Покращення? Що змінилося після публічної презентації недоліків роботи влади Торецька?

Покращення? Що змінилося після публічної презентації недоліків роботи влади Торецька?

У липні цього року активісти руху «Сильні громади» провели моніторинг відкритості, прозорості та ефективності комунікації місцевої влади у восьми містах Донецької області. За результатами дослідження Торецьк очікувано продемонстрував досить низькі показники, які були доведені до відома громадськості та місцевої влади. Тому розглянемо детальніше, що ж змінилося з того часу у місцевому самоврядуванні Торецька.

20 липня в Торецьку за ініціативою руху «Сильні громади» відбувся круглий стіл, під час якого публічно представили результати дослідження. Захід відвідали представники громадськості, керівники навчальних закладів, депутати та чиновники виконкому міської ради на чолі з першим заступником міського голови.

1

2

Оскільки індикатори дослідження виявили невтішну картину стану місцевого самоврядування, між нами та чиновниками було досягнуто попередньої домовленості щодо усунення порушень законодавства та прийняття пропозицій руху до виконання.

Власне, письмову пропозицію було подано 1 серпня, а через 10 днів отримано відповідь від Торецької міської ради.

Першим позитивним моментом стало повідомлення про виготовлення інформаційних стендів для розміщення інформації, яка має знаходитися у вільному доступі в приміщенні ради. Станом на кінець жовтня можемо констатувати, що стенди є в наявності та містять частину інформації, яку ми просили розмістити в пропозиції. На жаль, повний обсяг відомостей міськрада розмістити не спромоглася.

Не публікацію проектів рішень та прийнятих актів у міській газеті було пояснено неможливістю розміщення текстів відповідних документів через їх великий обсяг.

З приводу відеотрансляції засідань органів міськради, було надано відповідь про відсутність відповідної технічної можливості, хоча й зазначено, що місцева ТРК-8 «інформує населення міста з питань, що розглядаються на сесіях міськради».

Вселяло надію на безпрецедентну подію у місті повідомлення про те, що здійснюється підготовка звітування міського голови. Однак, анонсоване звітування не відбулося, оскільки міського голову Володимира Сліпцова було заарештовано за підозрою в участі у терористичній організації та посяганні на територіальну цілісність та недоторканість України.

Гарною новиною стала інформація про прийняття нашої пропозиції та відкриття на сайті підрозділу «Нормативна база».

Особливо ж обнадійливою була обіцянка оприлюднити відомості про комунальні підприємства міста, але вже зараз можемо констатувати, що вона не виконана.

Певну частину пропозицій було проігноровано. Так, взагалі залишено поза увагою надважливе для мешканців міста питання прийняття Статуту територіальної громади та інструментів громадської участі. Фактично відхилено пропозицію з розміщення біографічних відомостей депутатів, їх звітування. Візуалізація використання бюджетних коштів відсутня, розпорядження міського голови в повному обсязі не публікуються, інформація про доходи і видатки за поточний рік доступна лише в форматі рішень, що ускладнює доступ звичайному жителю Торецька до публічної інформації.

Загалом, можна відзначити позитивну динаміку щодо відкритості, прозорості та ефективності комунікації Торецької міської ради. Деякі пропозиції були образу прийняті та виконані, інші виконувалися поступово. Таким чином Торецьк поліпшив свій рейтинг та піднявся на декілька рядків серед міст Донецької області. Натомість залишається значний обсяг пропозицій, які були проігноровані або фактично віднесені до таких, що не плануються виконувати. «Сильні громади» жодним чином не збираються зупинятися на досягнутому і відтепер перейдуть до адвокації саме цих питань і так доти, доки самоврядування не стане максимально відкритим, прозорим та ефективним.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Торецьку Андрій Грудкін

Previous Открытые данные, которых нет. Или как Доброполье обнародует информацию на data.gov.ua
Next Плюс 165 тысяч на банковском счету: мэр Селидово отчитался о своих доходах

About author

You might also like

Е-декларування 0 Comments

Електронне декларування – кістка в горлянці корупції

Для місцевих чиновників оприлюднення декларацій у Єдиному електронному реєстрі стане обов’язковою лише з 1 січня. Через два місяці, передбачених на реєстрацію, повноцінно запрацює система відповідальності за неоприлюднення інформації про доходи,

Громади 0 Comments

Бачити народження нової України

Багато українців занадто просто сприймають життя. І категорично не хочуть бачити динаміки. А саме небажання бачити змінність заважає нашим співвітчизникам оптимістично глянути у майбутнє, відкинути найбільші страхи – і повірити

Громади 0 Comments

Мешканці Селидового визначили проблеми, які їх найбільше турбують

Координатори руху «Сильні громади» провели опитування у Селидовому, щоб визначити, які проблеми найбільше турбують мешканців міста. Опитування проводилося за допомогою порталу “Ваша думка”, що його розробили експерти Національного демократичного інституту

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!