Марафон. 183 питання на сесії Маріупольської міської ради

Марафон. 183 питання на сесії Маріупольської міської ради

Передостання у цьому році, тринадцята сесія маріупольської міської ради була однією з найдовших – 182 питання перебувало на порядку денному. За шість годин засідання депутати встигали все – жартувати, лаятися, а потім мирились. Детальніше – у нашій постійній рубриці “Маєш право знати”.

Відразу відзначимо, що абсолютна більшість питань стосувалися землі та виділення особистої матеріальної допомоги. Також порядок денний включав багато технічних питань – наприклад, про зміну назв муніципальних установ або адреси.

Сесія розпочалася з нагородження званням «Почесний громадянин Маріуполя» місцевого мешканця Роянова В’ячеслава Олександровича – професора “Приазовського державного технічного університету”.

Після чого слово взяв голова фракції «Опозиційний блок» Андрій Федай, який виступив зі зверненням партії до – Маріупольської міської ради, голови Верховної Ради України та прем’єр-міністра України на тему обмеження тарифів до рівня 10% від середньої зарплатні, підвищення мінімальної зарплатні до 4000 гривень та мінімальної пенсії до 2500 гривень, відновлення миру і так далі, шляхом прийняття відповідних законів.

Далі, сесія продовжилась з гумором – депутат від фракції «Сила людей» Роман Омелякін, з іронією «подякував» депутатам партії «Опозиційний блок», як місцевого так і народного рівня, за те, що вони «25 років брали участь у пограбуванні країни і не давали Україні економічно зростати». Він закликав присутніх у залі активніше отримувати агітаційні листівки «Опозиційного блоку», тому що зараз зросла ціна на макулатуру і запропонував «Опозиційному блоку» вимагати підвищення заробітної плати до рівня 1000$ в місяць.

Серйозна робота розпочалася з профільних звітів.

Що робити з грошима?

Заступниця міського голови, Шипілова Наталя, повідомила, що у зв’язку з додатковими надходженнями з різних джерел, таких як продовження часу продажу алкоголю до 22:00, повернення боргів від дрібного бізнесу, виплата за заподіяну екологічну шкоду підприємствами міста, Маріуполь заробив майже півтора мільярди гривень. Ще близько мільярда надійшло з центрального бюджету та інших джерел.

На сьогодні бюджет використано на 80%, дискусію викликало питання розподілу “залишків”. За словами лідера фракції «Сила людей», це питання практично не обговорювали і рішення приймалось без урахування всіх думок та пропозицій.

Після словесної перепалки, було прийнято рішення про те, що усі побажання будуть розглянуті на найближчій координаційній раді.

Використати усі кошти в цьому році навряд чи вдасться, тому, що фінансовий рік закінчується 25 грудня.

Відзначимо, що рішення щодо прийняття бюджету на 2017 рік і «програми соціально-економічного розвитку Маріуполя» будуть розглянуті на наступній сесії міськради 22 грудня.

Безпека

Пізніше присутні заслухали звіт про виконану роботу маріупольської поліції від її начальника – Миколи Побойного, який здебільшого апелював статистикою – не дивлячись на підвищену небезпеку в Маріуполі в 2016 році було проведено 219 масових заходи, відсоток розкриття злочинів у 2015 році становив 12,7% зараз – 26,8%, умисних вбивств в 2016 – 23, що на 43 менше, ніж за 2015 рік і так далі.

Також виконується робота в напрямку національно-патріотичного виховання – для заняття дітей із довколишніх сіл була створена організація “Юний поліцейський”, в яку зараз входить близько 50 дітей.

iGov

Під час свого виступу директор департаменту інформаційних технологій Маріупольської міськради Сергій Орлов говорив про підвищення рівня взаємодії влади з громадою і нагадав про нещодавній запуск таких інструментів як: Центр надання адміністративних послуг, електронні петиції, кол-центр та “Відкритий бюджет”.

На завершення, директор департаменту зазначив, що маруіпольці тепер можуть користуватися порталом державних послуг – iGov, робота щодо приєднання до якого тривала близько півроку. Але, станом на перше грудня, сервіс залишається недієвим у Маріуполі.

foto_1

Комітети самоорганізації населення

Начальник управління секретаріату міської ради – Стамбулжі Юлія, зазначила що в цьому році була змінена структура підпорядкування КСНів – тепер їх діяльність координує секретар міськради та його управління.

Всього за 2016 рік було прийнято 44 073 заяв громадян, понад 20% – на тему ЖКГ. Були вирішені позитивно близько 80%, 15% – дані усні пояснення і 5% – КСНи допомогти не змогли.

Всього в Маріуполі 62 комітети самоорганізації населення.

Екологія

Особливо активним виявився звіт голови комісії з екології – Максима Бородіна. Депутат наголосив на важливості придбання обладнання задля більш ефективного моніторингу екології, закритості інформації щодо екологічної ситуації та шкідливий вплив на здоров’я маріупольців з боку комбінатів ім. Ілліча та заводу “Азовсталь”. Було відзначено недостатню взаємодію підприємств з комісією. Але, на прохання надати конкретні цифри та статистику захворювань – депутат відповісти не зміг та висловивши думку, що маріупольці виїжджають з міста для лікуванням таких серйозних недуг як онкозахворювання.

Відзначимо, що кілька днів тому пройшов суд між активістами та директором ММК ім. Ілліча Юрієм Зинченко з приводу шкідливих викидів.

Начальник управління екології – Ваагн Мнатцаканян, зазначив, що інформація про екологічний моніторинг відкрита і публікується на сайті міської ради, а закупівля обладнання для моніторингу перебуває на стадії тендеру.

У свою чергу, глава департаменту охорони здоров’я – Голубченко Ольга заявила, що статистика онкохворих в Маріуполі ведеться і в цьому році приблизно дорівнює даним 2013-2015 років. Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко підкреслив, що це державна статистика.

Інше

Під час виступу директора департаменту з питань екології та енергоменеджменту, Ваагна Мнатцаканяна, стало відомо, що Маріуполь з наступного року буде брати участь у реалізації проекту від USAID «Муніципальна енергетична реформа».

Також, було прийнято рішення щодо «Правил поведінки та поводження з тваринами в місті Маріуполь». Це рішення є продовженням роботи щодо врегулювання питання з безпритульними тваринами, в рамках якої на одній з попередніх сесій було створено комунальне підприємство «Щасливі тварини».

Повне відео тринадцятої сесії міської ради доступне за посиланням.

 

 

Координатор руху “Сильні громади” у Маріуполі Владислав Зайцев

Previous Кто с кем в Лимане «дружит» за бюджетные деньги, или, как «заработать» полмиллиона
Next «Вскрытие» показало – экономии здесь нет

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: що розглядатимуть на позачерговій сесії Рубіжанської міськради

Зміни до міського бюджету та затвердження програми підтримки ЖКГ підприємств на 2017-2020 роки – про це та багато іншого, що планується прийняти на позачерговій сесії Рубіжанської міськради читайте в огляді

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: важливі рішення 76 сесії Костянтинівської міськради

27 квітня відбулась 76 сесія Костянтинівської міської ради, на якій були присутні 22 депутати з 40. Серед основних питань, які розглянули під час сесії – затвердження виконання Програми економічного і

Маєш право знати 0 Comments

Ключевые решения февральской сессии Добропольского городского совета

Вторая в этом году сессия Добропольского городского совета прошла 15 февраля. Команда движения «Сильные громады» продолжает отслеживать ключевые решения органов местного самоуправления и делиться ими с общественностью. На сессии заслушали

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!