Видзвонити свого депутата або як працюють приймальні депутатів Селидівської міськради

Видзвонити свого депутата або як працюють приймальні депутатів Селидівської міськради

Важливим показником виконання депутатських повноважень є прийом громадян. Відповідно до вимог ч. 1 ст. 10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат зобов’язаний визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому виборців, інших громадян; вести регулярний прийом виборців (не рідше одного разу на місяць), розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.

Координатори руху «Сильні громади» вирішили перевірити, як насправді відбуваються прийоми громадян. Зробивши вибірку із 5 депутатів, вдалося визначити ступінь досяжності депутатів для жителів громади.

Першим депутатом, до якого ми завітали, був Старик Ігор Олександрович, партія «Наш край». Приймальня розташована в холі ЗОШ №6 м. Селидового. Прийом громадян ведеться у перший понеділок кожного місяця з 10:00. Депутат практично без запізнення прибув до приймальні.

foto-1-9

Наступним депутатом була Клімова Людмила Андріївна, партія «Опозиційний блок», чиї прийоми громадян відбуваються згідно з графіком кожен перший вівторок з 12 до 13 години в каб.№6 Селидівської міської ради. Спочатку в зазначену годину нікого не було. Почекавши кілька хвилин, вирішуємо поцікавитись у чергового, чи прийматиме депутат? «Вона вже сьогодні зранку була приймала й уже пішла. Так ви їй зателефонуйте!» Так і робимо. Додзвонившись, отримуємо відповідь, що депутат незабаром буду. За кілька хвилин відбувся прийом. Депутат розповіла, що крім цього приймає громадян поза графіком.

foto-2-4

Наступного дня, йдучи за графіком до наступного депутата, Сиухіної Ірини Миколаївни партії «ВО «Батьківщина» вирішуємо не телефонувати, а перевірити, чи без попереднього дзвінка відчиняться двері приймальні? Постоявши приблизно півгодини біля дверей з номером «6» у будівлі Селидівської міської ради й зрештою, спіймавши облизня, ідемо. Тут варто зазначити, що цей депутат є одним з лідерів за показником неявок: пропущено 8 сесій, в т.ч. три останні. Того ж вечора, зустрівши знайомого депутата, отримуємо пораду, що ліпше було б зателефонувати. Бо так, зазвичай і відбуваються прийоми громадян: за телефонним викликом. Мовляв, що депутат, що громадянин, зазвичай працюють й заздалегідь обговорюють час зустрічі, а в приймальні є контакти депутатів і завжди можна набрати його. Якщо депутат в цей час у місті й немає поважних причин не з’явитися, прийом відбувається.

Наступним депутатом, якого ми відвідали, був Ясиновський Андрій Сергійович, партія БПП «Солідарність». Як повідомив депутат, він працює неподалік місця прийому, й будь-коли, готовий прийняти громадян. Схема отримання звернень та доручень, як він розповів, така: в округах існують представники від громадськості, так звані «квартальні», які мають повідомляти депутатам про проблеми жителів, що потребують вирішення, або ж різного роду ініціативи. Але з боку «квартальних» таких пропозицій поки що не надходило. Було кілька звернень від звичайних мешканців його округу. Також, зазначив, що проходячи, донедавна службу в лавах ЗСУ, не мав змоги регулярно виконувати депутатські обов’язки, але щоразу користувався нагодою це зробити, вирушаючи за службовим дорученнями до свого округу. Слід додати, що округ депутата, так звана, «Ворошилівка» знаходиться далеко за містом та являє собою приватний сектор, й приміщення для прийому там не передбачено.

Останнім, кого ми відвідали, був депутат від партії БПП «Солідарність» Віталій Грицак. Як він зазначив, окрім першої п’ятниці місяця, приймає громадян цього дня щотижня.

foto-3-2

Координатори руху «Сильні громади» з розумінням ставляться до того, що депутати міськради приймають громадян лише за попереднім дзвінком. Очевидно, причиною цьому є низька активність місцевої громади. При цьому наголошуємо, що, відповідно до чинного законодавства, у прийомні години депутат зобов’язаний бути у своїй приймальні не залежно від того, чи були ті, хто попередньо записався на прийом.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Селидовому Олександр Цахнів

Previous У Рубіжанській міськраді вважають петиції недосконалим інструментом
Next Полтавці долучилися до акції «Передай привіт на Схід», яку організувала волонтерка руху "Сильні громади"

About author

You might also like

Міські ради 0 Comments

Закрытые открытые данные или, как в Лимане наполняют портал открытых данных

За последние два года Украина сделала в сфере открытых данных больше, чем за последнее десятилетие. Миссия открытых данных заключается в подотчётности власти перед гражданами. «ProZorro», «Е-Data» – стали яркими примерами

Міські ради 0 Comments

Имеешь право знать! Торецк

Декоммунизированная символика, борьба с коррупцией, перераспределение бюджетных средств в закрытом режиме и значительные расходы на полицию. Что несет торетчанам 81 сессия городского совета. Первым внесенным проектом предлагается внести изменения в

Громади 0 Comments

Медицинская реформа в Доброполье: необходимое зло или путь к успеху?

Сегодня медицинская реформа вызывает множество вопросов. Однозначно, что украинская медицина нуждается в реформировании. Координаторы движения «Сильные громады» попытались разобраться, какие изменения в процессе медицинской реформы ждут Доброполья и готовы ли

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!