Маєш право знати: важливі рішення 76 сесії Костянтинівської міськради

Маєш право знати: важливі рішення 76 сесії Костянтинівської міськради

27 квітня відбулась 76 сесія Костянтинівської міської ради, на якій були присутні 22 депутати з 40. Серед основних питань, які розглянули під час сесії – затвердження виконання Програми економічного і соціального розвитку міста за 2016 рік і внесення змін до Програми 2017 року, план діяльності міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік, зміни до бюджету на 2017 рік та земельні питання. Повторно на цю сесію було винесено питання Про затвердження списку присяжних Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області, минулого разу для прийняття рішення не вистачило голосів.

Активісти руху «Сильні громади» проаналізували рішення сесії Костянтинівської міської ради.

«Програма економічного і соціального розвитку міста Костянтинівки за 2016 рік», зміни до Програми на 2017 рік                        

За 2016 рік промисловими підприємствами міста реалізовано продукції на 3 млрд 719 млн 100 тис. грн. Програма економічного і соціального розвитку міста виконана на 122,7%.

У 2016 році із основних видів промислової продукції збільшилося виробництво у порівнянні з 2015 роком: катодів мідних – на 19,5%, фурм для металургійної промисловості у 2 рази, свинцю на 2,9%, цинкового купоросу на 14,2%, скла безпечного – в 3,1 рази, масла вершкового – на 26,5%, кисломолочної продукції – в 1,9 разів, сиру жирного – на 16,0%. Але скоротилось виробництво акумуляторних батарей – на 23,9%, глинопорошків – на 59,0%, спеццементів – на 10,7%, взуття шкіряного – на 90,2%, юхтових шкіряних виробів – на 15,9 %, маргарину на 25,4%, олії соняшникової на 24,6%. Причиною невиконання річної Програми та зниження виробництва деяких видів продукції стала недостатня кількість сировини, зменшення ринків збуту продукції, зміна місця реєстрації підприємства.

Середньомісячна заробітна плата склала 3 833 грн, середній розмір пенсії – 2 043 грн.

Обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування у фактичних цінах складає майже 258 млн грн і збільшився у 5 разів до показників річної Програми. Податків зібрали 146 млн 300 тис. грн, що склало 104,2% від заплановано показника. У міський бюджет (з трансфертами) надійшло 450 млн 600 тис. грн, що склало 98,9% від запланованого.

Міська рада вирішила прийняти до відома звіт, та рекомендувала вжити певних заходів для забезпечення досягнення визначених у Програмі економічного і соціального розвитку міста Костянтинівки на 2016 рік результативних показників, проаналізувати та розглянути причини незадовільної роботи підприємств, установ та організацій усіх форм власності на засіданнях комісії з питань погашення заборгованості по заробітній платі, забезпечення податкових та інших бюджетних надходжень, страхових внесків у Пенсійний фонд України та попередження неплатоспроможності з метою дотримання ними платіжної дисципліни в частині своєчасної виплати заробітної плати найманим працівникам, недопущення виникнення її заборгованості, забезпечення в повному обсязі надходжень доходів до бюджетів усіх рівнів та платежів до фондів соціального страхування.

З метою поліпшення матеріального стану окремих категорій громадян, які мають право на пільги за соціальною ознакою, створення молодіжних центрів для всебічного розвитку молоді в рамках реалізації проекту «Гідна країна для гідних людей», покращення екологічного та санітарного стану міста було внесено зміни до програми економічного і соціального розвитку міста Костянтинівки на 2017 рік. Було викладено у новій редакції: розділи «Соціальний захист населення», «Підтримка сім’ї, дітей та молоді», «Охорона навколишнього природного середовища».

План діяльності міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік

Відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 №1160-IV (зі змінами), Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (зі змінами), рішенням міської ради від 24.07.2012 № 6/20-383 «Про порядок підготовки і прийняття регуляторних актів міською радою», міська рада, затвердила план з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік.

Внесення змін до бюджету 2017 року

Вивчивши проект рішення міської ради та саме рішення ради з питання внесення змін до бюджету 2017, не зрозуміло, куди вносяться зміни, в які статті (видатків, доходів, зміна вартості тих чи інших робіт). Наприклад, для розуміння, чого саме стосуються зміни, можна було б пояснити: збільшено видатки на ремонт автодороги по вул. «А», або зменшено вартість виготовлення проектної документації для об’єкта «Б». В рішенні не зазначено документ, до якого вносяться зміни (розподіл видатків, програми, заходи для реалізації програми, тощо). До проекту додано Додатки документів, в які були внесені зміни. Але порівняти їх з первинними дуже складно, майже неможливо.

Фото 2

Затвердження списку присяжних Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області

На минулій сесії міської ради не було прийнято рішення про затвердження списку присяжних Костянтинівського міжрайонного суду Донецької області, тому на цю сесію перелік було винесено повторно. 21 депутат підтримав рішення, Любов Земскова – утрималась. До складу присяжних увійшли 8 представників медичних закладів, 24 представники навчально-виховних закладів, 2 представники управління соціального захисту населення та 2 представники парків та скверів. Всі бюджетники, жодного представника громадськості, засобів масової інформації. Чи може такий склад присяжних бути неупередженим, як саме проходив відбір кандидатів – невідомо.

Під час сесії були прийняті позитивні рішення по всіх 16 питаннях, винесених на сесію. Варто зазначити, що останнім часом міська рада вчасно публікує проекти рішень та розпорядження міського голови про скликання чергової сесії міської ради на своєму офіційному сайті, але не завжди з необхідними додатками. Тому іноді складно зрозуміти суть того чи іншого рішення.

Також характерною ознакою кожної сесії міськради є стабільна кількість присутніх депутатів, в межах кворуму (22-25 осіб).

 

Координаторка руху «Сильні громади» у Костянтинівці Вікторія Омельченко

 

 

Previous В Олександрівському районі активісти виступають на підтримку медичної реформи
Next Сессия в Доброполье: Бюджет участия, деньги на благоустройство, вопросы децентрализации

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: огляд проектів рішень 42 сесії Рубіжанської міськради

Звіт міського голови, пільги на встановлення індивідуального опалення, 82 мільйони на ремонти об’єктів ЖКГ, та перерозподіл бюджету 2018 – про це та багато іншого, що планується розглянути на 42 сесії

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: що розглядатимуть на 32-й сесії Рубіжанської міськради

Збільшення фінансування міських програм, погашення боргів комунальних підприємств за електроенергію, звіти про виконання програм і міського бюджету та звіт прокурора міста – про це та багато іншого, що планується розглянути

Маєш право знати 0 Comments

Огляд проектів рішень вересневої сесії Бахмутської міськради

На наступній сесії, яка відбудеться у середу, 27 вересня, депутати Бахмутської міськради розглянуть звіт про виконання програми соціально-економічного розвитку, звіт директора КП «Бахмут-Вода» про діяльність комунального підприємства, затвердити умови конкурсу

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!