У Рубіжанській міськраді вважають петиції недосконалим інструментом

У Рубіжанській міськраді вважають петиції недосконалим інструментом

Для виявлення інструментів взаємодії Рубіжанської міської ради координатори «Сильних громад» скерували вісім запитів на інформацію про відповідні положення. Зокрема було скеровано запит щодо «Положення про порядок подачі, розгляду та надання відповіді на електронні петиції».

foto-1-8

У запиті ми просили надати саме «Положення про порядок подачі, розгляду та надання відповіді на електронні петиції», якщо воно було затверджене та використовується Рубіжанською міською радою, та копії рішень, прийнятих за результатами розгляду таких петицій.

Та відповідь, яку надали на наш запит, викликала здивування у всієї команди.

foto-2-3

Як йдеться у відповіді, спеціалісти Рубіжанської міської ради мають окрему думку, щодо застосування статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян», а саме вважають, що наразі законодавство України ще недостатньо досконале для застосування цієї статті на практиці. Причому такий висновок було зроблено, посилаючись на Національну стратегію сприяння розвитку, громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 рр.

Звісно той факт, що всі три гілки державної влади (Президент, Верховна Рада та Кабмін) вже давно ефективно використовують такий інструмент, як електронні петиції, зовсім не є доказом того, що прийнятих законодавчих актів достатньо для впровадження сервісу електронних петицій на місцевому рівні.

Тому, така окрема думка наводить на логічне питання «хто правий?».

За логікою авторів відповіді з міськради, виходить, що або Рубіжанська міська рада виявила, що Кабмін, Верховна Рада і навіть сам Гарант порушують статтю 19 Конституції України, бо впровадили електронні петиції не маючи на те законних підстав, або спеціалісти ради просто недостатньо вивчили питання.

Залишимо читачам можливість самим відповісти на це питання.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Рубіжному Євген Ільченко

Previous Огляд тижневих подій на Донбасі через призму місцевих ЗМІ
Next Видзвонити свого депутата або як працюють приймальні депутатів Селидівської міськради

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Слов’янська міська рада планує викупити приміщення Будинку культури у “Донецькоблгазу”

25 січня в малій залі виконкому відбулося засідання постійної комісії Слов’янської міськради з питань депутатської діяльності законності, правопорядку. Під час засідання депутати розглянули низку питань, які стосувалися придбання для міста

Громади 0 Comments

Як голосували за медичну реформу нардепи Житомирщини.

Громадяни України потребують змін в системі медицини. Будь-які зміни завжди викликають дискомфорт, проте кожен розуміє, що неможна залишити все у такому стані, який ми маємо сьогодні. Уляна Супрун та МОЗ

Публічна інформація 1Comments

Кто с кем в Лимане «дружит» за бюджетные деньги, или, как «заработать» полмиллиона

С момента введения обязательной отчетности на портале «Е-Дата» для распорядителей публичных средств, а также обязательного ведения аукционов и тендеров через «Прозорро», чиновникам Лимана и коммунальным предприятиям стало несладко. Привыкшие работать

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!