“Маєш право знати” – огляд важливих рішень сесії Бахмутської міськради

“Маєш право знати” – огляд важливих рішень сесії Бахмутської міськради

У постійній рубриці “Маєш право” координатори руху “Сильні громади” надають короткий огляд прийнятих рішень на 103-ій сесії депутатів Бахмутської міської ради. Прийнятий бюджет участі, але ліквідований конкурс міні-проектів, громада Бахмуту отримала 29 камер відеоспостереження від ГО “ДІЯ” та зону відпочинку по вулиці Ювілейній від БФ “ДАР”.

Депутати на липневій сесії прийняли Бюджет участі. Начальник відділу внутрішньої політики Світлана Кудрявих презентувала його як новий механізм залучення громадськості до розподілу коштів міського бюджету.

Чи дійсно це так? Подання проектів відбувається наприкінці кожного року, а фінансування вже у наступному році. Загальний обсяг фінансування на 2018 рік – 500 тисяч гривень, максимальна вартість одного проекту – 100 тисяч гривень. Автор повинен буде зібрати 20 підписів для підтримки свого проекту. Фінансування проектів, які будуть надаватись мешканцями Бахмуту, буде здійснюватись на умовах співфінансування – 50% від міського бюджету, 50% від ініціаторів проектів.

Тобто, суть Бюджету участі не змінилась у порівнянні з конкурсом міні-грантів Бахмуту, лише назву дали іншу. На зауваження міського голови, що міні-проекти та Бюджет участі – це різні речі, Світлана Кудрявих пояснила, що конкурс міні-проектів у цьому році завершився. Але така ж сума і ті ж самі умови участі запровадили у Бюджеті участі.

Ця відповідь міського голову задовольнила і депутати підтримали проект рішення. Постійні зауваження громадськості, що у місті повинні працювати і конкурс міні-проектів, і Бюджет участі – зовсім різні за своєю суттю механізми демократії, знов були проігноровані місцевою владою.

У липні була прийнята Міська цільова програма щодо сприяння розвитку ОСББ на 2017-2020 роки. Програма націлена сформувати з кожного співвласника багатоквартирного будинку ефективним власником.

На сьогоднішній час у Бахмуті рахується 602 житлових будинки, з них 446 у комунальній власності, на базі 146 будинків створено 139 ОСББ та 10 – ЖКГ. 

На жаль, у півріччі 2017 року утворено лише п’ять ОСББ.

У 2018 році на потреби ОСББ планують витрати майже 29 мільйонів гривень

Були внесені зміни у Програму соціально-економічного розвитку, а саме додана стаття витрат на придбання засобів обліку води, отримані кошти з державного бюджету на придбання препаратів інсуліну та матеріалів для лабораторії. Та зменшена сума на проектну документацію та ремонт скейт-парку з 400 тисяч гривень до 199 тисяч гривень, бо змогли провести всі роботи у два рази дешевше.

Новонароджені та хворі з нирковою недостатністю зможуть лікуватись у лікарнях міста Краматорськ. На сеанси гемодіалізу у 2018 році витратять 700 тисяч гривень, на потреби новонароджених – 100 тисяч гривень.

Громадська організація “ДІЯ” безоплатно передає у комунальну власність 29 камер спостереження, сервер, джерело безперебійного живлення та інші комплектуючі. Благодійний фонд “ДАР” безоплатно передає зону відпочинку, яку у минулому році побудував на вулиці Ювілейній.

Більш детально з прийнятими рішеннями та ходом сесії №103 Бахмутської міської ради можна ознайомитись тут.

Previous У Селидовому перенесли сесію через суперечливе голосування «руками» за нового заступника мера
Next Коты, как часть экосистемы, и «крымский мэр» - обзор решений сессии Добропольского горсовета

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Хоч не пишно, та затишно: підсумки 19 сесії Рубіжанської міськради

14 грудня відбулося засідання чергової 19-ї сесії Рубіжанської міської ради. Порядок денний складався з 22 питань. «Сильні громади» готові розповісти про те, як пройшло засідання. Справжньою несподіванкою стало рішення провести

Маєш право знати 0 Comments

ТОП 16 найважливіших рішень Бахмутської міськради в січні

В нашій постійній рубриці «Маєш право знати» координатори руху «Сильні громади» проаналізували проекти рішень Бахмутської міської ради, що подаються на розгляд депутатам завтра, 31 січня початок о 9.00. Кодекс депутатів,

Маєш право знати 0 Comments

Сессия Покровского горсовета: деньги на СМИ и праздники при недостаче средств на первоочередное

В пятницу, 24 февраля состоялась 30 очередная сессия Покровского городского совета. Заседание традиционно началось со значительным опозданием, а к принимаемым проектам решений, разительно отличавшимся от размещенных на сайте горсовета, у