Маєш право знати: основні рішення сесії Лиманської міськради

Маєш право знати: основні рішення сесії Лиманської міськради

На 33-й черговій сесії Лиманської міської ради депутати розглянули 47 питань, з яких 27 – земельні. З тих, що можуть привернути увагу громади – питання перевезень школярів у навчальний період, комунальні питання, благоустрій міста і сіл та інші. На деякі з питань активісти руху «Сильні громади» і звернули увагу.

Почесний громадянин

За клопотанням трудових колективів залізничних підприємств, міськрайонної газети «Зоря» та літературного об’єднання «Промінь» депутати підтримали пропозицію про присвоєння звання Почесного громадянина Лиману Віктору Устиновичу Маслію, 1927 року народження. Майже все життя Віктора Маслія пов’язане із залізницею. Відомий як раціоналізатор, він неодноразово був відзначений і нагороджений на місцевому, обласному та державному рівнях – за більш ніж 100 новаторських ідей, що були втілені на залізничному транспорті у радянські часи. У місті Віктор Маслій завжди брав активну участь у житті Лиману, допомагав створювати музей, пам’ятники, має кілька книг про історію Лиманщини, розвиток залізниці, багато років працював позаштатним кореспондентом і фотокором у газетах як місцевій «Зорі», так і у обласних і республіканських залізничних виданнях. Незважаючи на свій поважний вік, Віктор Устинович залишається активною людиною і з радістю ділиться спогадами про історичне минуле з молоддю.

Ярова залишиться без ринку

На початку року мешканцям декількох сіл та селищ пообіцяли облаштувати ринки, які дозволять цивілізовано займатися торгівлею. На це було заплановано більше мільйона гривень. Але на цій сесії стало відомо, що селище Ярове ринок обійде стороною, бо, як було сказано, там не має де облаштувати торгівельні ряди. Варто зазначити, що Ярова – одне з найбільших селищ Лиманської громади, де мешкає понад 2 тис. людей. І ринок був завжди актуальною темою для селища, тому і було закладено 520 тисяч гривень на облаштування ринку.

Гроші витратять на закупівлю трактора для комунального підприємства «Зеленбуд».

Хто буде возити дітей до школи?

Транспортна війна міської ради, а точніше конфлікт між міським головою та депутатом Євгеном Воскобойніковим, який є комерційним директором ПП «Луч», що займається пасажирськими перевезеннями і, до недавнього часу, шкільними, продовжується. Ще в 2016 році Петро Цимідан пообіцяв на одній з сесій, що «ми працювати з «Лучем» не будемо». З того часу робилися шаги по створенню комунального автопідприємства, яке возило б школярів та пільговиків. Цей процес відбувається дуже складно. То СБУ не дає провести закупівлі заборонених автобусів «Службою єдиного замовника» (СЄЗ), яка за планом буде займатися перевезеннями, то ПП «Луч» через суд оскаржує певні дії по створенню комунального підприємства. Зі свого боку міська влада ініціює перевірки автобусів «Луча» і виписує штрафи. І так – по колу. На початку серпня закінчується контракт на шкільні перевезення ПП «Луч» з відділом освіти, і автобуси забирають з негативною оцінкою їх стану без згадок про амортизацію автобусів і тому подібного.

І ось, 17 серпня начальник відділу освіти Неля Печатнікова виносить проект рішення на укладення договору оренди окремого індивідуально визначеного майна комунальної власності Лиманської ОТГ – 10 шкільних автобусів з КП «Лиманська служба єдиного замовника» строком до 31.12.2017 року.

Цікаво, що першого серпня відділ освіти оголосив тендер на визначення перевізника у системі «Прозорро». Учасниками тендеру стали ПП «Луч», Краматорське АТП і КП «СЄЗ». Сума тендеру – 925 тисяч 742 гривні, і «Луч» впевнено знизив суму на свої послуги майже на 100 тисяч гривень. Але 14 серпня відділом освіти вносяться зміни до вимог – мати у наявності спеціалізований транспорт: облаштовані для шкільних перевезень автобуси. Звісно, ні ПП «Луч», ні Краматорське АТП таких автобусів не має, бо той же «Луч» орендував їх у відділу освіти. Таким чином, переможцем стає, як і очікувалось, «Служба єдиного замовника».

Але постає декілька питань, на які хотілось би почути відповіді. Як сталося, що тендер ще не завершився (переможець став відомий 22 серпня), а договір між відділом освіти і «СЄЗ», яка стала переможцем, був затверджений на сесії 17 серпня?

Як так можливо, що, подавши документи на участь у тендері, «СЄЗ» не мала водіїв на автобуси: в довідці зазначено, що відкрито 16 вакансій? Більше того, якщо контракт з ПП «Луч» у відділу освіти закінчився 11 серпня, то як могла «СЄЗ» вказувати у документах, що має орендовані автобуси, які ще знаходилися у оренді «Луча»?

Чи не є такі дії спробою прописати умови тендеру під конкретного учасника, а саме КП «Служба єдиного замовника»? Сподіваємось, що зможемо отримати ґрунтовні відповіді від відділу освіти.

Рух «Сильні громади» буде пильнувати за розвитком подій і надалі висвітлювати важливі питання, які стосуються Лиманської громади.

 

Координатор руху «Сильні громади» в Лимані Роман Пунін

 

 

Previous Маєш право знати: що розглядатимуть на 32-й сесії Рубіжанської міськради
Next Тижневий огляд новин Донеччини та Луганщини

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Позачергова сесія Слов’янської міськради – позачергові розбіжності

Координатори руху «Сильні громади» підготували огляд рішень 21 позачергової сесії Слов’янської міської ради. У порядку денному було усього п’ять питань, які вимагали якнайшвидшого прийняття. Стосувались вони вирішення проблеми з бездомними

Маєш право знати 0 Comments

Гроші з покрівель на дороги та ремонт будівлі виконкому: що розглядатимуть на 27 сесії Рубіжанської міськради

Звіти за сімома міськими програмами, 648 тисяч гривень на ремонт будівлі виконкому та 145 тисяч гривень на ремонт площі перед міськрадою, перерозподіл коштів з ремонту покрівель на дороги, 100 тисяч

Маєш право знати 0 Comments

Кривий Ріг місто брехунів, ноу-хау та «політичне кладовище» України

На черговому пленарному засіданні ХХV сесії міської ради Кривого Рогу прийнято 81 рішення. Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих через бойові дії на сході країни військовослужбовців Милостивого А.Б., Іванушкіна В.В та

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!