Нічого не змінюється? Рік роботи Селидівської міськради

Нічого не змінюється? Рік роботи Селидівської міськради

Минуло більше року, відколи пройшли вибори до Селидівської міської ради. Спробуймо зробити огляд гучних або ж важливих подій, що відбулися за цей час в роботі ради та виконкому, спираючись на публікації ЗМІ, відомості сайту міської ради та електронних систем «Prozorro», «Edata».

За підсумками голосування 25 жовтня 2015 року міським головою міста Селидового був повторно обраний самовисуванець Віктор Ремізов. За нього проголосували 4259, або 45,5% виборців. У 2002-2006 та 2010-2015 роках В.Ремізов уже займав посаду голови, висуваючись представником від «Партії Регіонів». Що ж до депутатського корпусу, то тут відбулися зміни, хоч і не значні. На відміну від попередніх скликань, де альтернатива «регіоналам» не мала місця, в нинішній склад зайшли кілька політичних сил: фракції «Опозиційний блок» (16 депутатів) та «Наш край» (8 депутатів), значна частка яких – колишні «регіонали»; фракція «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (5 депутатів), група партії «ВО «Батьківщина» (3 депутати), Радикальна партія Олега Ляшка (2 депутати). І хоч нові сили кількісно не переважили колишніх завсідників ради, проте це дещо порушило одностайність у прийнятті рішень. Варто зазначити, що відвідуваність у представників «Опозиційного блоку» дещо накульгує: як правило прогульників вдвічі, а то й утричі більше, ніж в інших партіях, що представлені у міськраді. Але й кількісно вони складають приблизно стільки ж, скільки інші політичні сили разом узяті. Фракція «Наш край» також не відрізняється дисциплінованістю щодо відвідування. Це мало б давати перевагу меншості для прийняття важливих для них рішень, та поки що вона цим не користується. У виконкомі після виборів помітних кадрових змін не відбулося.

В області схвалили усі проекти із Селидового

Одним із показників роботи ради та виконкому є прийняття та реалізація проектів з капітальних видатків. У 2016 році були запущені дві контейнерні котельні: в ЗОШ №6 та дитсадку «Топольок», будівництво яких почалося наприкінці 2015 року. Будівництво здійснювалось за рахунок двох джерел фінансування: Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) і міського бюджету. Загальна вартість проекту склала 2 та 2,4 млн грн. Протягом листопада-грудня 2015 року було замінено 780 вікон на металопластикові на загальну суму 4,7 млн грн. Усі роботи були профінансовані з обласного бюджету. В березні 2016 року міська рада презентувала у Донецькій облдержадміністрації 6 проектів. Селидове стало єдиним містом, яке отримало схвалення усіх запропонованих проектів. З метою організації роботи щодо ефективного виконання Плану заходів з реалізації у 2015-2017 роках Стратегії розвитку Донецької області на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації, встановлений перелік інвестиційних об’єктів по м. Селидовому на 2016 рік. Пріоритетними напрямками розвитку міста в 2016 році визначено термомодернізацію закладів культури, освіти, медичних закладів, спортивних споруд, ремонт доріг, благоустрій міста.

В рамках цієї стратегії у 2015 році була розроблена проектно-кошторисна документація та проведена експертиза щодо капітального ремонту (термомодернізації) будівлі інфекційного відділення Селидівської центральної міської лікарні (заміна покрівлі, вікон та дверей, утеплення фасадів і покрівлі, ремонт внутрішніх приміщень). З місцевого бюджету на проектні роботи було виділено майже 160 тис. грн. Наразі проект реалізовується за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку (90%) та місцевого бюджету (10%). Як зазначено на сайті Селидівської міської ради, відповідно до проведених відкритих торгів тендерний комітет визнав переможцем ТОВ Виробнича компанія «Будводоканал», з яким 23 вересня цього року було укладено договір підряду. Договірна ціна робіт складає 8 млн 117 тис. грн (7,3 млн – кошти ДФРР, 812 тис. грн. – кошти місцевого бюджету). Реалізація проекту розпочалась у жовтні. Роботи планують закінчити до кінця року.

https://vk.com/video-74652108_456239264?list=18f318e0bd3dc49c52

Варто зазначити, що на час ремонту стаціонарні пацієнти були розселені по інших відділеннях ЦМЛ, зокрема у відділення для новонароджених. Це питання було підняте громадськістю на засіданні громадської ради (Протокол №4 від 18.10.2016р). Відповідно до висновків комісії із представників громадської ради, порушень санітарних норм не виявлено.

foto1

Зауважимо також, що договір із термомодернізації лікарні, торги за яким мають проводитися за тендерною процедурою держзакупівель відсутній у системі «Prozorro», тому що оголошення торгів відбулося 29.07.2016р. за день до вступу в силу норм Закону «Про публічні закупівлі», за яким він мав би бути обов’язково зареєстрований в системі електронних закупівель. Наразі нам не відомо, чи приймалося Рішення/Розпорядження на місцевому рівні про затвердження допорогових сум: іноді в умовах передбачається обов’язковість закупівель й до встановленого Законом строку. Додамо, що на сайті міської ради не оприлюднений звіт про процедуру закупівель. У річному плані закупівель, що є на сайті також ця сума відсутня. Звіт та зміни до річного плану можна побачити тільки зареєструвавшись на веб-порталі Державних закупівель.

Наступною помітною подією цього року стали видалення дерев у важкодоступних місцях та спилювання сухостійних дерев, що передбачено програмою соціально-економічного розвитку на 2016 рік. Було укладено кілька договорів з КП «Комунальник» та Державним пожежно-рятувальним загоном №13 на загальну суму близько 230 тис. грн. Зокрема спилювання дерев відбулося по вул. Маяковського, 21 , вул. Пушкіна, буд.1, вул. К. Маркса, 1.

foto2

Наприклад, на вул. К. Маркса,1 спилювання двох тополь відбулося за ініціативою місцевих мешканців. Як зазначено на офіційному сайті, після прийому громадян міський голова ініціював проведення комісії комунального відділу Селидівського виконкому. Експерти дійшли висновку, що тополі своїм корінням піднімають тротуар. Це руйнує його і перешкоджає нормальному руху людей. Через це було прийняте рішення викоренити дерева. 20 лютого робітники КП «Комунальник» м. Селидового приступили до виконання завдання.

Цього року Селидівська міська рада призначила підвищені пенсії «За особливі досягнення». Газета «Інформатор» намагалась з’ясувати імена осіб, яким призначили пенсії за особливі заслуги перед Україною. Однак бюрократи відмовилися назвати імена, безпідставно пославшись на закон «Про захист персональних даних». За логікою місцевих чиновників, своїх героїв країна знати не повинна.

Електронне голосування депутатів

У жовтні цього року запрацьована електронна система поіменного голосування депутатів на пленарних засіданнях міської ради. Результати голосувань, склад депутатського корпусу оприлюднені на офіційному сайті. Досі голосування відбувалось підняттям рук. Закупівля планшетів здійснювалася через систему «Prozorro». Усього було придбано 36 планшетів на суму 49198,98 грн.

Важливим кроком до взаємодії громадськості з місцевою владою став запуск сервісу електронних петицій. Але на жодну петиції не було надано відповіді.

З початку 2016 року органи місцевої влади користуються електронними системами «Prozorro» при здійсненні допорогових закупівель (а з 01.08.2016 року й надпорогових відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі») та «E-data» для публічного доступу до укладених угод та трансакцій. Але не всі допорогові операції проходять через цю систему. Так, наприклад, лідером із закупівель широкого асортименту канцелярії для апарату Селидівської міської ради став місцевий ФОП Бльосткіна Т.В. Підприємець продала товарів на 10479,45грн. Закупівля автозапчастин для того ж апарату здійснюється у місцевого ФОП Верещак О.А. без залучення «Prozorro». Цього року з цим постачальником було укладено 11 угод і в середньому в місяць апарат міської ради витрачає на ремонт автопарку 4 тис. грн. Наразі йде підготовка до новорічних святкувань й через систему «Prozorro» міська рада оголосила тендер на закупівлю та встановлення святкової ілюмінації, а також феєрверки на загальну суму майже 450 тис. грн.

Бюджет участі

Важливим досягненням цього року є закладення у проект бюджету на 2017 рік коштів на впровадження механізму бюджету участі. Це означає, що громада матиме можливість безпосередньо вирішити на який проект або захід в місті витрати певну суму коштів. Як повідомив міський голова на останній сесії від 23.11.2016 року, бюджет участі складатиме, як мінімум 0,75% або ж 750 тис. грн.

Селидівська міська рада повідомляє, що розпочато розробку нового генерального плану м.Селидове. Проектні роботи проводить організація ТОВ «Прогрес-Цивільпроект». Зараз оновлюються вихідні дані, уточняються перелік існуючих підприємств та організацій, останніх статистичних даних щодо кількості населення міста та інші данні, необхідні для продовження робіт. Мешканцям міста пропонується надати свої пропозиції щодо поліпшення соціально-культурно-побутової інфраструктури міста.

Аналізуючи події, що відбулися протягом року в діяльності Селидівської ради, можна дійти наступних висновків, що місцева влада робить певні зрушення у напрямку прозорості регулювання бюджетних та соціальних механізмів і хочеться вірити, що вони надалі носитимуть більш дієвий характер, бо за цими процесами, як ми бачимо, приховується іноді традиційний формалізм. Активність громади підвищується, пробуджується цікавість до різних сфер її життя в її учасників. Проте влада досі не повністю позбулася принципу використання адмінресурсу для створення собі «прирученого» представництва громадськості.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Селидовому Олександр Цахнів

Previous Год на «перезагрузку» власти – «за» и «против» происходящего в Покровске
Next Чешская гуманитарная организация "Человек в беде" ищет желающих присоединится к их новым проектам

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Зачинено на невідомий термін, або рейтинг відкритості Маріупольської міської ради

Рухом “Сильні Громади” Centre UA був проведений моніторинг відкритості, прозорості та ефективності комунікації місцевих рад, що складався зі 132 критеріїв. Інформація збиралась з усіх можливих джерел – від інтернет-ресурсів до

Міські ради 0 Comments

«Вскрытие» показало – экономии здесь нет

Мониторинг использования местных публичных финансов на портале «E-data» стал перманентным процессом для координаторов движения «Сильные громады». Контроль трансакций позволяет жителям городов оценить текущую ситуацию с использованием бюджетных средств, в режиме

Міські ради 0 Comments

Шесть шагов, которые могут изменить жизнь бахмутчан

Инструмент участия громады в местном самоуправлении, который приняли два месяца назад решением сессии уже работает. Сегодня на официальном сайте городского совета зарегистрировано две петиции. В течение 15 минут мы зарегистрировали

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!