Ще один рік зі старою владою

Ще один рік зі старою владою

Вже пройшов майже рік з моменту виборів до місцевих органів влади у нашій країні. Костянтинівка була внесена до переліку міст, де вибори не проводились згідно Постанови ЦВК «Про скасування виборів в окремих містах Донеччини та Луганщини». Впродовж року активісти руху “Сильні громади” моніторили ситуацію в місті.

У розумінні активної частини громади міста, скасування виборів – це логічний крок до введення військово-цивільної адміністрації (ВЦА). На жаль, законодавство України має багато недоліків, які дозволили не впроваджувати ВЦА (або не було політичної волі), тому у місті залишилась обрана у 2010 році влада.

Більшість депутатів – це або самовисуванці, або представники «Партії Регіонів». Є навіть представники забороненої в Україні Комуністичної партії. У листопаді 2015 року голова ГО «Костянтинівского союзу інвалідів Чорнобиля» надіслав звернення до апарату Президента України про необхідність введення ВЦА. У відповіді значилося, що у населених пунктах, де вибори не проводилися, залишається легітимною влада, обрана у 2010 році.

foto-1-5

foto-2-1

Звернення до судових інстанцій щодо «протермінованості влади» не дало позитивного результату. 22 лютого 2016 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області провів слухання по справі звернення керівника ГО «Інваліди Чорнобиля» Олександра Дереки та голови ГО «Комітет захисту транспортних прав громадян» Павла Руденка, які вимагали визнати такими, що втратили чинність повноваження міської ради та міського голови. Суд вирішив відмовити у задоволенні позовних вимог.

12 квітня 2016 року Донецький апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення залишити без задоволення апеляційну скаргу громадських активістів на постанову Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області, а постанову суду першої інстанції – без змін.

11 травня 2016 року Вищий адміністративний суд України відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою на судові рішення Костянтинівського міськрайонного суду та Донецького апеляційного адміністративного суду Донецької області.

Впродовж року Костянтинівська міська рада провела лише 7 сесій, на яких було прийнято 167 рішень. Затверджено Положення про здійснення закупівель товарів, робіт, послуг виконавчими органами міськради, комунальними закладами, установами, та підприємствами у системі електронних державних закупівель «Prozorro». Положення застосовується для всіх закупівель товарів, робіт і послуг за кошти міського бюджету за умови, що вартість закупівлі становить понад 50 тис. грн (в інших містах Донецької області цей поріг становить 10 тис. Грн, а в Маріуполі – 3 тис. грн).

Відповідно до Закону України «Про використання публічних коштів», інформація про використання бюджетних коштів публікується на єдиному державному порталі «Є-Дата». Розкриття інформації про отримувачів бюджетних коштів може допомогти у виявленні корупційних зловживань.

Комунальна сфера та комунальні питання і в цьому році були найактуальнішими. На вимогу представників громадськості було проведено “круглий стіл”, під час якого на питання щодо якості надання комунальних послуг відповідали представники виконкому та відповідних служб міста. Було прийнято рішення проводити такі заходи або консультації раз на місяць.

На кожну з сесій міськради виносяться питання щодо виділення землі, то під гараж, то під торгівельні павільйони. При цьому, забудови відбуваються хаотично, іноді з порушеннями під’їзду до житлових будинків, на що постійно скаржаться місцеві мешканці.

Здається, що чиновників не цікавить привабливість архітектури міста та безпека.

Майже половина депутатів на сесії не ходить. Тому, щоб «завалити» якесь рішення, достатньо 2-3 голосів «проти». Громадські активісти вважають, що всі сесії проходять за заздалегідь заготовленим сценарієм.

У цьому році було впроваджено механізм електронних петицій, який мав би поліпшити ситуацію у різних сферах міста. На жаль, на сайті електронних петицій м.Костянтинівки їх було зареєстровано лише 10. Деякі з них набрали необхідну кількість голосів, але розглядались на сесії міської ради без присутності їх ініціаторів. Недоліком системи електронних петицій міста є відсутність захисту від накручування голосів, і можливість безвідповідально розміщувати неправдиву інформацію. Одна і та ж людина може зареєструватись двічі через відсутність захисту ID або ін. та назватися яким завгодно ім’ям. (Наприклад Сепарська Ворюга Референдовна). Адміністратор сайту станом на сьогодні ці викриті недоліки видалив.

На жаль, у нашому місті ще замало небайдужих і активних громадян, які прагнуть позитивних змін, а ті що є, діють маленькими групами, не співпрацюючи між собою. Хочеться вірити, що все ж таки щось зміниться у нашому громадському суспільстві. Громада стане більш активна і дієва.

Координаторка руху «Сильні громади» у Костянтинівці Вікторія Омельченко

 

 

Previous Маєш право знати: Чого очікувати рубіжанам від 18-ї сесії
Next Як минув тиждень на Донбасі: огляд місцевих ЗМІ

About author

You might also like

Міські ради 0 Comments

Анализ новой структуры исполкома. Сокращение или раздутие штатов?

Новая власть, как ей это обычно присуще, приходит с многообещающими планами на будущее и желанием изменений. Не миновала эта судьба и Краматорск. Городской совет на сессии принял решение об изменении

Бюджети, закупівлі 0 Comments

E-Data в Слов’янську. Частина 1: закрите інвестиційне управління та комунальні підприємства

Україна робить все більше кроків в сторону прозорості публічних коштів. Однією з найкращих платформ, які вже допомагають громадянам країни слідкувати за витратами коштів платників податків державними підприємствами, органами влади різного

Громади 0 Comments

У рейтингу ефективності комунікації серед міст Донеччини лідирує Краматорськ

У поняття ефективності комунікації входить як наявність у міській раді положень, які забезпечують правову основу для того, щоб мешканці могли отримати потрібну інформацію, так і впровадження інструментів, які б уможливлювали

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!