Маєш право знати: ключові рішення сесії Слов’янської міськради

Маєш право знати: ключові рішення сесії Слов’янської міськради

Понад сто питань порядку денного, зміна заступника міського голови, звернення до керівництва України, відміна порядку розміщення тимчасових споруд, роздача землі чиновникам та учасникам АТО – все це і багато іншого відбулось на сесії Слов’янської міської ради 5 квітня 2017 року.

Самій сесії передувала акція підприємців перед входом до будівлі міськради. Метою акції було переконати депутатів не голосувати за відміну Порядку розміщення тимчасових споруд, затвердженого ще в 2012 році. Підприємці наполягали, що відміна Порядку призведе до втрати можливості займатися бізнесом. Більше того, законна процедура проведення аукціонів на оренду землі їм теж не до вподоби, адже існують ризики, що у відкритій процедурі їх землю отримає багатший підприємець.

Після акції група підприємців відправилась у велику залу міської ради.

На сесії був присутній 31 депутат із 36. Після затвердження порядку денного, від організатора мітингу підприємців Михайла Шульги прозвучала пропозиція перенести питання про відміну Порядку на розміщення тимчасових споруд з 49-го у списку на перше. Депутати погодились і, відповідно до регламенту, після пропозиції депутата питання №49 стало першим у порядку денному. Цікаво, що таким чином були зірвані плани окремих підприємців, пов’язаних із владою. Адже питаннями 42-47 «Про укладання договорів строкового особистого сервітуту» мали бути дані дозволи на підписання незаконних договорів, а тільки потім 49-им рішенням відмінити незаконний порядок видачі сервітутів.

Для роз’яснення слово було надано головному архітектору міста Олександру Пахомову. Він зазначив, що чинне законодавство не передбачає встановлення таких Порядків місцевим самоврядуванням. На підставі договорів сервітутів не може стягуватися плата. Прокуратура Слов’янська подавала до господарських судів позови, які програла міська рада. На основі рішень судів ці договори сервітутів визнаються недійсними і розриваються. Тому, на думку головного архітектора Слов’янська, Порядок необхідно відміняти, аби вкотре не порушувати закон і нарешті вийти у правові рамки у питаннях надання земельних ділянок для підприємців.

Наступним виступив представник підприємців Михайло Шульга, щоб озвучити вимоги своїх колег. Він розповів, що представники малого бізнесу стали заручниками прийнятого ще в 2012 році Порядку. Підприємцям не давали можливості підписувати договори оренди, тому що існував той самий Порядок. Тому їх змушували підписувати договори сервітутів. Тому, по-перше, було запропоновано поки що не відміняти цей Порядок, доки не буде прийнято рішення, що робити понад 90 підприємцям, які оформили паспорти прив’язки. Після чого частина з них ще навіть не встигла встановити тимчасові споруди, але все одно витратила гроші через системи із сервітутами.

Запропонований вихід з ситуації – надання першочергово права підписання договорів оренди з тими підприємцями, яких змусили підписувати сервітути.

Більше того, міського голову та посадових осіб було звинувачено у бездіяльності. З середини 2016 року керівництвом міста не ініційовано, не розроблено заходів, щоб витягти бізнес із тієї ситуації, куди свого часу депутати втягли підприємців.

Мер Слов’янська Вадим Лях визнав претензії представників бізнесу. На свій захист заявив, що більшість депутатів і він особисто зацікавлені, щоб всі працювали і не відміняти Порядок. Підтвердженням є, те що витрачено 40 тисяч на судові тяганини по рішенням прокуратури щодо договорів сервітутів, але Слов’янська міська рада програла всі справи. Він також побоюється, що у випадку аукціонів великі фірми з інших міст скуплять усю землю у Слов’янську. Тому буде створена робоча комісія, яка поїде в Маріуполь, щоб перейняти тамтешній досвід.

Перед голосуванням за це питання слово було надано представнику прокуратури, який вкотре наголосив на незаконності Порядку.

У підсумку по цьому питанню міський голова Вадим Лях додав, що альтернатив відміні діючому Порядку немає. І заспокоїв підприємців, ніхто їхні МАФи до закінчення договору сервітуту чіпати не будуть.

За відміну Порядку розміщення тимчасових споруд проголосували 28 депутатів, 1 утримався, 2 не голосували.

Після вирішення питання про відміну Порядку градус напруги значно зменшився, підприємці покинули сесію. Усі наступні питання порядку денного були прийняті. Виключенням стали згадувані питання №42-47 «Про укладання договорів строкового особистого сервітуту». Тому що після відміни Порядку прийняти їх було неможливо.

Другим рішенням сесії 2017 рік було оголошено роком відомого українського поета Михайла Петренка. Його ім’я присвоєно Центральній бібліотеці КЗ «ЦСПБ м. Слов’янська».

Депутати звернулись до Прем’єр-Міністра України, голови Верховної Ради, народних депутатів щодо збільшення оплати праці у сфері охорони здоров’я та освіти, збільшення медичної та освітньої субвенцій державного бюджету на 2017 рік.

Звільнено з посади заступника міського голови Ігоря Шаповалова, якого підозрюють у хабарництві. Новим заступником мера Слов’янська і членом виконавчого комітету було обрано Дмитра Діденка.

Рішення «Про відшкодування витрат на службові відрядження міському голові» було неоднозначно сприйнято депутатами та громадськістю. По-перше, рішення набирає чинності «заднім числом» з 1 січня 2017 року. По-друге, досить розпливчасте трактування службових відряджень і їх повної компенсації створює можливості для зловживань за рахунок бюджетних коштів.

Прийняті два рішення продаж на аукціоні нежитлової будівлі та пральні по вул. Світлодарській,60 і про приватизацію будівлі по вул. Торській,53а.

Було дано згоду на розміщення відходів від очищення річки Колонтаївка на території Слов’янська для майбутнього продажу.

Затверджено Положення про міський фонд охорони навколишнього природного середовища і План використання коштів цього фонду на 2017 рік. У фонді є 499,2 тисячі гривень. Гроші планується витратити на ремонт попереджувальних знаків і аншлагів на території регіонального ландшафтного парку «Слов’янський курорт». Також кошти підуть на розробку санітарної очистки міста, на інвентаризацію зелених насаджень в посадці мікрорайону Лісний. Понад 100 тисяч гривень буде витрачено на розробку проекту організації території ландшафтного парку «Слов’янський курорт». Для КП «Водозниження» буде придбано насосне обладнання за 73 тисячі.

Рішеннями міськради були затверджені звіти про виконання міського бюджету та про виконання Програми економічного і соціального розвитку за 2016 рік.

На сесії були затверджені 7 програм: міська програма соціального захисту внутрішньо переміщених осіб на 2017-2018 роки, програма розвитку дорожнього руху та його безпеки на 2017 – 2021 роки, цільова програма влаштування зовнішнього освітлення внутрішньоквартальних в’їздів, проїздів та провулків на 2017-2018 роки, програма розвитку та модернізації зовнішнього освітлення на 2017-2020 роки, програма модернізації і ремонту ліфтового парку на 2017-2020 роки, програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2017-2020 роки, програма поводження з відходами на 2017-2020 роки.

Ще до 11 затверджених програм були внесені зміни. Це програма соціального захисту деяких категорій мешканців на 2015-2019, програма «Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2015 – 2017 роки у м. Слов’янську», програма впровадження політики енергозбереження на 2016-2018 роки, програма оздоровлення дітей з групи ризику захворювання на туберкульоз у санаторних групах, програма забезпечення діяльності і розвитку Регіонального ландшафтного парку «Слов’янський курорт» на 2015-2017 роки, програма сприяння встановлення індивідуального опалення в багатоквартирних житлових будинках мікрорайону «Масложир» в м. Слов’янськ на 2016-2017рр., програма «Відновлення та модернізація інженерних систем протипожежного захисту житлових будинків підвищеної поверховості м.Слов’янська на період 2016-2018 роки, програма з встановлення та облаштування дитячих майданчиків на прибудинкових територіях багатоквартирного житлового фонду на 2016 -2018 роки, цільова програма придбання квартир на вторинному ринку в місті Слов’янськ на 2017 рік, програма зайнятості населення м. Слов’янськ на період до 2017 року, міська програма розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2021 роки «Спорт. Здоров’я. Майбутнє.».

Через затвердження такої кількості програм та внесення змін до вже існуючих були внесені зміни до рішень «Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку на 2017 рік» і «Про міський бюджет на 2017 рік».

Земельні питання

Решта 62 питання порядку денного стосувались земельних питань. Найбільш визначні із них:

  1. «Про розробку детального плану території кварталів житлової забудови в районі сел. Семенівка м. Слов’янська», яке стосується учасників АТО. План цієї території буде розроблено спеціально для того, щоб видавати там земельні ділянки учасникам АТО.
  2. «Про розроблення комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Слов’янська», що має на меті розробку комплексної схеми для усього міста замість нині затверджених тільки для чотирьох районів Слов’янська.
  3. «Про розробку проекту землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб (район вул. Паркова та мікрорайону «Сонячний») в м.Слов’янську»  – важливе рішення, згідно з яким буде розроблено, а згодом змінено детальний план мікрорайону «Сонячний». На цьому районі земля роздається представникам влади або наближеним до них людям. Є випадки, коли землю тут отримували підставні люди, у яких потім скуповувалась земля. Прикладом цього є збудований тут маєток нині секретаря Слов’янської міської ради Жана Кіма.
    Але найцікавіше, що розширено цей мікрорайон буде для того, щоб землю тут змогли отримати учасники АТО. 21 ділянка у цьому районі має бути передана у власність учасникам АТО, які першими подали заяви на отримання земельних ділянок.
  4. Затверджені проекти землеустрою та передані безоплатно у власність земельні ділянки на мікрорайоні «Сонячний» колишньому заступнику міського голови Тетяні Гєрко та її чоловіку, сину Олега Титяніна (колишнього заступника міського голови) Ярославу Титяніну, помічнику міського голови Олександру Самсонову і його дружині та іншим пов’язаним із владою Слов’янська громадянам.

Активісти руху «Сильні громади» продовжують відслідковувати діяльність Слов’янської міської ради.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Слов’янську Богдан Красовський

 

Previous «Поговорим о наболевшем» – в Доброполье прошёл третий этап публичных консультаций
Next Публичные консультации в Доброполье: гражданское общество и препятствия на пути его развития

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: що розглядатимуть на 25 сесії Рубіжанської міськради

Зниження порогів закупівель, долучення до Угоди мерів та зниження місцевого податку – усе це та багато іншого планується прийняти на 25 сесії Рубіжанської міськради, яка відбудеться 1 березня. Координатори руху

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: за що будуть голосувати депутати на останній зимовій сесії в Бахмуті

Координатори руху «Сильні громади» продовжують знайомити своїх читачів з проектами рішень, які будуть розглядатись на сесії Бахмутської міської ради у лютому. Як виконується Програма підтримки малого та середнього бізнесу, які

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: огляд головних рішень сесії Костянтинівської міської ради

17 травня 2018 року відбулась 85-та сесія Костянтинівської міської ради. На сесії були присутні 23 депутати з 41. Під час засідання були розглянуті питання освіти, затвердження звіту про виконання міського

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!