Сесія Криворізької міськради: кнопкодавство, голосування «пакетом» та недопуск громадян на засідання

Сесія Криворізької міськради: кнопкодавство, голосування «пакетом» та недопуск громадян на засідання

foto1

На пленарному засіданні ХVІІ сесії Криворізької міської ради VІІ скликання, яке відбулося 25 січня, фактично відсутній у сесійній залі депутат Андрій Богатирьов, встиг проголосувати за 9 питань, поки фальсифікацію не виявили. Працівники КП «Криворізька муніципальна гвардія» знову перевищуючи свої повноваження не пускала громадян до сесійної зали. Голосування пакетом по 50 питань вже стало нормою для міської ради.

foto2

 

Пленарне засідання ХVІІ сесії Криворізької міської ради VІІ скликання, 25 січня

У Кривому Розі вже стало традицією починати пленарне засідання з боротьби за законну присутність громадян на сесії. Згідно з частиною 17 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону. Отже можна зробити висновок, що міська рада відповідно до закону не може заборонити громадянам доступ до сесійної зали. Водночас, згідно з регламентом роботи Криворізької міської ради, а саме статті 17 «кількість присутніх обмежується наявною кількістю сидячих місць у відповідному секторі сесійної зали».

Ця стаття є постійним приводом для маніпуляцій. Посилаючись на регламент, людей не допускають у сесійну залу, навіть з попередньою реєстрацією, не зважаючи на те, що вільних місць вистачає. На початку цієї сесії на власні очі в цьому переконалися депутати Юлій Морозов, Світлана Сова та Юрій Милобог. Дякуючи їхнім зусиллям, всі зареєстровані змогли буди присутніми на пленарному засіданні.

foto4

 

Пленарні засідання Криворізької міської ради VІІ скликання

 

Всього на порядок денний було винесено 78 питань та три петиції. Цього разу вів засідання секретар міської ради Маляренко С.В., у зв’язку з тим, що міський голова Вілкул Ю.Г. перебуває у відпустці.

Заслухані звіти

На засіданні розглянуто планове питання «Про затвердження звіту щодо виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Кривого Рогу за 2016 рік» (доповідач – Підпалько Т.А., начальник управління економіки міської ради). Виступ Тетяни Анатоліївни був насичений досягненнями програми, в кращих традиціях популізму, який зовсім не розкрив основні проблеми жителів міста. Влучно висловився та підсумував звіт, голова фракції «Сила людей» Ю.Морозов.

«Якщо заслухати звіт соціально-культурного та громадського розвитку і не жити у Кривому Розі то можна подумати, що ми вже майже в ідеальному місті», – зазначив він.

Наразі для містян дуже гостро стоїть питання щодо міського транспорту, а саме збільшення вартості проїзду у маршрутних таксі з 4 до 5 грн (протягом року до 6 грн), тролейбусах та трамваях з 1,5 грн до 2,5 грн та практична відсутність комунального транспорту, інтервал руху на деяких тролейбусних маршрутах складає понад 60 хв. Доповідач зазначив, що за звітний період було впроваджено новий тролейбусний маршрут №24, але на запитання від депутатів скільки тролейбусів було закуплено – відповів, що жодного.

Тож можна зробити висновок, що тролейбуси зняли з інших маршрутів, інтервал руху яких і без того незадовільний. З цього дуже важливого питання виявив бажання доповісти перший заступник мера Удод Е.Г., який довів до відома присутніх, що була подана заявка в Європейський банк реконструкції та розвитку для отримання кредиту 10 млн євро для придбання 55 нових тролейбусів. Деталі по кредитній угоді поки опрацьовуються.

foto5

 

Розклад руху тролейбусного маршруту №7, м. Кривий Ріг

У місті також протягом року силами громадськості запроваджено сервіс EasyWay, де в режимі реального часу можна спостерігати рух транспорту у місті, а також ознайомитись зі схемами маршрутів та інтервалами руху.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада заслуховує інформацію керівників органів внутрішніх справ про результати їх діяльності. З відповідними звітами на засіданні виступили начальник сектору превенції Криворізького відділу поліції ГУНП України в Дніпропетровській області Ігор Безверхий та начальник управління патрульної поліції в місті Кривому Розі Владислав Ткаченко.

У депутатів після звіту виникло багато запитань до Безверхого, особливо щодо другого за місяць випадку спалення державного прапора України у центрі міста, але поліцейський відповідати у сесійній залі відмовився, порекомендував написати письмовий запит. Керівник патрульної поліції Ткаченко, погодився відповісти на запитання депутатів публічно. Оскільки в цей день також планувалось розглянути петицію «О поддержке правопорядка в Кривом Роге и обеспечении безопасности криворожан», актуальним стало питання, чому саме патрульна поліція не може забезпечити правопорядок у місті і автор петиції пропонує залучити КП «Муніципальна гвардія», на що головний патрульний відповів: «Не турбуйтесь, ми завжди на охороні ваших прав і свобод та вашої безпеки». Також депутат Милобог Ю.В. запитав, чи відомо керівнику поліції про випадки, коли працівники КП «Муніципальна гвардія» затримували грабіжника, викликали патрульну поліцію та передавали цього порушника патрульним. Владислав Ткаченко відповів, що йому не відомі такі випадки.

Проекти рішень

Лише з другої спроби раді вдалося «протягнути» проект рішення «Про внесення змін до рішення міської ради від 21.12.2016 №1161 «Про міський бюджет на 2017 рік». Ц ньому пропонується «для дотримання вимог чинного законодавства в частині забезпечення виплати заробітної плати на рівні не менше 3 200 гривень пропонується виділити КП «Муніципальна гвардія» фінансову підтримку у сумі 433,3 тис. грн за рахунок зменшення видатків по благоустрою міста у сумі 271 тис. грн та видатків по охороні будівлі виконкому – 162,3 тис. грн (головний розпорядник – виконком міськради).

За це рішення під час другої спроби проголосував і фактично відсутній у залі депутат Ткаченко Г.І.. Журналістам вдалось зафіксувати цей факт на відео. Також за фактично відсутнього депутата Андрія Богатирьова проголосував його колега Віктор Артюх. Загалом депутату вдалося проголосувати таким чином 9 разів і у 2 голосуваннях цей голос був вирішальним. З приводу порушень протягом пленарного засідання 30 січня о 16:00 відбулось засідання «Постійної комісії міської ради з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності та етики», у якому з’ясувалося що депутат Артюх голосував за свого колегу Андрія Богатирьова за його заявою.

foto6

 

Засідання «Постійної комісії міської ради з питань законності, правопорядку, депутатської діяльності та етики». Серетар Ради Сергій Маляренко, депутати Андрій Богатирьов та Віктор Артюх

З 22 по 75 питання, які в основному стосуються земельних відносин, депутати вирішили голосувати «пакетом». Голосування цих питань «пакетом» підтримали депутати «Опозиційного блоку», фракцій «За успішний Кривий Ріг», «За рідне місто», поза фракційний депутат Маляренко та депутат від ПП «УКРОП» Лазуков С.Ю. Інші ж депутати з фракції «УКРОП» не підтримали таке голосування та самі неодноразово пропонували розділити питання.

На сесії також було розглянуто три петиції:

  • «Петиция о поддержке правопорядка в Кривом Роге и обеспечении безопасности криворожан», автором якої є Головченко Олександр Андрійович;
  • «Про розгляд електронної петиції «Про розформування муніципальної гвардії». Автор петиції – Кондратьєв Андрій Сергійович;
  • «Про розгляд електронної петиції «Зобов’язати всіх постачальників послуг з централізованого опалення зробити перерахунок тарифу у сторону його максимального зниження», автором є Кондратьєв Андрій Сергійович.

Депутати підтримали тільки одну петицію про перерахунок тарифу централізованого опалення.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Кривому Розі Оля Перетятько

Previous «Прозоро» та «відкрито» по-Олександрівськи
Next Сделки вне «Прозорро» – в тихом омуте бюджетные манипуляции водятся

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Програми без результатів та безліч ремонтів: що розглядатимуть на 29-й сесії Рубіжанської міськради

Звіти про виконання міських програм та кошти на ремонти будинків, шкіл, дитсадків – про це та багато іншого, що планується прийняти на 29 сесії Рубіжанської міськради, читайте в огляді від

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: Дружківка в очкуванні новорічного дива.

Активісти руху «Сильні громади» не могли не відвідати 19 пленарне засідання  сесії міської ради VII  скликання, рішення котрої стали  новорічними подарунками для мешканців міста.  23 грудня 2016 в актовій залі

Маєш право знати 0 Comments

Имеешь право знать: бюджет Лимана 2017, городская площадь, опорная школа

На очередную сессию Лиманского горсовета, которая состоится в пятницу, 23 декабря, выносится ряд важных проектов, которые будут определять развитие громады в течение всего следующего года. Основное внимание уделяется проекту бюджета

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!