У Маріуполі заборонять цирки з тваринами, а понад 4 тис. вчителів отримають премії, – головні рішення сесії

У Маріуполі заборонять цирки з тваринами, а понад 4 тис. вчителів отримають премії, – головні рішення сесії

27 вересня відбулась XXI сесія Маріупольської міської ради VII скликання. За традицією, координатори руху «Сильні громади» публікують короткий огляд рішень Маріупольської ради.

Остання сесія пройшла ще 2 місяці тому – у липні, тож після такої перерви міська рада з новими силами береться за роботу. На сесії запропонували до розгляду 201 питання, серед яких 54 – загальних і 147 – земельних. З 54 депутатів у залі присутні 49.

На початку сесії міський голова Маріуполя Вадим Бойченко надав слово новому голові поліції Донецької області Миколі Семенішину. Очільник поліції зауважив, що в Маріуполі кількість правопорушень зменшилась на 60%, а також з дев’яти озброєних нападів розкрито шість. На думку Миколи Семенішина, Маріуполь на сьогодні є одним з найбезпечніших міст України.

Окрім того, перед початком розгляду основних питань повістки сесії, міський голова нагородив двох маріупольських футболістів відзнаками Федерації футболу України. Нагороди отримали Олександр Васютич та Петро Луковка.

Тепер докладніше про рішення, які прийняли депутати Маріупольської міської ради на XXI сесії.

Пілотний проект «ProZorro. Продажі»

Маріуполь приєднався до пілотного проекту «ProZorro. Продажі». На думку голови тендерного управління міської ради Михайла Івченка, цей проект забезпечить високі економічні показники Маріуполя. Він також доповів, що завдяки системі «ProZorro» вдалося зекономити близько 212 млн грн, а загальна сума договорів склала 1 млрд 940 млн грн. Варто зауважити, що Маріуполь є одним із перших міст, де знизили поріг закупівель до 3 тис. грн.

Маріуполь та «Energy Cities»

Незабаром Маріуполь набуде статусу члена Європейської асоціації місцевих органів влади в галузі перехідної енергії «Energy Cities». На сьогодні лише два країнських міста є учасниками цієї програми – це Івано-Франківськ та Львів. Передбачається, що набуття цього статусу дозволить Маріуполю отримати доступ до відповідного програмного забезпечення та ресурсів.

Новий заступник мера Маріуполя

У міського голови з’явився черговий заступник. Раніше Сергій Орлов був керівником Департаменту інформаційних технологій Маріупольської міської ради та відповідав за підготовку та презентацію оновленого сайту Маріупольської міської ради. Тепер же, за словами Вадима Бойченка, його заступник буде займатись новим напрямком під назвою «розвиток міста». Сам Орлов назвав основні вектори роботи. Перший – «Проектний офіс», який дозволить відстежувати на усіх етапах реалізацію проектів, другий – управління бюджетом і третій – просування інформаційних технологій в усі сфери.

Присутня у сесійній залі маріупольська активістка Лідія Муглі висловила сподівання, що приєднання до системи «Smart Cities» відбудеться швидше, ніж створювався новий сайт Маріупольської міської ради. Вона також зазначила, що перш за все програми для розвитку міста треба презентувати не меру, а громаді. Зал аплодував.

Міський голова особисто відповів Муглі і зазначив, що програма розроблялася 9 місяців, а також підкреслив, що Лідія Муглі, на його думку, не приймала відповідної участі у створенні стратегії розвитку міста. Нагадуємо також, що Муглі була виключена зі складу виконавчого комітету ще влітку цього року.

Премії викладачам від міста

Маріупольські викладачі отримають премії до професійного свята. Це стало можливим завдяки позитивним змінам у прибутковій частині бюджету. Вчителі вже отримали 25% від окладу. До Дня вчителя вони також мали отримати ще 75% від окладу. Таким чином, 4240 вчителів отримають премії за свою роботу.

Заборона цирків із тваринами у Маріуполі

Ще одне важливе рішення депутати Маріуполя можуть прийняти, але вже на наступній сесії міської ради. Депутат від партії «Сила людей» Ганна Зайцева запропонувала заборонити циркам, що виступають с тваринами, гастролювати в Маріуполі. На її думку, особисте рішення депутатів впливає на спільне майбутнє людей. Вона також зазначила, що від рішень депутатів залежить, чи будемо ми жити у правовій державі.

Така заява отримала неоднозначну реакцію серед присутніх. Депутат від партії «Опозиційний блок» Ірина Дудіна вважає, що така заборона є занадто радикальною і вважає, що є діти, яким подобається цирк і не у всіх є можливість поїхати в інші міста, щоб подивитись виступи там.

Окрім того, деякі присутні значно розширили діапазон проблеми, зазначивши, що страждають не тільки тварини у цирках, а також і тварини на вулицях. Також були зауваження і на те, що потрібно боротись з безхатніми тваринами, які є потенційною загрозою для безпеки людей.

Міський голова зазначив, що конкретно у цій депутатській пропозиції мова йде про заборону саме для цирків і не треба намагатись охопити ширший діапазон проблеми.

Депутати голосуванням підтримали можливість заборони для цирків виступати з тваринами на території Маріуполя. Тепер буде підготовлений відповідний проект рішення, за який депутати зможуть проголосувати під час наступної сесії.

Координаторка руху «Сильні громади» в Маріуполі Тетяна Жук

 

Previous Огляд головних рішень вересневої сесії Селидівської міської ради
Next Тест до Дня захисту тварин

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: найважливіші рішення Слов’янської міськради у листопаді

Аналітики руху «Сильні громади» провели моніторинг знакових політичних подій та найважливіших рішень 17-ї сесії Слов’янської міської ради 7-го скликання, що відбулася 9 листопада. На цій сесії депутатки від «Опоблоку» утворили нову

Маєш право знати 0 Comments

Сессия Лиманского горсовета: деньги на дороги, кредиты на ремонты школ и старт индустриального парка

На первую в 2018 году сессию Лиманского городского совета, которая состоится 22 февраля, подготовлено 104 вопроса. Как всегда, это большая половина земельных вопросов, а вторая часть касается утверждения различных программ:

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: огляд рішень останньої сесії Костянтинівської міськради

23 лютого відбулась 74 сесія Костянтинівської міської ради. Серед основних питань, які розглянули депутати, були затвердження програм: розвитку малого і середнього підприємництва 2017-2018 рік, соціально-економічного розвитку на 2017 рік, національно-патріотичного

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!