Маєш право знати: Маріупольська міська рада прийняла рекордно великий бюджет міста на 2018 рік

Маєш право знати: Маріупольська міська рада прийняла рекордно великий бюджет міста на 2018 рік

15 грудня 2017 року в Маріуполі відбулось XXIV сесійне засідання міської ради. На порядку денному – затвердження бюджету міста на 2018 рік, в якому значна частка фінансування відведена на соціальну сферу. За традицією координатори руху «Сильні громади» публікують найголовніші рішення цієї сесії.

Успіхи і поразки комунальних підприємств

На початку сесії голови комунальних підприємств Маріуполя представили звіти про діяльність своїх підприємств.

Так, зокрема, голова ККП «Маріупольавтодор», Дмитро Чучмай у своєму звіті зазначив, що загальна протяжність маріупольських доріг становить близько 800 км. Також стало відомо, що у 2018 році дорожня розмітка буде наноситись з використанням полімерно-піщаних матеріалів, які значно подовжують довговічність розмітки.

Нагадуємо, що ККП «Маріупольавтодор» функціонує лише близько року і займається поточними ремонтами доріг Маріуполя. Протягом 2017 року у багатьох жителів Маріуполя виникали питання до роботи підприємств. На сесії був присутній заступник голови організації «Сила підприємців» Сергій Бубнов, який спитав, чому Дмитро Чучмай не спілкується з громадою і відмовився від зустрічі з громадськими активістами, яка пройшло напередодні сесії. На це голова ККП «Маріупольавтодор», що він готовий зустрітися і «ні в якому разі не від кого не ховається», також пояснюючи, що готовий до зустрічі, але на території свого підприємства.

Серед доповідачів був і голова КПК «Полігон ТПВ» Віктор Азізов. Він розповів, що за 11 місяців на майданчик ТПВ прибуло 180 тонн різних відходів. З них 62% – тверді побутові відходи, 32% будівельні і промислові, 6% листя з садово-паркових зон. Середньодобово з міста вивозиться 312 тонн побутових відходів, 161 тонна будівельних і промислових відходів, 27 тонн опалого листя.

Нагадуємо, що у 2018 році у Маріуполі планується впровадити лінію сортування сміття, яка дозволить розділяти сміття на пластик, папір, скло, залізо та біологічне сміття. При цьому, міський голова Вадим Бойченко зазначив на прес-конференції після сесії, що у 2018 році контейнери для роздільного збору сміття встановлюватися не будуть. Мер пояснив це неготовністю маріупольців до сортування. Також зазначимо, що цього року у всіх районах Маріуполя з’явилися пункти прийому різноманітного сміття, здавши яке можна отримати гроші.

Звіт свого підприємства представив і Дмитро Мирошниченко – директор «Тепломережі». На сьогодні «Тепломережа» – одне з найбільш уразливих місць Маріуполя. По-перше, сьогодні це збиткове підприємство. По-друге, воно має значні борги перед НАК «Нафтогаз». До речі, за словами міського голови Вадима Бойченка, Маріуполь є єдиним містом, яке виграло суд з «Нафтогазом». Сьогодні Маріуполь має право на реструктуризацію боргу і «Тепломережа» буде сплачувати 2,6 млн кожного місяця. За словами Дмитра Мирошниченка, основний борг складає близько 159 млн грн, а штрафи будуть списані взагалі.

Бюджет 2018

Бюджет Маріуполя на 2018 рік прийнятий одноголосно. У наступному році його сума становить 4 млрд 248 млн 251 тис. грн. На сьогодні це рекордний бюджет для міста. Бюджет розвитку Маріуполя складає 1 млрд 235 млн грн. З них:

315 млн – розвиток інфраструктури;

280 млн – комунальна інфраструктура, ОСМД;

219,4 млн – освіта;

166,7 млн – новий муніципалітет;

121,8 млн – озеленіння міста;

112,7 – охорона здоров’я;

60,9 – культура та спорт;

41 – транспорт;

35,5 – енергоефективність та екологія;

33 – житло;

24,3 – безпека.

Підкреслимо, що загальний обсяг офіційних трансфертів має скласти 1 млрд 930 мл. 700 тис. грн. Загальна частина дохідної частини бюджету в 2018 році запланована на суму 2 млрд 318 млн грн.

 

Координаторка руху «Сильні громади» в Маріуполі Тетяна Жук

Previous Маєш право знати: огляд проектів рішень 37 сесії Рубіжанської міськради
Next Огляд рішень сесії Костянтинівської міської ради

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Платні послуги в лікарні, премії заступникові мера, мораторій на продаж землі – огляд рішень Селидівської сесії

Рух «Сильні громади» продовжує відстежувати рішення, що виносяться на розгляд депутатів місцевих рад. 22 березня відбулася чергова сесія Селидівської міської ради, де розглянули чимало важливих питань. Поміж них були такі,

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: огляд проектів рішень сесії Рубіжанської міськради

Кошти на міський парк та поточний ремонт покрівель, зміни у програмі децентралізації опалення й додаткові кошти на зарплати бюджетникам – про це та багато іншого, що планується розглянути на 56

Маєш право знати 0 Comments

Ключевые решения февральской сессии Добропольского городского совета

Вторая в этом году сессия Добропольского городского совета прошла 15 февраля. Команда движения «Сильные громады» продолжает отслеживать ключевые решения органов местного самоуправления и делиться ими с общественностью. На сессии заслушали

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!