У Маріуполі прийнята стратегія розвитку на найближчі 5 років: чого очікувати?

У Маріуполі прийнята стратегія розвитку на найближчі 5 років: чого очікувати?

29 червня відбулася 19 сесія Маріупольської міської ради. Головною подією сесії стало ухвалення Стратегії розвитку Маріуполя до 2021 року. Координатор руху «Сильні громади» у Маріуполі більш детально проаналізував основні положення цієї стратегії , тож пропонуємо розглянути їх.

Міський голова Вадим Бойченко назвав момент прийняття стратегії історичним, а також підкреслив, що «Маріуполь – вітрина нового українського Донбасу». «Сильний, розумний, надихаючий», – такими словами описали стратегію її розробники. Перед тим, як презентувати Стратегію розвитку, Вадим Бойченко виголосив урочисту промову.

«Я з гордістю сьогодні хочу сказати про те, що це сьогодні дійсно історичний день. Історичний момент, коли з’являється чіткий вектор руху нашого міста. Чіткий вектор шляху розвитку», – сказав міський голова Маріуполя.

У стратегії значна увага приділяється конкурентним перевагам Маріуполя, серед яких вигідне географічне положення; мережа залізничних, автомобільних магістралей, аеропорт; сприятливі кліматичні умови; високий потенціал для розвитку туристичної інфраструктури та інше. При цьому варто нагадати, що жителі міста запустили флешмоб #MRPLconnection, який спрямований на покращення транспортного сполучення між Маріуполем та іншими містами, адже зараз до Маріуполя вкрай важко доїхати. Так, до столиці нашої держави потягом маріупольці вимушені їхати 19 годин, а до Львова 29 годин. Окрім того, у місті не функціонує аеропорт. Маріуполь вже котрий рік не полишає рейтинги найбільш забруднених міст України, тому туристи не дуже полюбляють сюди приїжджати.

Що стосується безпосередньо розвитку, у представленій стратегії є інформація про 3 стратегічні цілі за 9 напрямками. Кожна зі стратегічних цілей має декілька так званих операційних цілей, які розкривають певні завдання. Отож, про кожен напрям більш детально.

Напрямок 1 «Забезпечення якісного інституційного середовища міста»

Планується підвищити рівень оцінки протидії місцевої влади корупції у 2 рази, а також підвищити кількість послуг, що надаються в електронному форматі у 10 разів.

Напрямок 2 «Забезпечення економічної сили міста»

Стимулювання приросту заробітної платні в місті по відношенню до середнього значення на 13%. Підвищення реального валового продукту малого і середнього бізнесу на 22%. Підвищення значення чистого експорту товару та послуг з міста на 6%. Підвищення пасажиропотоку авіаперевезень до 40 тис. пасажирів на рік.

Напрямок 3 «Керування фізичним капіталом і активами міста»

Зниження кількості ДТП, пов’язаних з дорожніми знаками, розміткою і світлофорними об’єктами на 10 тис. зареєстрованих транспортних засобів у 5 разів. Планується також збільшити частку нового житла, створеного за підтримки міської влади до 5%. У сфері підвищення якості громадського транспорту планується збільшити рівень задоволеності громади на 35%.

У сфері контролю якості водо- і теплопостачання також плануються значні зміни. Так, варто очікувати зниження частки втрати води в системі водопостачання на 17%, а також зниження кількості аварій системи водопостачання на 3%.

Напрямок 4 «Забезпечення якості охорони здоров’я населення міста»

Зниження рівня смертності серед дорослого працездатного населення на 5%. Підвищення рівня народжуваності на 5%. Збільшення забезпеченості лікарями на 10 000 населення до обласного показника.

Напрямок 5 «Соціальна і культурна сфери діяльності міста»

Збільшення частки дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, для яких будуть створені сімейні форми виховання. Підвищення якості і рівня життя громадян похилого віку через розвиток системи соціального обслуговування.

Підвищення рівня завантаженості театрів, музеїв та спортивних закладів протягом року.

Напрямок 6 «Забезпечення якості освіти населення міста»

Змінення філософії надання освітніх послуг. Підвищення результативності ЗНО випускників державних і приватних шкіл. Розширення спектру професійної орієнтації молоді.

Напрямок 7 «Забезпечення безпеки життя у місті»

Зменшення кількості адміністративних злочинів на 30%, а кримінальних – у 2 рази. Збільшення долі населення забезпеченого притулками у разі природніх/техногенних катастроф.

Напрямок 8 «Керування екологічним станом міста»

Планується покращення якості повітря та контроль за викидами. Так, очікується зниження долі атмосферних викидів з 9,6 до 8,1.

Оптимістичний прогноз є і на управління ТПВ: тепер 100% відходів планують сортувати, а також прибрати звалища у місті.

Напрямок 9 «Забезпечення якості телекомунікаційної інфраструктури»

До кінця 2021 року планується забезпечити місто 4G мобільним інтернетом.

Підкреслюємо, що ми описали далеко не всі напрямки роботи з розвитку міста, що пропонує нова Стратегія.

Як зазначив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, реалізація стратегії залежить від фінансової складової. Раніше настільки масштабних проектів, які були б спрямовані на розвиток міста, не приймалося, тож можна вважати, що ця Стратегія є «першою ластівкою», яка допоможе зрозуміти, чи готовий Маріуполь до змін.

 

Координатор Руху «Сильні громади» у Маріуполі Тетяна Жук

Previous У Бахмуті створять комісію для нагляду за якістю робіт на об’єктах капітального будівництва
Next Тижневий огляд місцевих ЗМІ Донеччини та Луганщини

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: Чого очікувати рубіжанам від 18-ї сесії

30 листопада о 15:00 у великій залі засідань відбудеться засідання 18-ї сесії Рубіжанської міської ради. На розгляд депутатів виноситься 58 питань. Координатори руху «Сильні громади» традиційно підготували короткий аналіз проектів

Маєш право знати 0 Comments

Рубіжне: що розглядатимуть на першій сесії нового року

25 січня о 15:00 у малій залі засідань відбудеться 23 сесія Рубіжанської міської ради. На розгляд депутатів виноситься 21 питання і «Сильні громади» традиційно підготували їх короткий аналіз. 23 сесія

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: огляд проектів рішень 60-ї сесії Рубіжанської міськради

Затвердження програми приватизації та аукціонної комісії, 2,5 мільйони на ремонти житлового фонду та інвентаризація парку – про це та багато іншого, що планується розглянути на 60-й сесії Рубіжанської міськради, читайте

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!