Маєш право знати. Важливі рішення сесії Костянтинівської міської ради

Маєш право знати. Важливі рішення сесії Костянтинівської міської ради

21 червня відбулась 86-та сесія Костянтинівської міської ради. Серед основних питань, які розглянули депутати – затвердження міської цільової програми “Громадський бюджет”, прийняття бюджетного регламенту, внесення змін до Програми соціально-економічного розвитку, питання реорганізації закладів освіти, земельні питання та інші. На сесію було винесено 49 питань, присутні – 26 депутатів із 41.

Команда руху «Сильні громади» проаналізувала важливі рішення Костянтинівської міської ради.

Громадський бюджет та бюджетний регламент

На поточній сесії міської ради депутати підтримали рішення про впровадження інструменту партисипаторної демократії – Бюджету участі.

За цільову програму проголосували усі 26 депутатів, які були присутні на сесії.

Громадський бюджет – це спосіб покращити власне місто, шанс для влади стати більш відкритою та готовою до діалогу, можливість для мешканців впливати на розвиток міста.

Для фінансування Бюджету участі передбачено до 500 тис. грн міського бюджету на рік. Програма діятиме до 2021 року. Контроль за виконанням Програми здійснюють міська рада, виконавчий комітет міської ради та Координаційна рада, до якої входить 13 людей.

Подати проект за програмою “Бюджету участі” можна у паперовій та електронній формі через сайт міської ради. Щорічно з 15 серпня до 15 вересня буде проводитись голосування за подані проекти.

Для забезпечення якісного процесу бюджетотворення на місцевому рівні депутати міськради одноголосно затвердили Бюджетний регламент, який визначає організаційно-процедурні питання щодо складання, розгляду, затвердження, виконання міського бюджету (включаючи внесення змін до рішення про міський бюджет), звітування про його виконання, а також контролю за дотриманням бюджетного законодавства.

Цей нормативно-правовий акт складається з певних розділів:

– порядок складання проекту міського бюджету (підготовка проекту рішення про міський бюджет та матеріалів до нього);

– порядок розгляду та затвердження проекту міського бюджету;

– порядок виконання міського бюджету (включаючи внесення змін до рішення про міський бюджет);

– порядок звітування про виконання міського бюджету;

– порядок контролю за дотриманням бюджетного законодавства та відповідальність за порушення бюджетного законодавства;

– бюджетний календар (додаток до Бюджетного регламенту).

Рішення одноголосно підтримали усі присутні в залі депутати.

Освітні питання

Депутати на сесії затвердили Статут Костянтинівського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів № 1, якийрозробили на минулій сесії міської ради.

Також депутати розглянули на сесії два питання про реорганізацію закладів освіти: приєднання ДНЗ «Барвінок» до ДНЗ «Івушка», та реорганізацію шляхом злиття загальноосвітньої школи І-Ш ступенів № 16 та загальноосвітньої школи-інтернату І –ІІ ступенів № 1.

За об’єднання ДНЗ проголосувало 26 депутатів, “за” – 23, “проти” – 2, “утримався” – 1.

Рішення про реорганізацію загальноосвітньої школи та школи-інтернату не прийняли. Під час голосування за це питання у сесійній залі серед депутатів відбулась бурхлива дискусія, тому серед депутатів не вистачило голосів. “За” проголосувало 13 депутатів, “проти” – 6, “утрималось” -7 осіб.

Крім того, на сесії прийняли рішення про створення у Костянтинівці комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» для дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років.

Зміни до Програми соціально-економічного розвитку на 2019-2020 роки

Депутати підтримали рішення про внесення змін до програми соціально-економічного розвитку, у якій передбачили фінансування на нанесення дорожньої розмітки, реконструкцію дощової каналізації, обстеження та ремонт житлового фонду, капітальний ремонт 50-ти ліфтів, реконструкцію світлофорів стерилізація 80-ти тварин (закладена вартість стерилізації 200 тис грн). У медичній сфері заплановано придбання життєво необхідного обладнання для надання якісної медичної допомоги. Для підвищення рівня безпеки у місті заплановано придбання камер відеоспостереження, але де вони будуть встановлені та у якій кількості, не вказано.

Завдяки активній позиції батьків та мешканців с. Червоний, за кошти обласного бюджету буде відремонтована м’яка покрівля місцевого дитячого садочка. Рішення про виділення коштів керівник Донецької ВЦА Павло Жебрівський підписав за день до звільнення.

Зміни до Програми економічного і соціального розвитку міста також передбачають фінансову підтримку комунальних підприємств, серед яких є Костянтинівське трамвайне управління, ліквідоване рішенням сесії у березні 2018 року.

Окремим рішенням міська рада звільнила від сплати комунальних послуг родину Андрія Костіна, який загинув під час проходження військової служби.

Також, на сесії було винесено питання про впорядкування продажу алкогольних напоїв у міських торгівельних мережах у вечірній час. Однак депутати не підтримали цього рішення.

На поточній сесії міської ради депутати намагались розглянути максимально рекордну кількість питань, певно з причини, що наступна сесія ради запланована на вересень. Причиною цього, скоріше за все, є період відпусток, тому зібрати необхідний кворум для проведення сесії буде складно.

Команда руху “Сильні громади” і надалі буде стежити за діяльністю Костянтинівської міської ради.

 

Координатор руху “Сильні громади” у Костянтинівці Вікторія Омельченко

 

Previous Діяльність депутата Іоффе в окрузі: зроблено багато, та мало хто про це знає
Next Інспекція по телефону. Як працює приймальня депутата Тарути

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: що розглядатимуть на 26 сесії Рубіжанської міськради

Запровадження системи для голосування «Вєчє», звіт про виконання програми СЕКР-2016 та ще по шести міським програмам – усе це та багато іншого планується прийняти на 26 сесії Рубіжанської міськради, яка

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: огляд проектів рішень 67 сесії Рубіжанської міськради

60 мільйонів гривень на реконструкцію парку, мільйон водоканалу на податкові борги, звіт про виконання бюджету та підвищення вартості харчування у школах та дитячих садках – про це та багато іншого,

Маєш право знати 0 Comments

За що будуть голосувати депутати Бахмуту на останній зимовій сесії?

Завтра, в останній день зими, відбудеться пленарне засідання депутатів Бахмутської міської ради. Які рішення будуть прийматись обранцями громади можна дізнатись з матеріалу, який підготували координатори руху “Сильні громади” у постійній

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!