Земля, гроші, СБУ – чергова сесія Олександрівської районної ради

Земля, гроші, СБУ – чергова сесія Олександрівської районної ради

23 листопада у залі засідань Олександрівської районної адміністрації відбулася чергова одинадцята сесія районної ради. На розгляд районних депутатів було винесено 12 питань, які вчасно були оприлюднені в районній газеті «Вісті Олександрівщини». Координатор руху «Сильні громади» Сергій Кайдаш також був присутній на засіданні сесії.

foto1

скріншот із офіційного сайту Олександрівської районної ради про відсутність даних щодо сесії

На початку сесії голова Олександрівської районної ради Федір Мороз дав слово співробітникам СБУ, які представили програму «На тебе чекають вдома». Програма поширюється на осіб, які готові добровільно відмовитися від участі в терористичній діяльності і співпрацювати з правоохоронними органами України; не брали участь у вбивствах, тортурах, зґвалтуваннях і інших тяжких злочинах; мають щире бажання виправити власні помилки чесною працею на користь України.

Підстави для звільнення від кримінальної відповідальності для учасників терористичних формувань «ДНР / ЛНР» передбачені в рамках чинного законодавства України.

Наразі близько 100 осіб скористалися цією програмою і успішно повернулися до мирного життя. 20 із них за рішенням суду вже звільнені від кримінальної відповідальності. Зараз йде робота з більш ніж 200 особами, які висловили бажання повернутися. Надається консультативна допомога їхнім батькам і родичам.

foto2

СБУ доповідає про програму «Тебе чекають вдома»

foto3

СБУ матеріали для депутатів та учасників сесії про програму «Тебе чекають вдома»

Порядок денний районна рада почала з розгляду великого економічного блоку питань, до якого увійшло 6 проектів рішень. Серед них найбільш цікавими є внесення змін до програми економічного і соціального розвитку Олександрівського району на 2016 рік та питання, пов’язані з змінами та доповненнями до районного бюджету 2016 року, де будуть виділятися кошти, а також перерозподілятися невикористані ресурси на нові потреби.

Далі районним депутатам запропонували розглянути та затвердити договір між Олександрівською районною радою та Донецькою обласною державною адміністрацією з переліком об’єктів та заходів, а також підтримати затвердження додаткової угоди до договору.

foto4

На фото праворуч – голова Олександрівської РДА Мачульський Микола Іванович, ліворуч – голова Олександрівської районної ради Мороз Федір Іванович («Наш край»)

foto5

зал засідання Олександрівської РДА, сесія

Наступні виступи із сесійної трибуни були пов’язані зі звітністю перед депутатським корпусом про хід виконання попередніх рішень районної ради, серед яких були:

– рішення районної ради «Про районну цільову Програму «Забезпечення населення й особового складу невоєнізованих формувань району засобами радіаційного та хімічного захисту на 2014-2018 роки»;

– рішення районної ради «Про затвердження районної Програми «Забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 роки».

Після звіту виконання рішень голова районної ради Мороз Ф.І. підсумував, що ситуація навколо виконання на дуже низькому рівні і потрібно в наступному році звернути увагу депутатам та виділити необхідну суму коштів з районного бюджету.

foto6

Кадубовский Сергій Анатолійович, депутат районної ради «Опозиційний блок»

На завершення залишили два питання, пов’язаних із землею. Земельні проекти завжди були на сесіях Олександрівської районної ради жвавими та дискусійними, адже більшість депутатів є представниками або навіть керівниками великих сільськогосподарських та фермерських господарств району. На засідання даної сесії було винесено пропозиції затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки декількох земельних ділянок, одна з яких має загальну площу 202, 4466 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Цього разу питання землі пройшли швидко і без питань.

Всі питання запропоновані депутатському корпусу були розглянуті та підтримані більшістю голосів.

foto7

Кисловський Володимир Анатолійович, заступник голови комісії з ліквідації територіальних органів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру і Державного агентства земельних ресурсів України в Донецькій області

На сесії виступив перший заступник керівника Костянтинівської місцевої прокуратури Мармур Михайло Семенович за результатами діяльності, стану та заходів щодо протидії злочинності, зміцнення законності та правопорядку в Олександрівському районі за 9 місяців 2016 року.

foto8

Мармур Михайло Семенович – перший заступник  керівника Костянтинівської місцевої прокуратури

Також у районних депутатів була можливість поставити питання та отримати відповіді на них. Найбільш активно йшла дискусія, яку розпочали депутати «Опозиційного блоку» щодо Олександрівського аграрного ліцею та тих зловживань, що відбуваються на його базі. Прокуратура взяла до відома інформацію та пообіцяла розібратися і у короткий термін  надати відповідь.

Координатор руху «Сильні громади» в Олександрівському районі Сергій Кайдаш

Previous Итоги первого года работы Рубежанского горсовета
Next Год работы Мариупольского городского совета

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Олександрівський район на шляху до створення громад

В Олександрівському районі увійшла в активну фазу реформа децентралізації, головною метою якої є передача значних повноважень та бюджетів від державних органів до місцевого самоврядування. Так, щоб ті органи, які є

Міські ради 0 Comments

Слышать громаду не интересно или эффективность коммуникаций Рубежанского горсовета

Активисты движения «Сильные громады» проанализировали деятельность местного самоуправления по 40 индикаторам критерия «эффективность коммуникации». В нашем рейтинге эффективности коммуникации Рубежное занимает промежуточное место, опередив Сватово, Мариуполь, Лиман, но находится ниже

Міські ради 0 Comments

Громадська чи політична рада в Красноармійську?

Сучасні стандарти демократії визначають громадський контроль як один з основних інструментів сталого розвитку суспільства. (рос) Существующий в Украине механизм общественных советов при органах государственной власти и исполнительных органах местных советов

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!