Одна адреса на всіх: відділ освіти Селидівської міськради закуповує вугілля у сумнівних фірм

Одна адреса на всіх: відділ освіти Селидівської міськради закуповує вугілля у сумнівних фірм

Проводячи моніторинг закупівель бюджетних установ, координатори руху «Сильні громади» звернули увагу на тендерні надпорогові закупівлі вугілля Відділом освіти Селидівської міської ради, що здійснювались наприкінці 2015 та на початку 2016, 2017 років. Проаналізувавши їхні угоди, ми з’ясували, що конкурували на тендерах із закупівлі вугілля три пов’язані між собою фірми.

За понад рік у відділі освіти Селидівської міської ради здійснили три закупівлі вугілля марки ДГр 0-200 (ДГ 0-200) за державні кошти на суму близько 6,5 млн грн.

 • 11.2015р. на суму 241 333,5 грн, 230,5 тонн (1047 грн/тонна);
 • 01.2016р. на суму 2 878 044 грн, 1942 тонн (1482 грн/тонна);
 • 01.2017р. на суму 3 423 860 грн, 1733 тонни (1976 грн/тонна).

В кожній процедурі торгів брали участь по дві фірми. В перших двох торгах – ТОВ «Юнкомтек» та ТОВ «Контел-груп». В результаті договір на суму 241 333,5 грн. підписали з ТОВ «Юнкомтек», а на 2 878 044 грн – з ТОВ «Контел-груп». У третій процедурі закупівлі взяли учать уже згадана ТОВ «Контел-груп» та ТОВ «Валекта», де право на укладення договору одержало останнє.

Дві фірми – один засновник

За даними YouControl, ТОВ «Юнкомтек», зареєстроване у 2014 році в Хмельницькому (вул. Трудова, буд. 4/1). Статутний капітал – 10 тис. грн.

ТОВ «Контел-груп» має статутний капітал – 1 тис. грн. За даними останньої зміни місця реєстрації від 13 жовтня 2015 року фірма знаходиться у м. Новогродівка Донецької області. вул. Зої Космодем’янської, 2. Проте, важливим є той факт, що до цього підприємство було зареєстроване у Хмельницькому за адресою вул. Героїв Майдану, 10. Тобто, в одному місті з першим учасником. Ця фірма вже четвертий раз змінює місце реєстрації. Два попередні рази ТОВ «Контел-груп» було зареєстроване у Донецькій області.

ТОВ «Валекта» 27 жовтня 2015 року, приблизно через два тижні після зміни ТОВ «Контел-груп» адреси з м. Хмельницького на м. Новогродівка (13.10.2016р.), реєструється й починає «мешкати» в Хмельницькому за тією ж адресою, де досі було зареєстроване ТОВ «Контел-груп» (вул. Героїв Майдану, буд. 10). Тобто в торгах, в результаті яких був укладений договір на 3 423 860 грн, взяли участь теперішній та колишній «мешканці» одного приміщення.

Важливим є той факт, що за даними YouControl, уповноважені особи та засновники всіх трьох підприємств мають донецькі і макіївські реєстрації. Так, засновники та уповноважені особи ТОВ «Юнкомтек» – Олійник Роман Леонідович, ТОВ «Контел-груп» – Овчинніков Олег Володимирович зареєстровані у м. Донецьку. За даними YouControl, також значиться першим засновником ТОВ «Контел-груп» Олійник Андрій Леонідович, що має спільні ім’я по-батькові та прізвище з засновником ТОВ «Юмкотек». Засновник та уповноважена особа ТОВ «Валекта» Соколов Кирило Олексійович має реєстрацію в м. Макіївка Донецької області.

Також варто сказати про оренду спільного складського приміщення ТОВ «Валектою» та ТОВ «Контел-груп». Останнє, будучи зареєстрованим станом на 2016 рік вже в Новогродівці Донецької області, підписує договір оренди складських приміщень в Хмельницькому по вул. Трудова, в орендодавця, що також здає в оренду приміщення ТОВ «Валекта». Договори оренди цих двох товариств підписані з орендодавцем з різницею в два дні

Фото 1 оренда

Фото 2 оренда

фото 3 оренда

Також ці дані можна перевірити, зайшовши на Prozorro й проаналізувавши документи, що містяться в пропозиціях цих учасників, коли ті брали участь в різних торгах: процедура закупівлі відділу культури Торецької міської ради, де брало участь ТОВ «Контел-груп», процедура закупівлі відділу освіти Селидівської міської ради, де переможцем визнали ТОВ «Валекта».

Як з’ясувалося, згідно з даними антимонопольного комітету України (справа № 02-26-10/2016 від 06.09.2016р.), дії ТОВ «Юнкомтек» та ТОВ «Контел-груп», були визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбачені пунктом 4 частини другої статті 6 Закону Украни «Про захист економічної конкуренції» під час участі у процедурі закупівлі, що її проводив Торецький відділ освіти. Ці торги відбувались приблизно в той самий час, що й торги, проведені Селидівським відділом освіти з цими учасниками: жовтень 2015 року – січень 2016 року.

Так, у матеріалах цієї справи між обома підприємствами відстежуються зв’язки:

 • складський майданчик ТОВ «Юнкомтек» був орендований ним у ТОВ «Р…». Даний договір підписаний директорами ТОВ «Юнкомтек» та ТОВ «Р…», при цьому директором ТОВ «Р…» та ТОВ «Контел-груп» виступала одна фізична особа;
 • орендували одне й теж обладнання, що входило до складу матеріально-технічної бази кожного;
 • ТОВ «Юнкомтек» та ТОВ «Контел-груп» обслуговувались у банківській установі, що знаходилась на території міст Новогродівка та Красноармійськ Донецької області.
 • Між обома учасниками проводились трансакції фінансової взаємодопомоги.Фото 4.Транзакції взаємофінансування ТОВ «Юнкомтек» та ТОВ «Контел-груп»

  ТОВ «Валекта» має банківський рахунок, відкритий в Донецькій області у Покровському відділенні ПриватБанку, що значиться в реквізитах договорів
  Фото 5

Рахунок ТОВ «Валекта», відкритий у відділенні Покровської філії ПАТ КБ «Приватбанк»

 

Співпраця із державними установами

Розглянемо також з якими бюджетними установами укладали угоди ці фірми через систему Prozorro 2016 року. ТОВ «Юнкомтек» в 2016 році не брало участь у жодних торгах.

ТОВ «Контел-груп» в 2016 році брало участь в чотирьох торгах через Prozorro.

Фото 6

Замовники, участь в торгах яких брало ТОВ «Контел-груп»

За результатами процедури допорогових закупівель Відділом культури Торецької міської ради в липні 2016 року переможцем визнається її єдиний учасник – ТОВ «Контел-груп» з ціною 1347 грн/тонна.

Варто також зауважити, що в процедурі закупівлі Волноваської міської ради, яка відбувається зараз (очікувана сума – 454 795 грн), бере участь також ТОВ «Валекта». Торги наразі не завершені, а перебувають на стадії «кваліфікація переможця». Цим переможцем є ТОВ «Контел-груп», що, як зазначалося, від 06.09.2016 р. визнана антимонопольним комітетом в порушенні законодавства про захист економічної конкуренції. Тут закуповується інша марка вугілля, значно дорожча, за ту, ціну на яку ми простежуємо в цих учасників.

Із 68 процедур закупівель, в яких брало участь хмельницьке ТОВ «Валекта» через Prozorro, 53 – у замовників з Донецької області.

Фото 7

Статистика по областях участі в торгах ТОВ «Валекта»

Також варто сказати, що цінова пропозиція ТОВ «Контел-груп» в торгах на 2017 рік значно менша – 1650 грн за тонну, порівняно з пропозицією ТОВ «Валекта» – 1976 грн/т., проте була відхилена відділом освіти Селидівської міської ради через відсутність багатьох документів. Зокрема, не дотримано 14 вимог тендерної документації.

Відділом з питань фізичної культури та спорту м. Селидового також було укладено два допорогових договори з цією фірмою на постачання вугілля такої ж марки. Зокрема, договір від 06.12.2016 р. на 137 740 грн для придбання 97 тонн (1420 грн/т), та договір від 23.01.2017р. на 198 000 грн за 132 тонни (1430 грн/т). В обох цих допорогових закупівлях ТОВ «Валекта» була єдиним учасником.

Відділ освіти Першотравневої РДА Донецької області закупив вугілля по 1900 грн за тонну на загальну суму 179 987 грн. Був укладений договір на постачання 94,73 тонн.

При цьому Святогірська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів №12 у жовтні минулого року купувала вугілля у ТОВ «Валекта» по 1135 грн за тонну, уклавши угоду на постачання 727,5 тонн на загальну суму 826 260 грн.

Фото 8

Трансакції між Відділом освіти та ТОВ «Контел-груп» в 2016 році («E-Data»)

У законі «Про публічні закупівлі» передбачено відмову від участі у тендері учаснику, який є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури (п.7 ч.1. ст.17). Замовника залишає за собою обов’язок перевіряти цю інформацію з загальнодоступних джерел.

Варто також додати, що документів, які б підтверджували відсутність зв’язків між учасниками тендеру у відділі освіти Селидівської міської ради не вимагали. Хоча наведені факти слугують прямими доказами існування зв’язків між ТОВ «Валекта» та ТОВ «Контел-груп» (існування зв’язку між ТОВ «Юнкомтек та ТОВ «Контел-груп» наразі уже доведено антимонопольним комітетом).

 

Координатор руху «Сильні громади» у Селидовому Олександр Цахнів

Previous Наскільки помітна діяльність народного депутата Сергія Сажка в окрузі та як працюють його приймальні?
Next Як працює приймальня депутата Недави в Олександрівському районі?

About author

You might also like

Міські ради 0 Comments

Лиман присоединился к «Прозорро»

На сессии горсовета 21 апреля депутаты приняли решение присоединиться к пилотному проекту «Прозорро» и утвердить Положение, регулирующее процедуру закупок. Правда, работу в системе электронных закупок начнут с первого июня, а

Бюджети, закупівлі 0 Comments

Дружковские чиновники подменили регламент горсовета

Чиновники Дружковского городского совета подменили регламент горсовета, чтобы скрыть следы злоупотреблений при проведении закрытой внеочередной сессии 19 февраля. Сейчас Дружковский городской суд рассматривает иск об отмене решений этой сессии, как

Міські ради 0 Comments

Информационная открытость, прозрачность и эффективность коммуникации Добропольского горсовета: два месяца спустя…

Удаётся ли эффективно взаимодействовать с чиновниками и влиять на положительные изменения в работе городских советов? Наша команда поставила такой эксперимент в нескольких областях Восточной части Украины. Представителями движения «Сильные громады»

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!