Як пройшла чергова сесія Рубіжанської міськради

Як пройшла чергова сесія Рубіжанської міськради

30 листопада у великій залі засідань відбулося засідання чергової 18-ї сесії Рубіжанської міської ради. Порядок денний складався з 58 питань. Координатор руху «Сильні громади» також був присутній на засіданні.

Перед початком сесії міський голова Рубіжного надав слово співробітникам СБУ, які представили програму «На тебе чекають вдома». Програма поширюється на осіб, які готові добровільно відмовитися від участі в терористичній діяльності і співпрацювати з правоохоронними органами України, не брали участь у вбивствах, тортурах, зґвалтуваннях і інших тяжких злочинах.

foto-1

Підстави для звільнення від кримінальної відповідальності для учасників терористичних формувань «ДНР/ЛНР» передбачені в рамках чинного законодавства України.

Наразі близько 100 осіб скористалися цією програмою і успішно повернулися до мирного життя. 20 із них за рішенням суду вже звільнені від кримінальної відповідальності. Зараз йде робота з більш ніж 200 особами, які висловили бажання повернутися. Надається консультативна допомога їхнім батькам і родичам.

Конфлікт інтересів

Одразу після відкриття сесії декілька депутатів зачитали заяви про конфлікт інтересів та неможливість голосування по деяким питанням порядку денного.

foto-2

Звернення

Після цього виступив депутат Ємець, який зачитав звернення ради КНВК «Рубіжанський ліцей» з приводу невиконаних обіцянок поліпшення матеріально-технічної бази закладу за рахунок коштів економії від переведення закладу в інше приміщення (600 тис. грн).

foto-3

До цієї заяви депутат додав проект рішення «Про внесення змін до бюджету та виділенню коштів для поліпшення матеріально-технічного забезпечення КВНК «Рубіжанський ліцей», який направлено на опрацювання до профільної комісії.

Наразі цей проект вже розміщено для обговорення на сайті Рубіжанської міської ради.

Депутатський запит

foto-4

Далі рада розглянула депутатський запит депутата Харчука, який він традиційно подає майже на кожній сесії ради.

Зачитавши роз’яснення Міністерства Юстиції України, щодо можливості внесення депутатського запиту під час сесії, депутат вимагав включити його запит до порядку денного та надати статус запиту.

foto-5

В той же час до запиту від додав проекти рішень, які вимагав невідкладно розглянути на поточній сесії, що є прямим порушенням норм статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

foto-6

Під час голосування за надання документу статусу запиту жоден депутат не віддав свого голосу за таке рішення.

В свою чергу депутат Харчук викликав поліцію та написав чергову заяву про злочин на очільника міста Сергія Хортіва.

foto-7

Решта сесії пройшла спокійно й без несподіванок. Усі рішення, що були включені до порядку денного, підтримані депутатами майже одноголосно. Більш детальний аналіз цих рішень від «Сильних громад» можна переглянути в статті Маєш право знати: Чого очікувати рубіжанам від 18-ї сесії.

foto-8

Також приємною несподіванкою 18-ї сесії стало обладнання великої зали засідань безкоштовним Wi-Fi. Звісно, не зовсім зрозуміло навіщо потрібно було вмикати захист WPA2 безкоштовному Wi-Fi, але це вже технічні недоліки.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Рубіжному,
Голова ГО ЛОО «Солідарність»
Євген Ільченко

Previous Огляд найважливіших подій Донбасу за тиждень у місцевих ЗМІ
Next Вітаємо героїчне Українське Військо з Днем ЗСУ та закликаємо долучитись до всесвітнього флешмобу на підтримку Української Армії

About author

You might also like

Маєш право знати 0 Comments

Маєш право знати: що розглядатимуть на позачерговій сесії Рубіжанської міськради

Зміни до міського бюджету та затвердження програми підтримки ЖКГ підприємств на 2017-2020 роки – про це та багато іншого, що планується прийняти на позачерговій сесії Рубіжанської міськради читайте в огляді

Документи міськрад 0 Comments

Первая сессия Покровского горсовета в новом году: власть благоволит помощникам полиции и повышает себе зарплату

Вчера была проведена 28-ая внеочередная сессия Покровского городского совета, ставшая первой в этом году. Депутатский корпус традиционно  рассмотрел гораздо больше вопросов, чем было анонсировано на официальном сайте, а само принятие

Маєш право знати 0 Comments

Сессия Покровского горсовета: инвентаризация земель, льготы врачам, помощь военнослужащим

Сегодня, 25 января, в 14.00 состоится очередная 29-ая сессия Покровского городского совета. На официальном сайте опубликован список проектов решений, которые планируются к рассмотрению на данном заседании. Команда движения «Сильные громады»

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!