Сумлінні відвідування засідань та нечасті голосування депутата Сажка у Верховній Раді України

Сумлінні відвідування засідань та нечасті голосування депутата Сажка у Верховній Раді України

Рух «Сильні Громади» продовжує досліджувати діяльність народних депутатів. Розглянемо, як протягом 2016 року працював депутат Верховної Ради Сергій Сажко. Наскільки сумлінно він відвідував сесії, брав участь у голосуваннях та законотворчих процесах. Чи добре зорганізована його робота на місцях.

SG_Sajko_2017

 

Отже, Сажко Сергій Миколайович, народний депутат VIII скликання, був обраний як самовисуванець по округу № 59 (міста Вугледар, Новогродівка, Селидове, Великоновосілківський та Мар’їнський райони), набравши 30,49 % або 9 235 голосів, і набув повноважень 27 листопада 2016 року.  Належить до фракції «Опозиційного блоку» і протягом усієї діяльності не переходив до інших фракцій та груп. Депутат є головою підкомітету з питань цивільного захисту населення, попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та є членом двох груп з міжпарламентських зв’язків, а саме: з Китайською Народною Республікою та з Швейцарською Конфедерацією.

У своїй роботі депутатові Сажку допомагають помічники, з котрих три працюють на платній основі й 13 – громадських засадах. На сайті Верховної ради зазначені контактні дані, за якими можна зв’язатися з ним або з його помічниками

фото 1

 

На особистому сайті  депутата зазначені адреси чотирьох приймалень в окрузі:

  • м. Курахове, проспект Миру (Карла Маркса), буд. 4, тел.: +38 (095) 764-90-28;
  • м. Селидове, вул. Карла Маркса, буд. 8, тел.: +38 (099) 951-74-69, +38 (097) 072-61-04;
  • смт. Велика Новосілка, вул. Центральна, буд. 31,тел.: +38 (098) 397-64-86, +38 (066) 345-44-89;
  • м. Вугледар, вул. 30-річчя Перемоги, буд. 16, тел.: +38 (095) 853-73-92, +38 (068) 543-07-49.

По всіх приймальнях графік роботи: щодня, крім вихідних, з 8.00 до 17.00.

Аби переконатися у відповідності роботи приймалень до вказаного на офіційному сайті депутата графіка, ми завітали до однієї з них, що знаходиться за адресою м. Селидове, вул. К. Маркса, буд. 8 (будівля Селидівської міської ради). Приймальня була відчинена.

Фото 2

Фото 3

 

Представник депутата розповіла, що прийом громадян відбувається згідно з зазначеним графіком. З 1 по 15 січня приймальня тимчасово не працювала. Також представник депутата повідомила, що протягом 2016 року до приймальні надійшло 123 усних звернення. З них 62 – від громадян та 136 – від бюджетних установ, організацій, підприємств тощо. Основні питання, що потребували вирішень, стосувалися комунальних платежів з електроенергії та опалення. Надходили звернення про стан засмічення річки  Солоної, що протікає через місто. За словами представника депутата, зафіксовані також звернення громадян у зв’язку з набранням чинності змін від 28.12.2016р. до Гірничого Закону України.

Представник депутата навела приклади виділення коштів на придбання необхідного обладнання для Селидівської та Новогродівської міських лікарень. На запитання до представника депутата про періодичність особистих прийомів депутатом у Селидовому та прилеглих містах, вона повідомила, що протягом 2016 року депутат по одному разу відвідав Селидове, Цукурене, Українське, Курахівку та двічі – Новогродівку. Представник депутата зауважила, що в питаннях особистого прийому потрібно зважати на велику кількість міських, селищних та районних рад виборчого округу.

Дослідімо, як депутат відвідує пленарні засідання та динаміку його голосувань. Викладені на офіційному порталі Верховної ради дані письмової та електронної реєстрацій свідчать про регулярність відвідувань. Так, за даними письмової реєстрації, депутат був на засіданнях 118 разів зі 124, за даними електронної: 119 разів зі 123 разів. Як бачимо, між ними є відмінність на користь електронної реєстрації. Згідно зі ст. 26 Закону України «Про регламент Верховної Ради України», письмова реєстрація народних депутатів проводиться особисто на підставі пред’явлення посвідчення народного депутата та підтвердження своєї присутності власноручним підписом, електронна – у залі засідань Верховної Ради: народний депутат реєструється за допомогою електронної системи в такий спосіб, який унеможливлює здійснення реєстрації замість народного депутата іншою особою.

На практиці це відбувається наступним чином: письмова реєстрація відбувається перед входом до зали засідань і по суті є ідентифікатором особистості депутата, електронна – призначена скоріш для фіксації пунктуальності нардепа в сесійній залі, бо відбувається рівно перед початком ранкового й вечірнього засідань за допомогою персональної електронної картки. Тобто первинною реєстрацією є письмова, яка також припустима й після початку засідання. Тож коли її нема, а електронна є, то можлива ситуація, що в залі присутня тільки картка депутата, а не він сам. Як зазначає нардеп 6-го та 7-го скликань Олесь Доній у публікації за вересень 2013 року на своїй сторінці в соц. мережі: «…присутність депутата слід розглядати виключно по письмовій реєстрації. Дані так званої “електронної реєстрації” взагалі не варто розглядати, поки депутати не навчаться носити з собою свої картки і не передавати їх іншим. Але для справедливості слід зауважити, що письмова реєстрація хоч і гарантує реальну реєстрацію депутата, не гарантує присутність депутата в залі. Бо теоретично можна приїжджати лише для реєстрації і навіть не заходити до сесійної зали… Додам, що тоді стане зрозуміло, чому картки багатьох депутатів під час голосування є в гніздах, а на табло висвічується “Не голосував”. Як правило, це може означати, що депутата насправді нема на місці, а його картку пильнує сусід».

Розглянемо динаміку голосувань нашого депутата. Проаналізувавши дані порталу, бачимо, що із загальної кількості голосувань (3417), що відбулися у Верховній Раді за 2016 рік: 724 рази (21,2 %) він голосував «за», 254 рази (7,4%) «проти», 1092 рази (32%) утримався, 943 рази (27,6%) не голосував, 404 рази (11,8%) був «відсутній». Як бачимо, найчастіше депутат Сажко утримувався від згоди чи незгоди. Про що може свідчити результат «не голосував»? Особиста електронна картка реєстрації знаходилась у слоті, проте з невідомих причин депутат у цей момент був бездіяльний.

Отже, як бачимо з результатів динаміки голосувань, ані письмова, ані електронна реєстрація не є гарантією виконання депутатом своїх обов’язків, передбачених ст. 24 Закону України «Про статус народного депутата».

Протягом 2016 року, депутатом були подані 17 законопроектів, жоден з яких не став законом. Також Сажко взяв участь у внесенні пропозицій до 10 законодавчих актів.

Протягом року депутат також надсилав запити, у загальній кількості 24, а саме: 7 (з них один у стадії розгляду) запитів до Кабінету Міністрів України, 12 (з них чотири у стадії розгляду) запитів до керівників міністерств та відомств України, 5 запитів до Генерального прокурора.

Протягом року відбувались голосування за важливі й актуальні законопроекти. Візьмемо декілька найважливіших і розглянемо, як проголосував депутат Сажко С.М.

  1. Проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році”. Прийняття Закону забезпечило введення в дію нової системи електронного декларування і зробила можливою перевірку активів державних службовців, які обіймають посади з найвищими корупційними ризиками. Депутат утримався від голосування за цей важливий закон;
  2. Проект закону України «Про внесення зміни до підпункту 4 пункту 24 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України» підготовлений з метою можливості залучення коштів з рахунків місцевих бюджетів населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, для направлення на відновлення пошкоджених (зруйнованих) під час проведення антитерористичної операції об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури, житлового фонду та систем забезпечення життєдіяльності на території Донецької та Луганської областей, а також на їх соціально-економічний розвиток. Дані порталу показують результат: депутат не голосував;
  3. Проект Закону України “Про внесення деяких законодавчих змін щодо особливостей використання окремих публічних коштів на території Донецької області”, яким передбачено запустити на території Донецької області систему електронних публічних закупівель. Відповідне рішення загалом підтримали 278 народних депутатів. Згідно з ухваленим законодавчим актом, закон “Про публічні закупівлі” вводиться в дію для місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та військово-цивільних адміністрацій, розташованих у Донецькій області (докладніше тут). Підчас голосування за даний законопроект депутат був відсутній.
  4. Проект Закону «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів». Законопроект було розроблено з метою полегшити для громадян України умови придбання легкових автомобілів для власного використання, а відтак і стимулювати розвиток автомобільного ринку. Депутат Сажко С.М. утримався при голосуванні за даний проект.
  5. Проект Закону про Державний бюджет України на 2017 рік. Депутат Сажко С.М. вчинив так само, як і його колеги по фракції: проголосував проти бюджету

фото 4

 

  1. Проект Закону про Вищу раду правосуддя. Основним завданням новоствореного органу суддівського управління є забезпечення незалежності судової влади, оновлення судової системи загалом та очищення її від корупції.

Як свідчать дані порталу Верховної ради депутат Сажко С.М. не голосував за прийняття цього важливого Закону.

Як бачимо з наведених результатів голосувань за 6 важливих рішень 2016 року, в половині випадків депутат Сажко С.М. «не голосує», і по одному разу «відсутній», «утримався», «проти». Нема жодного «За».

З огляду на результати дослідження, можна дійти висновку, що протягом 2016-го року в більшості випадків прийняття рішень у Верховній Раді депутат не голосує або ж відсутній, що разом в сумі складає 39,4 %. Можемо констатувати, що це є порушенням вимог ст. 24 Закону України «Про статус народного депутата», згідно яких народний депутат мусить бути присутнім та особисто брати участь у засіданнях Верховної Ради України та її органів, до складу яких його обрано та особисто брати участь у голосуванні з питань, що розглядаються Верховною Радою України та її органами. Коли Сажко бере участь у голосуваннях, то у більшості випадків утримується (32%), що також свідчить про його пасивність.

Як видно з дослідження, депутат брав участь в законотворчому процесі, проте жодного чинного рішення за 2016 рік не було прийнято за проектами, що були ним подані. До позитивних показників можна додати: надсилання запитів до органів виконавчої влади та генеральної прокуратури, що може бути ознаками діяльності у вирішенні тих чи інших питань, та регулярну роботу приймалень.

 

Координатор руху «Сильні Громади» у Селидовому

Олександр Цахнів

Previous Діяльність депутатів Костянтинівської міської ради у 2016 році
Next Рубіжне: що розглядатимуть на першій сесії нового року

About author

You might also like

Місцеві депутати 0 Comments

Депутат від Опоблоку Солод не з’являється ані на засідання в Раду, ані у власну приймальню в Слов’янську

Активісти «Сильних громад Донбасу» проаналізували роботу народного депутата від міста Слов’янськ Донецької області Юрія Солода станом на січень 2016 року. Юрій Васильович Солод – народний депутат VIII скликання від партії

Місцеві депутати 0 Comments

Політичні маніпуляції, або чим живе Маріуполь з приходом нової влади

Про результати голосування та підсумки виборів депутатів міської ради VII скликання та міського голови, що відбулися 29 листопада 2015 року, слухали на І сесії. З цього дня стали відомі «вершки»

Місцеві депутати 0 Comments

Дев’ять депутатів Бахмутської міської ради не відвідували сесії в 2017 році

Координатори руху «Сильні громади» провели аналіз активності депутатів Бахмутської міської ради та визначили потенційних кандидатів на відкликання – тих обранців, які пропустили понад половину засідань сесій та постійних комісій. У

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!