У Маріуполі прийнята стратегія розвитку на найближчі 5 років: чого очікувати?

У Маріуполі прийнята стратегія розвитку на найближчі 5 років: чого очікувати?

29 червня відбулася 19 сесія Маріупольської міської ради. Головною подією сесії стало ухвалення Стратегії розвитку Маріуполя до 2021 року. Координатор руху «Сильні громади» у Маріуполі більш детально проаналізував основні положення цієї стратегії , тож пропонуємо розглянути їх.

Міський голова Вадим Бойченко назвав момент прийняття стратегії історичним, а також підкреслив, що «Маріуполь – вітрина нового українського Донбасу». «Сильний, розумний, надихаючий», – такими словами описали стратегію її розробники. Перед тим, як презентувати Стратегію розвитку, Вадим Бойченко виголосив урочисту промову.

«Я з гордістю сьогодні хочу сказати про те, що це сьогодні дійсно історичний день. Історичний момент, коли з’являється чіткий вектор руху нашого міста. Чіткий вектор шляху розвитку», – сказав міський голова Маріуполя.

У стратегії значна увага приділяється конкурентним перевагам Маріуполя, серед яких вигідне географічне положення; мережа залізничних, автомобільних магістралей, аеропорт; сприятливі кліматичні умови; високий потенціал для розвитку туристичної інфраструктури та інше. При цьому варто нагадати, що жителі міста запустили флешмоб #MRPLconnection, який спрямований на покращення транспортного сполучення між Маріуполем та іншими містами, адже зараз до Маріуполя вкрай важко доїхати. Так, до столиці нашої держави потягом маріупольці вимушені їхати 19 годин, а до Львова 29 годин. Окрім того, у місті не функціонує аеропорт. Маріуполь вже котрий рік не полишає рейтинги найбільш забруднених міст України, тому туристи не дуже полюбляють сюди приїжджати.

Що стосується безпосередньо розвитку, у представленій стратегії є інформація про 3 стратегічні цілі за 9 напрямками. Кожна зі стратегічних цілей має декілька так званих операційних цілей, які розкривають певні завдання. Отож, про кожен напрям більш детально.

Напрямок 1 «Забезпечення якісного інституційного середовища міста»

Планується підвищити рівень оцінки протидії місцевої влади корупції у 2 рази, а також підвищити кількість послуг, що надаються в електронному форматі у 10 разів.

Напрямок 2 «Забезпечення економічної сили міста»

Стимулювання приросту заробітної платні в місті по відношенню до середнього значення на 13%. Підвищення реального валового продукту малого і середнього бізнесу на 22%. Підвищення значення чистого експорту товару та послуг з міста на 6%. Підвищення пасажиропотоку авіаперевезень до 40 тис. пасажирів на рік.

Напрямок 3 «Керування фізичним капіталом і активами міста»

Зниження кількості ДТП, пов’язаних з дорожніми знаками, розміткою і світлофорними об’єктами на 10 тис. зареєстрованих транспортних засобів у 5 разів. Планується також збільшити частку нового житла, створеного за підтримки міської влади до 5%. У сфері підвищення якості громадського транспорту планується збільшити рівень задоволеності громади на 35%.

У сфері контролю якості водо- і теплопостачання також плануються значні зміни. Так, варто очікувати зниження частки втрати води в системі водопостачання на 17%, а також зниження кількості аварій системи водопостачання на 3%.

Напрямок 4 «Забезпечення якості охорони здоров’я населення міста»

Зниження рівня смертності серед дорослого працездатного населення на 5%. Підвищення рівня народжуваності на 5%. Збільшення забезпеченості лікарями на 10 000 населення до обласного показника.

Напрямок 5 «Соціальна і культурна сфери діяльності міста»

Збільшення частки дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, для яких будуть створені сімейні форми виховання. Підвищення якості і рівня життя громадян похилого віку через розвиток системи соціального обслуговування.

Підвищення рівня завантаженості театрів, музеїв та спортивних закладів протягом року.

Напрямок 6 «Забезпечення якості освіти населення міста»

Змінення філософії надання освітніх послуг. Підвищення результативності ЗНО випускників державних і приватних шкіл. Розширення спектру професійної орієнтації молоді.

Напрямок 7 «Забезпечення безпеки життя у місті»

Зменшення кількості адміністративних злочинів на 30%, а кримінальних – у 2 рази. Збільшення долі населення забезпеченого притулками у разі природніх/техногенних катастроф.

Напрямок 8 «Керування екологічним станом міста»

Планується покращення якості повітря та контроль за викидами. Так, очікується зниження долі атмосферних викидів з 9,6 до 8,1.

Оптимістичний прогноз є і на управління ТПВ: тепер 100% відходів планують сортувати, а також прибрати звалища у місті.

Напрямок 9 «Забезпечення якості телекомунікаційної інфраструктури»

До кінця 2021 року планується забезпечити місто 4G мобільним інтернетом.

Підкреслюємо, що ми описали далеко не всі напрямки роботи з розвитку міста, що пропонує нова Стратегія.

Як зазначив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, реалізація стратегії залежить від фінансової складової. Раніше настільки масштабних проектів, які були б спрямовані на розвиток міста, не приймалося, тож можна вважати, що ця Стратегія є «першою ластівкою», яка допоможе зрозуміти, чи готовий Маріуполь до змін.

 

Координатор Руху «Сильні громади» у Маріуполі Тетяна Жук

Previous У Бахмуті створять комісію для нагляду за якістю робіт на об’єктах капітального будівництва
Next Тижневий огляд місцевих ЗМІ Донеччини та Луганщини

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Програми без результатів та безліч ремонтів: що розглядатимуть на 29-й сесії Рубіжанської міськради

Звіти про виконання міських програм та кошти на ремонти будинків, шкіл, дитсадків – про це та багато іншого, що планується прийняти на 29 сесії Рубіжанської міськради, читайте в огляді від

Маєш право знати 0 Comments

Дві сесії в один день: огляд квітневих рішень Рубіжанської міськради

Звіти про виконання програм, додаткові кошти на ремонт житлового фонду, нові ставки податку на нерухоме майно та 420 тисяч євро від НЕФКО це все та багато іншого розглянули депутати Рубіжанської

Маєш право знати 0 Comments

Ключевые решения февральской сессии Добропольского городского совета

Вторая в этом году сессия Добропольского городского совета прошла 15 февраля. Команда движения «Сильные громады» продолжает отслеживать ключевые решения органов местного самоуправления и делиться ими с общественностью. На сессии заслушали

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!