Маєш право знати: огляд головних рішень сесії Костянтинівської міської ради

Маєш право знати: огляд головних рішень сесії Костянтинівської міської ради

17 травня 2018 року відбулась 85-та сесія Костянтинівської міської ради. На сесії були присутні 23 депутати з 41. Під час засідання були розглянуті питання освіти, затвердження звіту про виконання міського бюджету за 1 квартал 2018 року, програма зайнятості населення2018-2020 роки, земельні питання та інші.

Команда руху «Сильні громади» проаналізувала важливі питання чергової сесії Костянтинівської міської ради.

Освіта

На сесії міської ради було розглянуто 3 питання зі сфери освіти. Зокрема, прийнято рішення про реорганізацію закладів освіти та створення нової школи, яка називатиметься «Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступеня №1». Реорганізація та злиття двох навчальних закладів була здійснена з метою формування оптимальної мережі закладів загальної середньої освіти, підвищення рівня якості освіти, ефективного розподілу та використання коштів місцевого та державного бюджету. За це рішення проголосував 21 депутат та двоє утримались. На початку сесії в залі були присутні 22 депутати, але під час сесії прийшов депутат, який запізнився. Це допомогло прийняти важливе рішення з реорганізації навчальних закладів.

Також, нарешті з п’ятої спроби було одноголосно ухвалено рішення про механізм проведення конкурсного відбору та порядок призначення на посади керівників закладів загальної середньої освіти міста. Для проведення конкурсного відбору буде створюватись конкурсна комісія з представників управління освіти, міської влади, педагогічного колективу, батьківського комітету, профспілки працівників освіти, громадського об’єднання керівників закладів освіти міста, громадської ради при управлінні освіти (за поданням громадської ради); департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації (за згодою).

Загальна кількість складу конкурсної комісії становитиме не більше 11 осіб. Конкурсний відбір дасть можливість співучасті різних сторін освітнього процесу у відборі керівника навчального закладу. Реформування сфери освіти передбачає сучасні та демократичні підходи до освіти майбутніх поколінь. Раніше призначення директорів шкіл приймалось одноосібно начальником міського управління освіти.

На чергову сесію було винесено рішення про передачу у безоплатне користування приміщень шкільних їдалень переможцю конкурсних торгів для забезпечення дітей повноцінним харчуванням. За це рішення проголосували 23 депутати.

Бюджет 2018 року

Депутати міськради затвердили звіт про виконання міського бюджету за 1 квартал 2018 року. Дохідна частина становить 240,1 млн грн, а видаткова – 239,4 млн грн.

Програма зайнятості на 2018-2020 рр.

На сесії прийнято рішення про створення програми зайнятості населення, цілями якої є зниження рівня безробіття, збереження діючих і створення нових робочих місць, посилення мотивації до праці, забезпечення відповідності трудових ресурсів вимогам сучасних виробництв, зниження професійно-кваліфікаційного дисбалансу між попитом та пропозицією робочої сили, здійснення соціального захисту тимчасово непрацюючих та підтримка неконкурентоспроможних на ринку праці громадян.

Плановий та покроковий підхід у вирішенні безробіття допоможе підвищити якість робочої сили, сприятиме легалізації працевлаштування, створення нових робочих місць шляхом самозайнятості та створення приватних підприємств та підприємців.

Компенсації пільгових перевезень

Депутати затвердили Порядок компенсації витрат автомобільним перевізникам від перевезення пільгової категорії громадян міськими маршрутами за рахунок коштів міського бюджету. Документ передбачає перелік категорій громадян, які мають право на пільговий проїзд.

Автомобільні перевізники зобов’язані виконувати вимоги Закону України “Про автомобільний транспорт” та щомісячно надавати управлінню соцзахисту звіт про перевезення пасажирів автомобільним транспортом, акти звіряння нарахованих сум компенсацій згідно з затвердженим Порядком.

Сесія Костянтинівської міської ради відбулась у Всесвітній день вишиванки. Серед присутніх депутатів у цьому вбранні прийшла лише Інна Ягмурова. Також серед присутніх у залі у вишиванці були: керівник Управління освіти Ольга Барабаш та журналіст газети «Знамя индустрии» Марина Пухир.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Костянтинівці Вікторія Омельченко

 

Previous Як змарнувати депутатський рік: лайфхак від Дениса Омельяновича
Next Чи сапавді використовувати ProZorro в Рубіжному не актуально?

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Сессия Торецкого горсовета: как депутаты лоббируют свой бизнес

Первая сессия Торецкого городского совета в 2017 году состоялась 27 января в здании исполнительного комитета. После скандальной декабрьской сессии депутатам приходится проводить заседания в тесном холле. Несмотря на неудобства, сессия

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: огляд проектів рішень сесії Рубіжанської міськради

Мільйон гривень для «Тепломережі», мобільний асфальтний завод, ремонти приміщень виконкому і УПСЗН та більш прозорі закупівлі бюджетникам й комунальникам – про це та багато іншого, що планується розглянути на 34

Маєш право знати 0 Comments

Имеешь право знать: что планируется принять на сессии Рубежанского горсовета в октябре?

Активисты движения «Сильные громады» провели анализ проектов решений Рубежанского городского совета, вынесены на очередную 16-ю сессию, которая состоится 26 октября. Вопросы, которые будут рассматривать депутаты касаются программ по медицине и

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!