Огляд проектів рішень вересневої сесії Бахмутської міськради

Огляд проектів рішень вересневої сесії Бахмутської міськради

На наступній сесії, яка відбудеться у середу, 27 вересня, депутати Бахмутської міськради розглянуть звіт про виконання програми соціально-економічного розвитку, звіт директора КП «Бахмут-Вода» про діяльність комунального підприємства, затвердити умови конкурсу для надання фінансової підтримки ОСББ та інші важливі питання. Координатори руху «Сильні громади» традиційно підготували огляд рішень Бахмутської міськради.

Управління міського господарства розробило Порядок проведення конкурсу для ОСББ, який регулює виділення коштів з міського бюджету на ремонти будинків, що входять до ОСББ. Саму програму сприяння розвитку прийняли ще у липні. Зараз депутатам пропонують визначити склад комісії і умови, за якими вона буде працювати. Після ознайомлення з проектом рішення, виникає сумнів, що діяльність комісії та її рішення будуть неупередженими та справедливими.

До складу комісії увійшли спеціалісти відповідної сфери в міськраді, директор комунального підприємства, начальник фінуправління – 60% від складу, два депутати і два представники від ОСББ. У порядку проведення конкурсу немає чітко визначених критеріїв щодо відбору переможців. Зазначено тільки, що ОСББ мають забезпечити співфінансування не менше 5%. Також зазначено, що перевага надається проектам:

– з найбільшим відсотком дольової участі у співфінансуванні;

– житлових будинків, яким жодного разу не виділялись кошти з міського бюджету;

– пов’язаним з усуненням аварійних ситуацій;

– передбачають провадження заходів з енергозбереження;

– на впровадження яких залучені додаткові джерела фінансування (крім власних)».

Але яким чином буде визначена ця перевага? Для прозорості проведення конкурсу має бути чітко зазначено, як відбуватиметься процес обрання переможців. Кількість фінансового ресурсу обмежена. На 2017 рік з міського бюджету на це заплановано близько трьох мільйонів гривень, а на весь період існування програми 2017-2020 рік близько 16 мільйонів гривень. Враховуючи те, що зараз в місті створено 147 ОСББ, і їх кількість буде збільшуватися, це досить не велика сума. Мабуть для уникнення питань до рішень комісії і формування довіри до неї від співвласників, критерії оцінки треба визначити за бальною системою і розміщувати протоколи у вільному доступі. Цього на жаль в проекті немає.

Проектом рішення пропонується передати безоплатно від ГО «Камені Донбасу» на баланс Народного дому дві писанки.

Також будуть внесені зміни до програми відшкодування відсотків за кредитами на енергозбереження. Сума відшкодування відсотків за кредитами з місцевого бюджету на 2017 рік збільшується зі 150 до 200 тисяч гривень. Списується обладнання стоматологічної поліклініки рентген-апарат 2011 року, апарат «Стел» 2006 року з нульовою залишковою балансовою вартістю. Змінюються показники програми «Світле місто» за кількістю виконаних робіт.

Директор комунального підприємства «Бахмут-Вода» буде доповідати про фінансові показники підприємства:

Як зазначено у текстовому варіанті звіту КП «Бахмут-Вода», в 2016-му році підприємство спрацювало з мінусовим результатом.

У проекті рішення про виконання Програми економічного та соціального розвитку зазначені мільйонні суми витрат на сферу ЖКГ, освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, відображені результати конкурсу «Донецький куркуль».

Вносяться зміни у Програму соцекономрозвитку у сфері охорони здоров’я, культури, соціального захисту – додаються виплати соціальних стипендій, оплата судових зборів.

Збільшується фінансування Програми розвитку органів самоорганізації населення – на 300 тисяч гривень. У 2018-2020 роках в міському бюджеті передбачена більша сума на компенсацію комунальних платежів за приміщення для роботи ОСН, матеріальна допомога головам та секретарям комітетів мікрорайонів також стане більшою.

У переліку рішень також є земельні питання, на обслуговування котельні по вул. Північна 2а, яку передають у концесію «Бахмут-Енергії».

Більш детально з проектами рішень можна ознайомитись на сайті Бахмутської міської ради.

 

Координаторка Руху Сильні громади у Бахмуті Альона Щекодіна

 

Previous Тижневий огляд новин Донеччини та Луганщини
Next У Лохвиці радились, як вирішити проблему безпритульних тварин

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Огляд рішень сесії Костянтинівської міської ради

21 грудня відбулась 81-ша сесія Костянтинівської міської ради. Серед основних питань, які розглянули депутати – затвердження бюджету на 2018 рік, положення програми соціально-економічного розвитку, звільнення почесних громадян Костянтинівки від оплати

Маєш право знати 0 Comments

Сессия Покровского горсовета: деньги на СМИ и праздники при недостаче средств на первоочередное

В пятницу, 24 февраля состоялась 30 очередная сессия Покровского городского совета. Заседание традиционно началось со значительным опозданием, а к принимаемым проектам решений, разительно отличавшимся от размещенных на сайте горсовета, у

Маєш право знати 0 Comments

5 ключових рішень сесії Маріупольської міської ради

На сесії Маріупольської міської ради, 25 січня, депутати заслухали звіт міського голови Вадима Бойченка за попередній рік роботи на посаді. Координатори руху “Сильні громади” підготували аналіз найважливіших прийнятих рішень Маріупольської

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!