У Слов’янську саботують оприлюднення відкритих даних

У Слов’янську саботують оприлюднення відкритих даних

23 жовтня 2015 року Кабінет Міністрів України відповідно до статті 10 Закону України “Про доступ до публічної інформації” затвердив “Положення про набори даних“, які підлягають оприлюдненню на сайтах державних органів – розпорядників даних і на спеціальному сайті data.gov.ua. На цьому сайті, відповідно до закону, з квітня 2016 року мають оприлюднюватися всі набори публічних даних, доступні громадянам в електронному вигляді. Проте, за даними моніторингу руху “Сильні громади” у Слов’янську відкриті дані регулярно оприлюднює на порталі лише місцева податкова інспекція.

Затверджене Кабміном положення чітко встановлює перелік наборів даних, які той чи інший орган має публікувати на порталі data.gov.ua.

Раніше великою проблемою було незнання що і де шукати. Тепер же всі відомості збираються на одному ресурсі. У багатьох випадках не потрібно робити запит на доступ до публічної інформації, бо абсолютна більшість відомостей державних органів, які стосуються фінансових звітів, інформації про закупівлі, державних стандартів, нормативів, переліків послуг, штатний розклад, будь-які довідкові відомості є відкритими даними та публікуються на data.gov.ua.

До прикладу, Слов’янська міська рада, як орган місцевого самоврядування, зобов’язана була оприлюднити на порталі перелік об’єктів комунальної власності та їх фінансову звітність, перелік земельних ділянок комунальної власності, які можуть бути передані в користування, перелік перевізників, що надають послуги пасажирського автомобільного транспорту та маршрути перевезення, перелік розповсюджувачів реклами та інше. Проте цих даних на порталі немає.

Сама структура баз даних державного веб-порталу поділена на 15 категорій баз даних та виглядає наступним чином:

pa

Для того, щоб знайти на порталі дані, які стосуються діяльності органів влади певного міста, достатньо просто ввести у рядок пошуку назву населеного пункту.

Проте за запитом “Слов’янськ” наразі відображається лише один розпорядник даних – Слов’янська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області.

odpi

На порталі ми бачимо, що Слов’янська ОДПІ має 7 опублікованих наборів даних, зокрема, перелік адміністративних послуг та бланки заяв, необхідних для звернення щодо надання адміністративної послуги, інформацію про річні плани закупівель та інше.

odpi2

Решта ж державних органів із незрозумілих причин ігнорують Закон та не оприлюднюють даних.

Проте, варто зазначити, що відповідно ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, “несвоєчасне надання інформації відповідно до законів України “Про інформацію”, “Про доступ до публічної інформації”, “Про звернення громадян”, “Про доступ до судових рішень” і “Про засади запобігання і протидії корупції” тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 425 до 850 грн). За повторне порушення впродовж року, за яке особу вже було притягнуто до відповідальності передбачено накладання штрафу від 850 до 1360 грн.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Слов’янську Денис Бігунов

 

Previous Закрытые открытые данные или, как в Лимане наполняют портал открытых данных
Next Выжить на одну зарплату: депутат Матейченко показал пример

About author

You might also like

Міські ради 0 Comments

Земля, гроші, СБУ – чергова сесія Олександрівської районної ради

23 листопада у залі засідань Олександрівської районної адміністрації відбулася чергова одинадцята сесія районної ради. На розгляд районних депутатів було винесено 12 питань, які вчасно були оприлюднені в районній газеті «Вісті

Міські ради 0 Comments

Кривий Ріг серед лідерів у рейтингу відкритості міст

«Сильні громади» провели масштабне дослідження, у 17 містах трьох східних областей України, основним завданням якого було визначити, наскільки міські ради дотримуються законодавства у висвітленні інформації про свою діяльність. Ми звертали

Керівництво міста 0 Comments

Секрети сайтів міськрад Слов’янська, Артемівська і Красного Лиману

Експерти руху «Сильні громади Донеччини» здійснили перший етап дослідження  відкритості міських рад Донецької області – оцінка сайтів міських рад, їх наповнення та доступності інформації. Результати сайтів міськрад Артемівська, Слов’янська  та

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!