Марафон. 183 питання на сесії Маріупольської міської ради

Марафон. 183 питання на сесії Маріупольської міської ради

Передостання у цьому році, тринадцята сесія маріупольської міської ради була однією з найдовших – 182 питання перебувало на порядку денному. За шість годин засідання депутати встигали все – жартувати, лаятися, а потім мирились. Детальніше – у нашій постійній рубриці “Маєш право знати”.

Відразу відзначимо, що абсолютна більшість питань стосувалися землі та виділення особистої матеріальної допомоги. Також порядок денний включав багато технічних питань – наприклад, про зміну назв муніципальних установ або адреси.

Сесія розпочалася з нагородження званням «Почесний громадянин Маріуполя» місцевого мешканця Роянова В’ячеслава Олександровича – професора “Приазовського державного технічного університету”.

Після чого слово взяв голова фракції «Опозиційний блок» Андрій Федай, який виступив зі зверненням партії до – Маріупольської міської ради, голови Верховної Ради України та прем’єр-міністра України на тему обмеження тарифів до рівня 10% від середньої зарплатні, підвищення мінімальної зарплатні до 4000 гривень та мінімальної пенсії до 2500 гривень, відновлення миру і так далі, шляхом прийняття відповідних законів.

Далі, сесія продовжилась з гумором – депутат від фракції «Сила людей» Роман Омелякін, з іронією «подякував» депутатам партії «Опозиційний блок», як місцевого так і народного рівня, за те, що вони «25 років брали участь у пограбуванні країни і не давали Україні економічно зростати». Він закликав присутніх у залі активніше отримувати агітаційні листівки «Опозиційного блоку», тому що зараз зросла ціна на макулатуру і запропонував «Опозиційному блоку» вимагати підвищення заробітної плати до рівня 1000$ в місяць.

Серйозна робота розпочалася з профільних звітів.

Що робити з грошима?

Заступниця міського голови, Шипілова Наталя, повідомила, що у зв’язку з додатковими надходженнями з різних джерел, таких як продовження часу продажу алкоголю до 22:00, повернення боргів від дрібного бізнесу, виплата за заподіяну екологічну шкоду підприємствами міста, Маріуполь заробив майже півтора мільярди гривень. Ще близько мільярда надійшло з центрального бюджету та інших джерел.

На сьогодні бюджет використано на 80%, дискусію викликало питання розподілу “залишків”. За словами лідера фракції «Сила людей», це питання практично не обговорювали і рішення приймалось без урахування всіх думок та пропозицій.

Після словесної перепалки, було прийнято рішення про те, що усі побажання будуть розглянуті на найближчій координаційній раді.

Використати усі кошти в цьому році навряд чи вдасться, тому, що фінансовий рік закінчується 25 грудня.

Відзначимо, що рішення щодо прийняття бюджету на 2017 рік і «програми соціально-економічного розвитку Маріуполя» будуть розглянуті на наступній сесії міськради 22 грудня.

Безпека

Пізніше присутні заслухали звіт про виконану роботу маріупольської поліції від її начальника – Миколи Побойного, який здебільшого апелював статистикою – не дивлячись на підвищену небезпеку в Маріуполі в 2016 році було проведено 219 масових заходи, відсоток розкриття злочинів у 2015 році становив 12,7% зараз – 26,8%, умисних вбивств в 2016 – 23, що на 43 менше, ніж за 2015 рік і так далі.

Також виконується робота в напрямку національно-патріотичного виховання – для заняття дітей із довколишніх сіл була створена організація “Юний поліцейський”, в яку зараз входить близько 50 дітей.

iGov

Під час свого виступу директор департаменту інформаційних технологій Маріупольської міськради Сергій Орлов говорив про підвищення рівня взаємодії влади з громадою і нагадав про нещодавній запуск таких інструментів як: Центр надання адміністративних послуг, електронні петиції, кол-центр та “Відкритий бюджет”.

На завершення, директор департаменту зазначив, що маруіпольці тепер можуть користуватися порталом державних послуг – iGov, робота щодо приєднання до якого тривала близько півроку. Але, станом на перше грудня, сервіс залишається недієвим у Маріуполі.

foto_1

Комітети самоорганізації населення

Начальник управління секретаріату міської ради – Стамбулжі Юлія, зазначила що в цьому році була змінена структура підпорядкування КСНів – тепер їх діяльність координує секретар міськради та його управління.

Всього за 2016 рік було прийнято 44 073 заяв громадян, понад 20% – на тему ЖКГ. Були вирішені позитивно близько 80%, 15% – дані усні пояснення і 5% – КСНи допомогти не змогли.

Всього в Маріуполі 62 комітети самоорганізації населення.

Екологія

Особливо активним виявився звіт голови комісії з екології – Максима Бородіна. Депутат наголосив на важливості придбання обладнання задля більш ефективного моніторингу екології, закритості інформації щодо екологічної ситуації та шкідливий вплив на здоров’я маріупольців з боку комбінатів ім. Ілліча та заводу “Азовсталь”. Було відзначено недостатню взаємодію підприємств з комісією. Але, на прохання надати конкретні цифри та статистику захворювань – депутат відповісти не зміг та висловивши думку, що маріупольці виїжджають з міста для лікуванням таких серйозних недуг як онкозахворювання.

Відзначимо, що кілька днів тому пройшов суд між активістами та директором ММК ім. Ілліча Юрієм Зинченко з приводу шкідливих викидів.

Начальник управління екології – Ваагн Мнатцаканян, зазначив, що інформація про екологічний моніторинг відкрита і публікується на сайті міської ради, а закупівля обладнання для моніторингу перебуває на стадії тендеру.

У свою чергу, глава департаменту охорони здоров’я – Голубченко Ольга заявила, що статистика онкохворих в Маріуполі ведеться і в цьому році приблизно дорівнює даним 2013-2015 років. Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко підкреслив, що це державна статистика.

Інше

Під час виступу директора департаменту з питань екології та енергоменеджменту, Ваагна Мнатцаканяна, стало відомо, що Маріуполь з наступного року буде брати участь у реалізації проекту від USAID «Муніципальна енергетична реформа».

Також, було прийнято рішення щодо «Правил поведінки та поводження з тваринами в місті Маріуполь». Це рішення є продовженням роботи щодо врегулювання питання з безпритульними тваринами, в рамках якої на одній з попередніх сесій було створено комунальне підприємство «Щасливі тварини».

Повне відео тринадцятої сесії міської ради доступне за посиланням.

 

 

Координатор руху “Сильні громади” у Маріуполі Владислав Зайцев

Previous Кто с кем в Лимане «дружит» за бюджетные деньги, или, как «заработать» полмиллиона
Next «Вскрытие» показало – экономии здесь нет

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

У Маріуполі заборонять цирки з тваринами, а понад 4 тис. вчителів отримають премії, – головні рішення сесії

27 вересня відбулась XXI сесія Маріупольської міської ради VII скликання. За традицією, координатори руху «Сильні громади» публікують короткий огляд рішень Маріупольської ради. Остання сесія пройшла ще 2 місяці тому –

Маєш право знати 0 Comments

Хвалить нельзя премировать: премии в 300% задним числом

На ближайшем заседании Лиманского городского совета, которое состоится 16 февраля, депутатам предлагается рассмотреть проект премирования городского головы, его заместителей, старост. Помимо этого проекта, на сессию выносится 49 вопросов, касающиеся благоустройства

Міські ради 0 Comments

Як пройшла чергова сесія Рубіжанської міськради

30 листопада у великій залі засідань відбулося засідання чергової 18-ї сесії Рубіжанської міської ради. Порядок денний складався з 58 питань. Координатор руху «Сильні громади» також був присутній на засіданні. Перед

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!