Маріупольська міська рада не квапиться збільшувати рівень відкритості, прозорості та ефективності комунікації

Маріупольська міська рада не квапиться збільшувати рівень відкритості, прозорості та ефективності комунікації

Влітку, активісти руху «Сильні громади» провели комплексний аналіз рівня відкритості, прозорості та ефективності комунікації у багатьох містах східної України, серед яких був і Маріуполь.

Результати моніторингу були не надто втішні, Маріуполь серед аутсайдерів за рівнем відкритості. Ключовими факторами, які вплинули на рейтинг стали – повна відсутність на сайті декларацій чиновників, відсутність календарного плану роботи міської ради та інформації що до діяльності виконкому.

З небагатьох плюсів можна визначити: наявність інформації щодо роботи центру надання адміністративних послуг та графіку прийому депутатів із зазначенням адреси приймальні та часу.

Кращою є ситуація з рівнем прозорості – наявна відеотрансляція засідань сесії міської ради, є аудіоархів засідань VI скликання. Найважливішим кроком у цьому напрямку стало те, що Маріуполь приєднався до систем ProZorro та E-Data і зменшив поріг закупівель через систему ProZorro до трьох тисяч гривень – найменший показник серед міст Донецької області.

Серед мінусів щодо прозорості – відсутність «Плану соціально-економічного розвитку» за поточний та два попередні роки. Інформація щодо бюджету міста складна для сприяння пересічному читачеві.

Низькі показники зафіксував аналіз ефективності комунікації14 із 40 балів. У Маріуполі ситуація дещо відрізняється від інших міст, де було проведено аналіз. Насамперед тому, що будівля міської ради була частково пошкоджена під час пожежі в результаті військових дій восени 2014 року. Сесії Маріупольської міської ради тимчасово проводяться у будівлі палацу культури «Молодіжний».

Зрозуміло, що стенду, який би частково дублював інформацію про діяльність міської ради із сайту для мешканців, що не мають доступу до інтернету, в приміщенні палацу культури немає. Йдеться, зокрема, про перелік депутатів міської ради, інформація про їх належність до фракцій, закріплення за виборчими округами тощо. Також не прийнято бюджет участі – один з головних показників готовності влади до взаємодії з громадою.

З плюсів – прийнято положення про місцеві ініціативи, громадські слухання та електронні петиції.

Мінуси – відсутні будь-які звіти щодо роботи міського голови, депутатів місцевої ради, керівників установ тощо.

На основі моніторингу було зроблено звернення у Маріупольську міську раду з пропозицією звернути увагу на недоліки.

У відповіді було зазначено, що декларації депутатів наявні на сайті – що є відвертою брехнею – вони не підтверджені жодними відсканованими документами.

«Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради ваші пропозиції прийнято до уваги з  метою вжити відповідних заходів» – така відповідь надійшла від секретаря міськради Степана Махсми.

foto_1

foto_2

З 27 липня минуло вже дві сесії міськради, з цього часу, з тих питань на яких ми наголошували, було розглянуто лише проект бюджету участі, який, на координаційній раді перед шостою сесією, було відправлено на доопрацювання.

 

Координатор руху “Сильні громади” у місті Маріуполь Владислав Зайцев

Previous Грядущая сессия Покровского городского совета: проекты решений без приложений и повышение зарплат верхушке местной власти
Next Руководство г. Белицкое привлекли к ответственности за ограничения доступа к публичной информации

About author

You might also like

Бюджети, закупівлі 0 Comments

Публічні кошти в Торецьку. Прочинена завіса.

Є-Data – це офіційний державний інформаційний портал у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація про використання публічних коштів та реалізується ідея прозорого бюджету згідно з Законом України «Про відкритість використання

Прийом громадян посадовими особами 0 Comments

Квест: найди приемную своего депутата

Координаторы движения «Сильные громады» на этой неделе прошлись по некоторым приемным депутатам Бахмутского горсовета. Те депутаты, приемные которых находятся на рабочем месте, конечно же, встретили нас, а вот у некоторых

Громади 0 Comments

Как в Мариуполе саботируют обнародование данных

Борьба за открытость и прозрачность информации в Украине продолжается. Пока подходит к концу срок публикации е-деклараций, мы попробуем разобраться – как Мариупольский городской совет выполняет закон и пользуется платформой открытых

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!