Аналіз діяльності народного депутата Дмитра Лубінця

Аналіз діяльності народного депутата Дмитра Лубінця

Координатори Руху Сильні громади продовжують аналізувати діяльність народних обранців. Цього разу наша команда аналізує діяльність депутатів Верховної Ради від Донецької області.

SG_Lubinets_2017

Член партії «Блок Петра Порошенка» Дмитро Лубінець – народний депутат України, який одержав перемогу в окрузі № 60, з центром у м. Волноваха, на своїй малій батьківщині. До округа входять Волноваський, Никольский, Мангушський райони. За фахом Лубинець – спеціаліст з міжнародних відносин та юрист. Народним депутатом обраний вперше. За період своєї каденції встиг прославитись  великою кількістю публічних заходів, організацією поїздок та семінарів для молоді.

Проаналізуємо діяльність Лубінця, як депутата Верховної Ради. Судячи з відвідувань сесій та кількості поданих законопроектів, його можна назвати одним із найдисциплінованіших та найвідповідальніших депутатів від Донецької області.

Адреси приймалень депутата, які нам вдалось знайти у мережі, це м. Волноваха, вул. Першого травня, 3, кім. 121 (будівля РДА). Прийом громадян здійснюється щодня, крім суботи й неділі, з 9.00 до 16.00 години. Зазначені телефон: 0992373855 та електронна адреса: centr.priemnaya@gmail.com. Також приймальні Дмитра Валерійовича є у смт. Володарське та у смт. Мангуш. Нещодавно відкрили приймальню і в Луцьку, по проспекту Волі, 29.

У приймальнях безпосередній прийом здійснюють його помічники, але, судячи з фото, туди часто навідується і він сам. До речі, Лубінець є користувачем соцмереж, тому  звернення громадян приймаються також у профільних групах ВКонтакті та Фейсбук. На його сайті є адреса для листування: 01008 м. Київ,  Україна,  вул. Банкова 6-8. Каб. 431. Та вказані такі контакти: Тел. (044)  255-49-00; +38(099) 0466424. Електронна пошта: lubinets@rada.gov.ua На сайті Верховної Ради також вказані контакти, за допомогою яких можна зв’язатись з депутатом: Lubinets.Dmytro@rada.gov.ua, тел: (044) 255-43-60;  (044) 255-35-52; (044) 255-41-43. Останній номер належить помічникові. Загальна кількість помічників-консультантів: 27, десять з них працюють на платній основі.

1

2

У Верховній Раді Дмитро Валерійович є секретарем Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту та організації роботи ВРУ, а також є активним учасником різноманітних парламентських груп. Він є керівником групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Куба; заступником керівника групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Чилі; член груп з міжпарламентських зв’язків з Польщею, Грузією, Сполученими Штатами Америки, Грецією, Австралією.

На відміну від багатьох своїх колег, Депутат Лубінець активно відвідує сесії. Згідно письмової реєстрації, він відвідав 97 % сесій, згідно електронної – 93 %. Дмитро Валерійович – активний учасник законотворчої діяльності. На його рахунку 175 поданих законопроектів. 38 були прийняті Верховною Радою. (З них 14 у 2016 році.) Також, він вніс 8 поправок до інших законопроектів. Лубінець подав 33 депутатські запити (з них 11 у 2016 році). Ознайомитись з ними можна на сайті Верховної Ради. Він проголосував «за» такі важливі для держави закони, як:

  1. Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році” (№3755), який зобов`язує держслужбовців регулярно публікувати детальну інформацію про свої доходи й цінності, що належать їм самим і членам їхніх сімей. Декларація дозволяє порівняти майно чиновника з його доходом і способом життя і притягнути до відповідальності за незаконне збагачення.
  2. Закон України «Про внесення зміни до підпункту 4 пункту 24 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України (щодо перерозподілу залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень)» (№4623), який передбачає залишки коштів місцевих бюджетів тих населених пунктів, що знаходяться на окупованій території, витрачати на відновлення об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури, житлового фонду, систем забезпечення життєдіяльності, а також на соціально-економічний розвиток Донецької та Луганської областей.
  3. Закон України «Про внесення деяких законодавчих змін щодо особливостей використання окремих публічних коштів на території Донецької області» (№4199). Згідно цього закону, органи влади та місцевого самоврядування в Донецькій області повинні здійснювати закупівлі за допомогою системи ProZorro. Вона дозволяє зробити процес закупівель відкритим, прозорим і конкурентним, і, таким чином, знизити рівень корупції в цій сфері.
  4. Закон України «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів» (№3251). Законопроект був розроблений з метою полегшити для громадян України умов придбання легкових автомобілів для власного використання.
  5. Закон України «Про державний бюджет України на 2017 рік».
  6. Закон України «Про Вищу раду правосуддя» (№5180). Мета закону полягає в оновленні судової системи і в очищенні її від корупції.

Запам’ятався депутат і тим, що активно вносив правки до законопроекту, що стосується амністії. Він наполягав, що амністія не має розповсюджуватись на службовців, які потрапили за ґрати через хабарі. Верховна Рада підтримала законопроект.

3

Не забуває наш депутат і про власний округ: Лубінець допоміг облаштуванню Волноваських шкіл. Також, на законотворчому рівні він сприяє своїй програмній ініціативі: створенню мережі сільськогосподарських ринків та захисту невеличких фермерських господарств.

Запам’ятався Лубінець і своєю небайдужістю щодо ситуації на Донбасі, адже він регулярно відвідує власний округ і, зокрема, спеціально їздить на КПВВ: подивитись, що там відбувається. Він неодноразово заявляв про нагальну необхідність звернути увагу на те, що через контрольно-пропускні пункти на лінії розмежування продовжують пропускати фури з вантажами сумнівного походження. Цей рух відбувається через пропускний пункт Бугас, що знаходиться за 20 км від м. Донецьк. «За півгодини нарахував 20 автомобілів, котрі вивозять із окупованої території зерно. Мені пояснили, що був даний наказ керівнику сектора «Б» дати можливість певній фірмі вивезти із окупованої території 30 тис. тон соняшника. Наказ підписаний першим заступником керівника антитерористичного центру СБУ Воробйовим», – заявив Лубінець під час брифінгу, підтверджуючи це фотографіями та документами.

Коментуючи ситуацію, що склалась навколо соціальних виплат на Донеччині, депутат каже, що вони «перетворились на бізнес». «Це стосується людей, які залишилися на непідконтрольній Україні території. Якщо вони хочуть отримувати ці виплати, якщо вони пред’являють Києву претензії, значить, вони залишаються громадянами України. Нехай переїжджають на українську територію, оформляють статус і залишаються на підконтрольній території <…> При цьому всі повинні розуміти: якщо держава Україна їм платить гроші, то може залишати за собою право змінювати способи підтвердження соціального статусу», – додав депутат.

Дмитро Лубінець регулярно проводить різноманітні акції, що спрямовані на об’єднання активної та інтелектуальної молоді Сходу та Заходу. Його команда часто возить дітей з округу, і не тільки, на тематичні екскурсії до Києва та інших міст, проводить мотиваційні зустрічі, регулярно звітує перед виборцями та стверджує, що довіру людей можна завоювати лише відкритим спілкуванням та добрими справами. В свою чергу, за результатами діяльності поки що можна зробити висновок, щодо високого рівня відповідальності народного обранця перед тими, хто довірив йому свій голос. Та цей оптимістичний висновок не означає, що активні громадяни можуть розслабитись і виключити депутата з поля зору. Рух «Сильні громади» і надалі планує пильно стежити за діяльністю народних обранців і аналізувати її результати.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Добропіллі Аліна Денисова

Previous Как работает мариупольская приёмная народного депутата Сергея Матвиенкова
Next Как работает бахмутская приемная народного депутата Матейченко

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Інструменти впливу на місцеву владу Краматорська

 Рух «Сильні громади Донеччини» провів аналіз рішень Краматорської міської ради щодо впровадження інструментів впливу громадян міста на діяльність влади. Ці інструменти дозволяють зробити владу більш відкритою, прозорою та доступною, а

Громади 0 Comments

Кого ж обрали на Донеччині? Аналіз депутатського складу міськрад

Згідно із січневим опитуванням соціологічної групи “Рейтинг”, проведення місцевих виборів на Донеччині визнано українцями одним з найуспішніших кроків влади – 43% громадян респондентів підтримали цю тезу. Рівень підтримки виборів обійшли

Міські ради 0 Comments

Зачинено на невідомий термін, або рейтинг відкритості Маріупольської міської ради

Рухом “Сильні Громади” Centre UA був проведений моніторинг відкритості, прозорості та ефективності комунікації місцевих рад, що складався зі 132 критеріїв. Інформація збиралась з усіх можливих джерел – від інтернет-ресурсів до

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!