Маєш право знати: В Олександрівці обговорили питання децентралізації

Маєш право знати: В Олександрівці обговорили питання децентралізації

12 квітня 2017 року в залі засідань Олександрівської райдержадміністрації перед сільськими головами, депутатами районної ради, керівництвом району та громадою відбувся виїзний інформаційний день з презентацією питань впровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації, який провела виконувач обов’язків директора департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації Людмила Биченко.

Під час презентації Людмила Биченко наголосила на основних принципах реформування децентралізації влади в Україні, а також окреслила вимоги до формування спроможних територіальних громад відповідно до чинного законодавства та відзначила, що за досить довгий час в Олександрівському районі з тих чи інших причин так і не було створено жодної громади.

Також, окрім вимог до формування спроможних громад, було порушено питання поділу та кількості громад на території Олександрівського району, де зараз розглядають поділ на дві громади з центрами в селищі Олександрівка та Новодонецьке. Хоча разом із прийнятим планом є низка проблемних питань, пов’язаних з небажанням деяких сіл та сільських рад Олександрівського району приєднуватися до запропонованих громад. Серед таких були названі: Спасько-Михайлівська та Золото-Прудська селищні ради та село Шостаківка. Також під час презентації Людмила Биченко представила й альтернативний план поділу, де Михайлівська та Староварварівська селищні ради приєднуються до окремої громади.

Під час презентації також були представлені досягнення вже створених об’єднаних територіальних громад області, надано роз’яснення щодо переваг процесу децентралізації, які отримають майбутні об’єднані громади.

Після презентації була активна дискусія, яку розпочав голова Петрівської Другої сільської ради Ігор Гойко. Він був здивований тим, що не врахували пропозицію місцевих мешканців добровільно об’єднатися в одну громаду в рамках Олександрівського району з центром в селищі Олександрівка. На що отримав відповідь, що така пропозиція не була врахована, бо суперечить закону, в якому чітко прописані принципи формування територіальних громад.

Також під час дискусії обговорили, наскільки запропонований поділ громад буде самодостатнім та життєздатним після завершення реформи та заслухано точки зору голови селища Новодонецьке Дмитра Бражнікова та секретаря Олександрівської Селищної ради Євгена Шелестова.

За результатами зустрічі, після активних обговорень, було запропоновано створити робочі групи, до яких включити селищного та сільських голів, громадськість, ЗМІ, з метою проведення відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо впровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації, розгляду проблем та пошук, спільно з представниками облдержадміністрації, шляхів їх вирішення, задля прискорення процесу децентралізації в Олександрівському районі.

Координатор руху «Сильні громади» в Олександрівському районі Сергій Кайдаш

Previous Краматорское море мусора.
Next Гроші з покрівель на дороги та ремонт будівлі виконкому: що розглядатимуть на 27 сесії Рубіжанської міськради

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Як отримати комунальне приміщення в безоплатне користування? Майстер-клас від депутатів Бахмутської міськради: комітетам мікрорайонів – так, волонтерам – ні

Це одне з сорока двох проектів рішень, які будуть завтра розглядатись депутатами Бахмутської міськради. Окрім цього, обранці громади будуть завтра голосувати за  Соціальний проект на 2018 рік, Інвестиційну програму для

Маєш право знати 0 Comments

Имеешь право знать: о чем пойдет речь на ближайшей сессии Добропольского городского совета?

Итак, завтра, в Добропольском городском совете состоится очередная сессия. В очередной раз, команда движения «Сильные громады» продолжает освещать в нашей постоянной рубрике «Имеешь право знать» те вопросы, о которых речь

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати. 80-та сесія Костянтинівської міської ради

23 листопада відбулась ювілейна 80-та сесія Костянтинівської міської ради. Серед основних питань, які розглянули депутати – затвердження виконання бюджету за 9 місяців, план діяльності міської ради щодо підготовки проектів регуляторних

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!