Платні послуги в лікарні, премії заступникові мера, мораторій на продаж землі – огляд рішень Селидівської сесії

Платні послуги в лікарні, премії заступникові мера, мораторій на продаж землі – огляд рішень Селидівської сесії

Рух «Сильні громади» продовжує відстежувати рішення, що виносяться на розгляд депутатів місцевих рад. 22 березня відбулася чергова сесія Селидівської міської ради, де розглянули чимало важливих питань. Поміж них були такі, що викликали суперечки та дискусії, як наприклад, встановлення надбавок та премій новому заступнику міського голови. Варте уваги рішення про введення таких платних послуг у Центральній міській лікарні, як наркологічний огляд, мамографія, томографія органів та систем. Не можна не сказати про підтримку депутатами звернення до державних гілок влади про мораторій на продаж землі. Голосували також за земельні питання й деякі з них депутати не прийняли. Про це та інше у нашому огляді.

Всього на розгляд сесії винесли 38 проектів рішень, з них 3 не прийняли. Не було на засіданні міського голови та 6 депутатів.

Проти преміювання заступників міського голови проголосували 8 депутатів. Зокрема, йшлося про те, щоб першому заступнику міського голови Інні Терещенко та заступнику міського голови Яні Передрій з 1 квітня встановити надбавку за високі досягнення у праці у розмірі 50% посадового окладу з урахуванням доплати за ранг та вислугу років. Також проект передбачав щомісячне преміювання у розмірі 200% посадового окладу і преміювання до професійних та державних свят у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати упродовж 2017 року.

Депутати, які входять до складу «бюджетної» комісії, схвалили цей проект рішення під час засідання. Проте, на депутатському дні, що передував сесії, питання викликало дискусію й тривалу суперечку. Зокрема кілька депутатів висловили зауваження. Суть їх зводилась до того, що надбавки та премії даються за результатами роботи. Щоб побачити результати, має пройти певний час. Щодо таких преміювання Інни Терещенко, депутати не заперечували, бо знають давно її на посаді заступника голови. Секретар ради Микола Голубенко протягом всього обговорення наголошував на наданні від депутатів письмових зауважень до цього проекту. Зрештою, підводячи підсумок, начебто й вирішили розділити питання оплати праці по кожному заступнику окремими проектами рішень. Крім того по заступнику голови Яні Передрій начебто передбачалось зробити два варіанти проекту: перший – з премією в розмірі 100%, другий – 200%.

Однак на голосування сесії проект рішення подали у незмінному вигляді. Як пояснили це секретар ради та голова «бюджетної» комісії Зоя Коломієць, письмових зауважень на депутатському дні не надходило від депутатів, а «бюджетна» комісія схвалила цей проект і вирішила нічого в ньому не змінювати. На сесії перед голосуванням з трибуни взяла слово депутат Наталія Прохоренко. Вона зазначила, що її позиція проти таких умов оплати аж ніяк не стосується особисто заступника голови Яни Передрій. До того ж, з самого початку, продовжила депутат, а саме з моменту надання проекту рішення про призначення на посаду Яни Передрій на голосування сесії, були допущені порушення норм ст. 47 ЗУ «Про місцеве самоврядування». В цій нормі зазначається, що постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження відповідною радою, готують висновки з цих питань. Але цього зроблено не було. Депутат, зазначила, що розуміє те, що відчувався гострий брак кадрів і треба було приймати рішення терміново. «Проте Закон України не можна порушувати», – закінчила Наталія Прохоренко. На завершення виступила голова бюджетної комісії Зоя Коломієць, яка закликала депутатів підтримати цей проект рішення, наголосивши на тому, що за перший місяць роботи жодних скарг щодо роботи нового заступника міського голови не надійшло, і що ця посада передбачає широке коло обов’язків й високу відповідальність. Вона попросила депутатів дати премію «авансом». Зрештою, проект рішення отримав більшість голосів. Вісім депутатів проголосували «проти».

Також депутати проголосували за введення платних послуг діагностики у лікарні Селидового. На депутатському дні головний лікар Селидівської центральної міської лікарні Ніна Поречна зазначила, що досі, відповідно до Постанови КМУ 1138 від 1996 року, обов’язковими платними послугами були: отримання психіатричного сертифікату та профогляд для промислових підприємств. Зараз, лікарня запроваджує додаткову послугу з отримання сертифікату від нарколога. Протягом року лікарня займалась цим питанням й пройшла тривалу процедуру перевірок лабораторій та підготовки кадрів, отримання відповідних сертифікатів в Департаменті охорони здоров’я. «В середньому огляд нарколога коштуватиме 54 грн», – зазначила Ніна Поречна. Досі його можна було пройти в наркологічному диспансері в Покровську.

Наступні платні послуги, що планується запровадити – мамографія та томографія. Щодо мамографії, послуга буде безоплатна у разі планового та екстреного обстеження: а) для мешканців Селидового, б) мешканців, із міст та районів яких надходять трансфертні кошти до Селидовських медичних закладів за надання медичних послуг (Покровський, Ясинуватський райони, м. Новогродівка). Платною послуга буде для мешканців міста, що не мають скерування на обстеження, а також для всіх мешканців, з районів та міст яких не перераховуються трансфертні кошти до медичних закладів Селидового за надання медичних послуг, що відповідає вимогам Постанови КМУ № 1138. Коштуватиме мамографія 150 грн.

Щоб зробити томографію жителі міста витрачають до 2000 грн, їдучи на обстеження до Мирнограду. Зараз ремонтують кабінет для встановлення томографа. Для роботи з томографом місцевий лікар пройшов спеціальну підготовку та отримав відповідний сертифікат. Послуга буде безкоштовною, як і у випадку з мамографією, для мешканців Селидового та вищезазначених районів, які проходять планові обстеження та в екстрених випадках. Для інших категорій вартість томографії без контрасту складе 400 грн, з контрастом – 1400 грн. Депутати підтримали це рішення одностайно.

Наступним рішенням депутати внесли зміни до міського бюджету, збільшивши його дохідну частину на 1,5 млн грн. Збільшення видаткової частини планується спрямувати на утримання бюджетних закладів, на благоустрій, санітарну очистку міста, а також для участі в обласному конкурсі (Державний фонд регіонального розвитку) 2 проектів потрібно передбачити в бюджеті близько мільйона гривень на 2 об’єкти:

  • капітальний ремонт (термомодернізація) будівлі амбулаторії №1 комунального закладу “Селидівський центр первинної медико-санітарної допомоги” (заміна і утеплення покрівлі, ремонт внутрішніх приміщень) м. Селидове (співфінансування 10% або 398, 8 тис. грн);
  • технічне переоснащення Дитячо-юнацької спортивної школи м.Селидове і котельні (співфінансування 10% або 693,4 тис. грн).

Варте уваги рішення «Про затвердження Порядку визначення та відшкодування Селидівській міській раді збитків, заподіяних внаслідок невикористання земельних ділянок, самовільного зайняття земельних ділянок та використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів». Цей Порядок розроблений з метою посилення контролю за використанням земель, створення єдиних організаційно-правових та економічних засад визначення розмірів шкоди, заподіяної внаслідок тимчасового невикористання земельних ділянок у м. Селидове та їх відшкодування Селидівській міській раді. Порядок застосовується у випадках невикористання земельних ділянок, самовільного зайняття земельних ділянок та використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів. Цей Порядок поширюється на всі підприємства, установи та організації, суб’єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб, незалежно від їх місця реєстрації, а також громадян, у користуванні яких перебувають земельні ділянки комунальної власності у межах м. Селидове.

Варто сказати про внесення змін до рішення міської ради від 14.12.2016 №7/15-519 «Про затвердження списку голів квартальних і вуличних комітетів м. Селидове. Вводиться новий голова – Пальона Надія Володимирівна, замість Аніськової Валентини Василівни по вул. Козацька, 1-113, 2-148.

Зазначимо також, що не прийняте рішення «Про надання згоди щодо продажу земельної ділянки громадянину Кукаві Р.Б.». У переліку проектів рішень, що публікуються до сесії, текст проекту відсутній. А замість нього прикріплений файл зовсім іншого проекту рішення: було продубльовано текст проекту рішення, що йде перед цим. Зі справжнім змістом цього рішення можна ознайомитись тільки за результатами сесії в розділі «Рішення міської ради». Зміст його полягає в наданні згоди на продаж земельної ділянки, що розташована за адресою: м. Селидове, вул. К. Маркса, буд. 3 б, для обслуговування нежитлового приміщення, торгівельного павільйону, громадянину Кукаві Р.Б.

Наприкінці сесійного засідання депутати прийняли рішення «Про звернення депутатів Селидівської міської ради щодо недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі». Його подали на розгляд місцеві депутати від партії ВО «Батьківщина»: Н. Рассаднікова, І. Сиухіна, О. Хроменко. Головною тезою звернення є неприпустимість запровадження в нинішніх умовах ринку землі сільськогосподарського призначення як такого, що приведе до знищення українського селянина, як господаря власної землі. Звернення підтримали 26 депутатів.

Координатор руху «Сильні громади» у Селидовому Олександр Цахнів

 

Previous Имеешь право знать: ключевые решения Краматорской сессии
Next Маєш право знати: ключові рішення 15 позачергової сесії Олександрівської районної ради

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Сессия в Доброполье: Бюджет участия, деньги на благоустройство, вопросы децентрализации

Мы продолжаем свою постоянную рубрику «Имеешь право знать», где движение «Сильные громады» освещает деятельность городского совета. На последней сессии Добропольского горсовета было принято важное решение – утвержден Бюджет участия, согласно

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: огляд проектів рішень сесії Рубіжанської міськради

Кошти на міський парк та поточний ремонт покрівель, зміни у програмі децентралізації опалення й додаткові кошти на зарплати бюджетникам – про це та багато іншого, що планується розглянути на 56

Маєш право знати 0 Comments

Огляд головних рішень квітневої сесії в Селидовому

Рух «Сильні громади» продовжує відстежувати роботу міських рад. 19 квітня відбулося чергове пленарне засідання Селидівської міської ради. Найголовнішими питаннями були: складання депутатських повноважень Вадима Подоляки (партія «Опозиційний блок»), внесення змін

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!