«Прозоро» та «відкрито» по-Олександрівськи

«Прозоро» та «відкрито» по-Олександрівськи

Координатори Руху «Сильні громади» дослідили, як працюють державні установи та підприємства з грошима платників податків, використовуючи такі прогресивні інструменти як ProZorro та EData. Хоча Донецька область і займає одне з перших місць по використанню електронних платформ з публічних закупівель, але як показує статистика, активними учасниками процесу є лише з десяток держустанов. Лідерами серед них є Маріупольська міська рада, Донецька ОДА та Краматорська міська рада. Активісти вирішили подивитися, що відбувається на рівні невеликих містечок та селищ на прикладі Олександрівської селищної ради.

Фото1

Фото2

Як показав моніторинг, впроваджена торік на Донеччині електронна система публічних закупівель ProZorro в Олександрівській селищній раді популярністю не користується. Воно і не дивно, адже на відміну від колишніх паперових державних тендерів, всі закупівлі за державні кошти тепер відбуваються в онлайн режимі, і кожен бажаючий має доступ до даних.

З лютого 2016 по січень 2017 року Олександрівська селищна рада за допомогою ProZorro провела лише 23 процедури. З них тільки 14 були успішно завершені. Хоча як показує моніторинг E-Data за 3 місяці, цей розпорядник бюджетних коштів активно витрачав великі суми грошей. Наприклад, одна з фінансових операцій сягала суми майже на 600 тис. грн, і це жодним чином не відобразилося на ProZorro.

Фото3

Фото4

Фото5

Окрім очевидної незацікавленості чиновників у відкритості торгів, характерним є часте небажання з їхнього боку надавати специфікації на замовлені товари. Цей факт можна яскраво проілюструвати на прикладі закупки 119 саджанців дерев на суму 36 500 грн  та кованих виробів на суму 112 000 грн.

Фото6

фото7

В першому випадку не має лише специфікації, і тому важко зрозуміти, якої породи дерева, і якщо розділити суму на кількість, то виходять зовсім недешеві саджанці по 306 грн. У другому випадку до приховування специфікації додалось також часткове приховування тексту договора: замовник вирішив показати лише його останню сторінку.

фото8

Фото9

Зважаючи на непрозоре використання бюджетних коштів, координатори «Сильних громад» вирішили подивитися, що про бюджетні закупівлі повідомляє офіційний сайт Олександрівської селищної ради, та наскільки ефективно місцева влада комунікує з громадою. На сайті, окрім посилань на відповідні комітети, взагалі немає інформації про операції з бюджетними коштами за 2016 рік.

фото10

Підсумовуючи, можна зробити висновок, що без належного контролю та притягання до відповідальності порушників впровадження різних електронних систем публічних закупівель та офіційних сайтів не завжди призводить до повного виконання вимог, що мають виконувати ті, хто використовує бюджетні кошти. Олександрівська селищна рада є типовим представником місцевої влади, що не переймається належним наповненням свого сайту і звітуванням перед виборцями.

 

Координатор «Сильних громад» в Олександрівському районі Сергій Кайдаш

Previous Год работы депутата Шкири в Парламенте
Next Сесія Криворізької міськради: кнопкодавство, голосування «пакетом» та недопуск громадян на засідання

About author

You might also like

Керівництво міста 0 Comments

Секрети сайтів міськрад Слов’янська, Артемівська і Красного Лиману

Експерти руху «Сильні громади Донеччини» здійснили перший етап дослідження  відкритості міських рад Донецької області – оцінка сайтів міських рад, їх наповнення та доступності інформації. Результати сайтів міськрад Артемівська, Слов’янська  та

Міські ради 0 Comments

«Вскрытие» показало – экономии здесь нет

Мониторинг использования местных публичных финансов на портале «E-data» стал перманентным процессом для координаторов движения «Сильные громады». Контроль трансакций позволяет жителям городов оценить текущую ситуацию с использованием бюджетных средств, в режиме

Бюджети, закупівлі 0 Comments

Така різна картопля: ТОП-10 закупівель на Луганщини

Скільки можна «заробити», купуючи картоплю для бюджетних закладів? Команда «Сильних громад» представляє Вашій увазі ТОП-10 закупівель Луганщини: від найекономніших до найвитратніших. Наприкінці грудня всією країною прокотилася хвиля громадських перевірок державних

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!