ради

Цілі створення КП Криворізької міської ради наразі отримати не просто. На поданий нами запит до міської ради, що є засновником КП «Міський Тролейбус» для отримання статуту підприємства, ми отримали відмову. У роз’яснені зазначалось, що документ є внутрішнім у КП, що є прямим порушенням статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов’язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача.

Відповідь на запит про статут КП «Міський тролейбус»

Криворіжці можуть залишитися без опалення в зимовий період

Два підприємства, які надають послуги опалення у місті, перебувають у процедурі банкрутства. Підприємства, які перебувають у процедурі банкрутства, згідно з законодавством не можуть реструктурувати свої борги з постачальниками газу та електроенергії та укладати договори про надання послуг. Депутати підтримали рішення «Про Звернення Криворізької міської ради до Фонду державного майна України, Міністерств енергетики та вугільної промисловості; регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації».

Народний депутат України по мажоритарному округу міста Кривий Ріг Костянтин Павлов повідомив на ресурсі партії «Опозиційний блок», що міська рада зверталась до держави про передачу підприємства «Теплоцентраль» у комунальну власність міста. Але депутат забув зазначити, що КП «Тепломережа» також знаходиться у стані банкрутства.

Витяг з державного реєстру судових рішень

Мешканці Кривого Рогу вже самі підіймали питання про опалення. Петиція про дозвіл встановлення автономного опалення набрала 500 необхідних голосів, але депутати її не підтримали. Заступник міського голови Олександр Катриченко зазначив, що вже розроблені проекти блочно-модульних котельнь для 10 бюджетних закладів міста.

У Кривому Розі лобіюють приватних перевізників

До депутата Юрія Милобога звернулися працівники КП «Міський тролейбус», зазначивши, що керівникам комунальних перевізників дали «указ» не пускати транспорт на маршрути, щоб заповнити маршрути приватних перевізників. Мер міста пообіцяв долучитись до розслідування цієї ситуації, але «м’яко» сказав що це не правда. Містяни неодноразово скаржились на графік руху особливо КП «Міський тролейбус». Активісти Руху «Сильні громади» також подавали звернення про налагодження роботи інформаційних табло, що встановленні на зупинках і працюють некоректно. У Кривому Розі в останні роки не закуплено жодного нового тролейбусу, але відкриті нові маршрути. Особливо пишається керівництво міста переобладнанням старих тролейбусів у дизельні. Один з таких тролейбусів поїхав встановлювати рекорд з Кривого Рогу до Житомира.

На 5 дизельних тролейбусів витрачено з бюджету міста вже понад 15 млн грн. Закуповують обладнання і обслуговують дизельні тролейбуси два підприємства ТОВ ЕГО та ТОВ “ДІ ЕЛКОМ УКРАЇНА” депутата міської ради Михайла Карого. Жодного іншого тендера, окрім КП «Міський Тролейбус», ці фірми не виграли. Рідний брат депутата працює начальником управління благоустрою та житлової політики і саме він не надав статуту КП «Міський Тролейбус». У повноваженнях Івана Карого координація комунального господарства міста.

Тендер на prozorro.gov.ua

Чому керівництво КП і міста не розуміє, що неможливо додавати маршрути і не купувати нові тролейбуси? Навіщо нам «ноу-хау» у вигляді дизельних тролейбусів, які можуть пересуватися без лінії електропередачі, якщо у Львові є підприємство, що виробляє електроавтобуси, які вже курсують вулицями міста мера Андрія Садового. Промисловому місту, звісно, треба розвивати електротранспорт, і автобуси були б гарним доповненням, що б дало поштовх на створення інфраструктури для електромобілів.

Електроавтобус «Електрон»

Можливо, іноді керівництву міста, яке буває тільки у відреставрованих тролейбусах, під час їх запуску на лінію, треба іноді спускатися на землю. Наприклад, Олександр Катриченко їздить навіть у відрядження до Києва лише на автомобілі.

Відповідь на запит про відрядження Олександра Катриченко

 

Координатори руху «Сильні громади» продовжують слідкувати за подіями у місті Кривий Ріг.

 

Координаторка руху «Сильні громади» у Кривому Розі Оля Перетятько

 

 

 

 

Previous Тижневий огляд новин Донеччини та Луганщини
Next Тижневий огляд новин Донеччини та Луганщини

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: огляд рішень сесії Костянтинівської міської ради

14 вересня після тримісячної перерви відбулась 78 сесія Костянтинівської міської ради. Було розглянуто 44 питання, серед яких затвердження звіту про виконання міського бюджету за перше півріччя 2017 року, внесення змін

Маєш право знати 0 Comments

Ключевые решения первой сессии Добропольского горсовета

Движение «Сильные громады» продолжает знакомить активных граждан с деятельностью органов местного самоуправления. Координаторы подготовили обзор самых важных решений Добропольского горсовета, принятых на первой сессии 2017 года, которая состоялась 18 января.

Маєш право знати

“Маєш право знати” – огляд важливих рішень сесії Бахмутської міськради

У постійній рубриці “Маєш право” координатори руху “Сильні громади” надають короткий огляд прийнятих рішень на 103-ій сесії депутатів Бахмутської міської ради. Прийнятий бюджет участі, але ліквідований конкурс міні-проектів, громада Бахмуту

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!