Маєш право знати: огляд проектів рішень 67 сесії Рубіжанської міськради

Маєш право знати: огляд проектів рішень 67 сесії Рубіжанської міськради

60 мільйонів гривень на реконструкцію парку, мільйон водоканалу на податкові борги, звіт про виконання бюджету та підвищення вартості харчування у школах та дитячих садках – про це та багато іншого, що планується розглянути на 67 сесії Рубіжанської міськради, читайте в огляді від «Сильних громад».

 

28 листопада о 15:00 в малій залі засідань міської ради (3 поверх) відбудеться чергова 67 сесія Рубіжанської міської ради. На розгляд сесії загалом виноситься 41 проект рішень. 16 проектів рішень – земельні питання. Це проекти рішень приватного характеру: оформлення та розірвання договорів оренди, припинення права постійного користування, згода на розробку технічної документації тощо.

 

Тому розглянемо 25 проектів рішень, що більш цікаві та важливі для громади міста.

Першими двома проектами вже традиційно вносяться зміни до переліку осіб, яким встановлюються прилади індивідуального опалення за бюджетні кошти.

Третім проектом пропонується внести зміни до Програми природоохоронних заходів м.Рубіжне на 2017-2019 роки, а саме передбачити у 2018 році:

 • 199,5 тисяч гривень на придбання бункера сміттєвоза;
 • 199,9 тисяч гривень на придбання контейнерів для збору сміття;
 • 60 мільйонів гривень на реконструкцію парку м.Рубіжне

Як бачимо, фінансування закупівель навмисно виділяється у розмірі до 200 тисяч гривень, щоб уникнути процедури відкритих торгів. Як ще можна пояснити таку точність у розрахунках (до 100 гривень) при постійних змінах ринкових цін?

 

Ще одним проектом рішення пропонується внести зміни до Програми фінансової підтримки житлово-комунального господарства Рубіжанської міської ради на 2018-2020 роки, зокрема, виділити 1 мільйон гривень Рубіжанському водоканалу на погашення податкової заборгованості з рентної плати.

Наступними проектами рішень пропонується затвердити низку міських програм чи змін до них:

 • нову редакцію Комплексної програми медичного та соціального забезпечення учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2018-2020 роки
 • Програму підтримки ветеранів афганської війни, учасників бойових дій та їх сімей на 2019-2020 роки
 • зміни до Програми розвитку культури міста Рубіжне на 2018-2020 роки
 • зміни до Програми організації харчування у закладах загальної середньої освіти міста Рубіжного на 2018-2020 роки в частині перерозподілу обов’язків та змін у фінансуванні програми.
 • зміни до Програми розвитку «Охорона здоров’я м. Рубіжне на 2018-2020 роки» у зв’язку з появою можливостей фінансування програми з державного бюджету.

Також на розгляд сесії виноситься ряд проектів рішень щодо затвердження положень управлінь, відділів, комунальних установ:

 • Положення комунальної установи «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю»
 • Положення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» у новій редакції
 • Положення управління освіти у новій редакції через перерозподіл обов’язків за міськими програмами та змінами у положеннях підпорядкованих управлінню організацій.
 • Положення управління охорони здоров’я у новій редакції у зв’язку зі змінами у підпорядкованому управління підприємстві.

Проектом рішення «Про припинення самостійного ведення бухгалтерського обліку у Комунальному навчально-виховному комплексі «Рубіжанський ліцей» пропонується:

 1. Припинити з 1 січня 2019 року самостійне ведення бухгалтерського обліку у Рубіжанському ліцеї, та здійснювати його через централізовану бухгалтерію Управління освіти
 2. Відповідно скоротити у Рубіжанському ліцеї 1 штатну одиницю головного бухгалтера, а до штатного розпису централізованої бухгалтерії Управління освіти ввести 1 штатну одиницю провідного спеціаліста.

Наступними проектами рішень пропонується взяти до уваги інформацію про хід виконання у 2018 році міської Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2018-2020 роки та затвердити звіт щодо виконання міського бюджету за 9 місяців 2018 року.

 

Розглянемо звіт про виконання міського бюджету більш детально.

За інформацією фінансового управління до міського бюджету за 9 місяців 2018 року надійшло 419 мільйонів гривень.

Перевиконання доходів загального фонду бюджету склало 3,9%, або майже 5 мільйонів гривень. Так перевиконання плану по окремим статтям доходів бюджету склали:

 • По податку на доходи фізичних осіб – 2%
 • По податку на прибуток підприємств, що перебувають у комунальній власності – 21,3%
 • По акцизному податку – 13,6%
 • По податку на майно – 0,9%
 • По єдиному податку – 13,4%
 • По надходженням від орендної плати – 42,9%

 

Видатки міського бюджету за 9 місяців 2018 року склали 413,7 мільйона гривень, в тому числі видатки загального фонду склали 386,2 мільйона гривень, або 92,1% від плану.

Фінансування бюджету розвитку склало майже 16 мільйонів гривень (з яких 5,5 мільйона – кошти державного бюджету) при плані 22,1 мільйона гривень.

Кошти бюджету розвитку були спрямовані на капітальний ремонт об’єктів благоустрою зеленого господарства, капітальний ремонт житлового фонду, капітальний ремонт соціальної сфери, капітальний ремонт пасажирських ліфтів, придбання бюджетними установами.

Як бачимо, єдиною «захищеною» статтею видатків спеціального фонду бюджету у 2018 році залишився капітальний ремонт доріг, на який витрачено лише на 7% менше, ніж у 2017 році. На інші капітальні ремонти фінансування суттєво зменшено, подекуди й повністю припинене.

Окрім цього, з резервного фонду міського бюджету для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій було виділено 458,8 тисяч гривень:

 • управлінню житлово-комунального господарства 259,4 тисячі гривень на придбання паливно-мастильних матеріалів для водоканалу та для роботи дизель-генератора на придбання труби, на транспортно-експедиторські послуги із завезення активного мулу;
 • виконавчому комітету 199,4 тисячі гривень на оплату заходів з транспортування та подальшого захоронення радіоактивних відходів.

Наступним проектом рішення пропонується встановити мінімальну вартість місячної оренди 1 квадратного метра нерухомого майна фізичних осіб для оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду на 2019 рік:

 • 8,92 гривні – некомерційна діяльність, у тому числі для проживання фізичних осіб;
 • 17,85 гривні – провадження виробничої діяльності;
 • 26,77 гривень – інша комерційна діяльність.

Проектом рішення «Про включення об’єкта права комунальної власності до переліку об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації» до переліку пропонується включити нежитлове приміщення, за адресою проспект Переможців, 23, приміщення 45, площею 15,9 квадратні метри.

Наступними двома проектами рішень пропонується затвердити з 1 січня 2019 року нову вартість харчування у школах:

 1. За кошти місцевого бюджету:
 • для учнів 1-4 класів – 14,7 гривні;
 • для учнів 5-11 класів пільгової категорії – 17,7 гривень
 1. За кошти батьків:
 • для учнів 5-11 класів – 17,7 гривень.

та у дошкільних закладах міста:

 • для дітей ясельної групи – 20 гривень;
 • для дітей групи дитячого садка – 25 гривень;
 • для дітей спеціальних груп – 25 гривень;
 • для дітей санаторних груп – 27 гривень.

Оплата харчування з 2019 року у розмірі:

 • 40 % – за рахунок місцевого бюджету;
 • 60 % – за рахунок батьківської оплати.

Ще одним проектом рішення пропонується затвердити «Порядок про конкурс на заміщення вакантної посади головного лікаря Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги».

 

Окремо розглянемо проект рішення про внесення змін до бюджету міста, яким пропонується:

 1. Перерозподілити бюджетні кошти між розпорядниками:
 • Зменшити видатки на управління охорони здоров’я на 1 мільйон гривень для оплати праці медичним працівникам центральної міської лікарні;
 • Збільшити видатки на управління праці та соціального захисту населення на 1 мільйон гривень для надання соціальної матеріальної допомоги на встановлення приладів індивідуального опалення соціально вразливим верствам населення;
 1. За рахунок трансфертів виділити додаткові кошти управлінню охорони здоров’я:
 • 1,15 мільйона гривень на оплату праці з нарахуваннями працівникам центральної міської лікарні;
 • 28 тисяч гривень на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань;
 • 240,2 тисяч гривень на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет;

 

Координатор руху «Сильні громади» у Рубіжному Євген Ільченко

Previous Каким будет новый корпус больницы интенсивного лечения в Бахмуте?
Next Рух “Сильні громади” запускає роботу регіональної мережі “Будівничі громад”

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: огляд проектів рішень 37 сесії Рубіжанської міськради

Затвердження міських цільових програм для впровадження програмно-цільового методу, пільги комунальним підприємствам та встановлення порядку, термінів і форми звітування депутатів перед виборцями – про це та багато іншого, що планується розглянути

Маєш право знати 0 Comments

5 ключових рішень сесії Маріупольської міської ради

На сесії Маріупольської міської ради, 25 січня, депутати заслухали звіт міського голови Вадима Бойченка за попередній рік роботи на посаді. Координатори руху “Сильні громади” підготували аналіз найважливіших прийнятих рішень Маріупольської

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: Чого очікувати рубіжанам від 18-ї сесії

30 листопада о 15:00 у великій залі засідань відбудеться засідання 18-ї сесії Рубіжанської міської ради. На розгляд депутатів виноситься 58 питань. Координатори руху «Сильні громади» традиційно підготували короткий аналіз проектів

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!