У Рубіжанській міськраді вважають петиції недосконалим інструментом

У Рубіжанській міськраді вважають петиції недосконалим інструментом

Для виявлення інструментів взаємодії Рубіжанської міської ради координатори «Сильних громад» скерували вісім запитів на інформацію про відповідні положення. Зокрема було скеровано запит щодо «Положення про порядок подачі, розгляду та надання відповіді на електронні петиції».

foto-1-8

У запиті ми просили надати саме «Положення про порядок подачі, розгляду та надання відповіді на електронні петиції», якщо воно було затверджене та використовується Рубіжанською міською радою, та копії рішень, прийнятих за результатами розгляду таких петицій.

Та відповідь, яку надали на наш запит, викликала здивування у всієї команди.

foto-2-3

Як йдеться у відповіді, спеціалісти Рубіжанської міської ради мають окрему думку, щодо застосування статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян», а саме вважають, що наразі законодавство України ще недостатньо досконале для застосування цієї статті на практиці. Причому такий висновок було зроблено, посилаючись на Національну стратегію сприяння розвитку, громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 рр.

Звісно той факт, що всі три гілки державної влади (Президент, Верховна Рада та Кабмін) вже давно ефективно використовують такий інструмент, як електронні петиції, зовсім не є доказом того, що прийнятих законодавчих актів достатньо для впровадження сервісу електронних петицій на місцевому рівні.

Тому, така окрема думка наводить на логічне питання «хто правий?».

За логікою авторів відповіді з міськради, виходить, що або Рубіжанська міська рада виявила, що Кабмін, Верховна Рада і навіть сам Гарант порушують статтю 19 Конституції України, бо впровадили електронні петиції не маючи на те законних підстав, або спеціалісти ради просто недостатньо вивчили питання.

Залишимо читачам можливість самим відповісти на це питання.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Рубіжному Євген Ільченко

Previous Огляд тижневих подій на Донбасі через призму місцевих ЗМІ
Next Видзвонити свого депутата або як працюють приймальні депутатів Селидівської міськради

About author

You might also like

Нардепи Донеччини 0 Comments

Як потрапити на прийом до Слов’янського депутата

Відповідно до Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” депутат зобов’язаний не менш ніж раз на місяць здійснювати прийом громадян в своєму виборчому окрузі. Зазвичай, ця норма залишається невідомою для

Громади 0 Comments

РАЗВИТИЕ МЕСТНОЙ ДЕМОКРАТИИ В ДИМИТРОВЕ

23 марта прошел круглый стол «Развитие местной демократии в Димитрове: инструменты влияния на местную власть» движения «Сильные громады Донетчины» всеукраинской общественной организации Центр UA, посвященный обсуждению роботы новоизбранных Димитровского городского

Приймальні депутатів 0 Comments

Как работает ваш депутат? – «Сильные громады» провели инспекцию в Доброполье

Депутат местного совета – это связующее звено между громадой и исполнительной властью. По сути, выполняя свои обязанности на общественных началах, депутат должен тратить значительную часть личного времени на своих избирателей.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!