Маєш право знати: Маріупольська міська рада прийняла рекордно великий бюджет міста на 2018 рік

Маєш право знати: Маріупольська міська рада прийняла рекордно великий бюджет міста на 2018 рік

15 грудня 2017 року в Маріуполі відбулось XXIV сесійне засідання міської ради. На порядку денному – затвердження бюджету міста на 2018 рік, в якому значна частка фінансування відведена на соціальну сферу. За традицією координатори руху «Сильні громади» публікують найголовніші рішення цієї сесії.

Успіхи і поразки комунальних підприємств

На початку сесії голови комунальних підприємств Маріуполя представили звіти про діяльність своїх підприємств.

Так, зокрема, голова ККП «Маріупольавтодор», Дмитро Чучмай у своєму звіті зазначив, що загальна протяжність маріупольських доріг становить близько 800 км. Також стало відомо, що у 2018 році дорожня розмітка буде наноситись з використанням полімерно-піщаних матеріалів, які значно подовжують довговічність розмітки.

Нагадуємо, що ККП «Маріупольавтодор» функціонує лише близько року і займається поточними ремонтами доріг Маріуполя. Протягом 2017 року у багатьох жителів Маріуполя виникали питання до роботи підприємств. На сесії був присутній заступник голови організації «Сила підприємців» Сергій Бубнов, який спитав, чому Дмитро Чучмай не спілкується з громадою і відмовився від зустрічі з громадськими активістами, яка пройшло напередодні сесії. На це голова ККП «Маріупольавтодор», що він готовий зустрітися і «ні в якому разі не від кого не ховається», також пояснюючи, що готовий до зустрічі, але на території свого підприємства.

Серед доповідачів був і голова КПК «Полігон ТПВ» Віктор Азізов. Він розповів, що за 11 місяців на майданчик ТПВ прибуло 180 тонн різних відходів. З них 62% – тверді побутові відходи, 32% будівельні і промислові, 6% листя з садово-паркових зон. Середньодобово з міста вивозиться 312 тонн побутових відходів, 161 тонна будівельних і промислових відходів, 27 тонн опалого листя.

Нагадуємо, що у 2018 році у Маріуполі планується впровадити лінію сортування сміття, яка дозволить розділяти сміття на пластик, папір, скло, залізо та біологічне сміття. При цьому, міський голова Вадим Бойченко зазначив на прес-конференції після сесії, що у 2018 році контейнери для роздільного збору сміття встановлюватися не будуть. Мер пояснив це неготовністю маріупольців до сортування. Також зазначимо, що цього року у всіх районах Маріуполя з’явилися пункти прийому різноманітного сміття, здавши яке можна отримати гроші.

Звіт свого підприємства представив і Дмитро Мирошниченко – директор «Тепломережі». На сьогодні «Тепломережа» – одне з найбільш уразливих місць Маріуполя. По-перше, сьогодні це збиткове підприємство. По-друге, воно має значні борги перед НАК «Нафтогаз». До речі, за словами міського голови Вадима Бойченка, Маріуполь є єдиним містом, яке виграло суд з «Нафтогазом». Сьогодні Маріуполь має право на реструктуризацію боргу і «Тепломережа» буде сплачувати 2,6 млн кожного місяця. За словами Дмитра Мирошниченка, основний борг складає близько 159 млн грн, а штрафи будуть списані взагалі.

Бюджет 2018

Бюджет Маріуполя на 2018 рік прийнятий одноголосно. У наступному році його сума становить 4 млрд 248 млн 251 тис. грн. На сьогодні це рекордний бюджет для міста. Бюджет розвитку Маріуполя складає 1 млрд 235 млн грн. З них:

315 млн – розвиток інфраструктури;

280 млн – комунальна інфраструктура, ОСМД;

219,4 млн – освіта;

166,7 млн – новий муніципалітет;

121,8 млн – озеленіння міста;

112,7 – охорона здоров’я;

60,9 – культура та спорт;

41 – транспорт;

35,5 – енергоефективність та екологія;

33 – житло;

24,3 – безпека.

Підкреслимо, що загальний обсяг офіційних трансфертів має скласти 1 млрд 930 мл. 700 тис. грн. Загальна частина дохідної частини бюджету в 2018 році запланована на суму 2 млрд 318 млн грн.

 

Координаторка руху «Сильні громади» в Маріуполі Тетяна Жук

Previous Маєш право знати: огляд проектів рішень 37 сесії Рубіжанської міськради
Next Огляд рішень сесії Костянтинівської міської ради

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Коты, как часть экосистемы, и «крымский мэр» – обзор решений сессии Добропольского горсовета

Движение «Сильные громады» продолжает отслеживать решения, принятые Добропольским городским советом. На этот раз под прицелом сразу две сессии, которые состоялось в июле. Коты, как часть экосистемы Решение, вызвавшее бурный общественный

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: чи повторить Рубіжне помилку Сєвєродонецька?

Гарантії міста під борги «Тепломережі», передача міської газорозподільної мережі у користування «Луганськгазу», збільшення видатків на ремонт доріг та покрівель – про це та багато іншого, що планується розглянути на 33

Маєш право знати 0 Comments

Огляд рішень сесії Костянтинівської міської ради

21 грудня відбулась 81-ша сесія Костянтинівської міської ради. Серед основних питань, які розглянули депутати – затвердження бюджету на 2018 рік, положення програми соціально-економічного розвитку, звільнення почесних громадян Костянтинівки від оплати

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!