«Прозоро» та «відкрито» по-Олександрівськи

«Прозоро» та «відкрито» по-Олександрівськи

Координатори Руху «Сильні громади» дослідили, як працюють державні установи та підприємства з грошима платників податків, використовуючи такі прогресивні інструменти як ProZorro та EData. Хоча Донецька область і займає одне з перших місць по використанню електронних платформ з публічних закупівель, але як показує статистика, активними учасниками процесу є лише з десяток держустанов. Лідерами серед них є Маріупольська міська рада, Донецька ОДА та Краматорська міська рада. Активісти вирішили подивитися, що відбувається на рівні невеликих містечок та селищ на прикладі Олександрівської селищної ради.

Фото1

Фото2

Як показав моніторинг, впроваджена торік на Донеччині електронна система публічних закупівель ProZorro в Олександрівській селищній раді популярністю не користується. Воно і не дивно, адже на відміну від колишніх паперових державних тендерів, всі закупівлі за державні кошти тепер відбуваються в онлайн режимі, і кожен бажаючий має доступ до даних.

З лютого 2016 по січень 2017 року Олександрівська селищна рада за допомогою ProZorro провела лише 23 процедури. З них тільки 14 були успішно завершені. Хоча як показує моніторинг E-Data за 3 місяці, цей розпорядник бюджетних коштів активно витрачав великі суми грошей. Наприклад, одна з фінансових операцій сягала суми майже на 600 тис. грн, і це жодним чином не відобразилося на ProZorro.

Фото3

Фото4

Фото5

Окрім очевидної незацікавленості чиновників у відкритості торгів, характерним є часте небажання з їхнього боку надавати специфікації на замовлені товари. Цей факт можна яскраво проілюструвати на прикладі закупки 119 саджанців дерев на суму 36 500 грн  та кованих виробів на суму 112 000 грн.

Фото6

фото7

В першому випадку не має лише специфікації, і тому важко зрозуміти, якої породи дерева, і якщо розділити суму на кількість, то виходять зовсім недешеві саджанці по 306 грн. У другому випадку до приховування специфікації додалось також часткове приховування тексту договора: замовник вирішив показати лише його останню сторінку.

фото8

Фото9

Зважаючи на непрозоре використання бюджетних коштів, координатори «Сильних громад» вирішили подивитися, що про бюджетні закупівлі повідомляє офіційний сайт Олександрівської селищної ради, та наскільки ефективно місцева влада комунікує з громадою. На сайті, окрім посилань на відповідні комітети, взагалі немає інформації про операції з бюджетними коштами за 2016 рік.

фото10

Підсумовуючи, можна зробити висновок, що без належного контролю та притягання до відповідальності порушників впровадження різних електронних систем публічних закупівель та офіційних сайтів не завжди призводить до повного виконання вимог, що мають виконувати ті, хто використовує бюджетні кошти. Олександрівська селищна рада є типовим представником місцевої влади, що не переймається належним наповненням свого сайту і звітуванням перед виборцями.

 

Координатор «Сильних громад» в Олександрівському районі Сергій Кайдаш

Previous Год работы депутата Шкири в Парламенте
Next Сесія Криворізької міськради: кнопкодавство, голосування «пакетом» та недопуск громадян на засідання

About author

You might also like

Документи міськрад 0 Comments

Коммуникация или профанация? Рейтинг коммуникационной эффективности Новогродовского городского совета

Команда движения «Сильні громади» проанализировала информацию на сайте и информационном стенде в помещении Новогродовского горсовета для того, чтобы определить рейтинг эффективности коммуникации власти с обществом. Мы проводили такой мониторинг более

Бюджети, закупівлі 0 Comments

Маріупольська міська рада не квапиться збільшувати рівень відкритості, прозорості та ефективності комунікації

Влітку, активісти руху «Сильні громади» провели комплексний аналіз рівня відкритості, прозорості та ефективності комунікації у багатьох містах східної України, серед яких був і Маріуполь. Результати моніторингу були не надто втішні,

Міські ради 0 Comments

Тридцать окон за полмиллиона гривен

В ноябре в здании Часовярского местного совета заменили все старые окна на пластиковые. Горсовет заключил договор на выполнение данных работ с бахмутским предприятием ООО «Будремсервис», но через тендерный аукцион сервиса

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!