Скільки лавочок поставили депутати Криворізької міської ради у 2017 році?

Скільки лавочок поставили депутати Криворізької міської ради у 2017 році?

Згідно з Законом України, місцевий депутат є представником інтересів територіальної громади у місцевій раді. Депутати міської ради мають низку інструментів для ефективної діяльності та захисту інтересів виборців. Наскільки сумлінно депутати Криворізької міськради виконували свої обов’язки у 2017 році, читайте у матеріалі руху “Сильні громади”.

Кому з депутатів не дісталось слів у сценарії?

Депутати Криворізької міської ради сумлінно виконують свої обов’язки щодо відвідування пленарних засіданнях сесій. Більш ніж 50% засідань пропустили лише 2 депутати – лідер депутатської групи ПП «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Ольга Бабенко та депутат від фракції «Опозиційний Блок» Олег Ляденко, який знаходиться у зоні проведення Операції об’єднаних сил (ООС). Найсумлінніше відвідують засідання депутати від фракції політичної партії “Об’єднання “Самопоміч”, «Опозиційний блок» та «Українське об’єднання патріотів –УКРОП»

У Криворізькій міськраді не ведуть обліку відсутніх депутатів. На інформаційний запит, секретар міської ради Сергій Маляренко повідомив, що не має інформації про причини відсутності депутатів на пленарних засіданнях та комісіях.

Хоч депутати і відвідують пленарні засідання, але 17 з 65 із них жодного разу не взяли участі у обговореннях. Троє з шести депутатів групи ПП «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» жодного разу не виступили на пленарних засіданнях. Решта за 17 засідань взяли слово лише 1-2 рази.

У 2017 році містяни згуртувалися відкликати депутатів «Батьківщини» з міської ради. Лідерка політсили Юля Тимошенко оголосила, що депутати-«зрадники» позбавленні членства у партії. Але у жовтні «Батьківщина» повернула депутатів до складу партії та вони продовжують «мовчазну» підтримку провладної більшості фракції «Опозиційний блок». Деякі мешканці міста висловлюють думку, що лідерка місцевої «Батьківщини» рідко з’являється на сесіях через розслідування прокуратури та причетність фірми ТОВ «Крост» до привласнення майна міста.

Секретна інформація – депутатські звернення

Криворізька міська рада на запит про звернення депутатів відповіла, що не може їх надати, тому що вони містять персональну інформацію. Захист персональних даних, звісно, має бути, але відповідь на звернення можна надати й без персональних даних.

З тих звернень які надала міська рада, цікавим є лист про роботу громадського транспорту у вечірній час. Начальник відділу транспорту та зав’язку відповів, що, згідно з дорученням, до підприємств громадського транспорту вжиті всі заходи, щоб дістатися з вокзалу було можливим з потягу “Інтерсіті”, який прибуває о 22.30. Однак на системі моніторингу маршруток, графік руху не змінився і до цього часу найпізніше закінчення роботи о 22.00.

Якщо депутатські запити народні обранці активно використовують, то гірша ситуація з депутатськими зверненнями. Жодного звернення у міську раду за 2017 рік не потрапляло.

Прийом депутатів

На офіційному сайті Криворізької міської ради можна знайти депутатський графік прийому. Всі депутати приймають громадян щонайменше раз на місяць, а деякі з них – щотижня. У записі ж на прийом виникають труднощі, адже у деяких депутатів відсутні номери телефонів, або вказані телефони депутатських кімнат в районних радах. За номерами кімнат нема можливості записатися на прийом.

Рукописи не горять?

Депутат не рідше одного разу на півріччя зобов’язаний інформувати виборців про роботу місцевої ради та її органів, про виконання планів та програм економічного та соціального розвитку, інших місцевих програм, місцевого бюджету, рішень раду та доручень виборців. Графік звітування депутатів у Кривому Розі відсутній.
Форма звітування затверджена у Статуті територіальної громади та у регламенті лише письмова, один раз на рік. Депутати можуть звітувати про свою діяльність у вільній формі. Щодо формату звіту теж немає жодних правил, тому депутат від “Опозиційного блоку” Віктор Артюх у 21-сторіччі, надає їх у рукописному виді. Депутат Андрій Борисов у звіті хизується наданням продуктових наборів.

Так скільки ж всього лавочок поставили депутати міської ради?. Точно підрахувати неможливо, адже не всі вони вказали точну кількість.

Повністю проігнорували звітування три депутати від ПП «Об’єднання «Самопоміч» та два депутати від ПП «Українське об’єднання патріотів – УКРОП».

Доручення виборців

Виборці можуть давати своєму депутатові місцевої ради доручення на зборах під час його звітів чи зустрічей. За інформацією  Криворізької міської ради, жодного доручення до депутатів від виборців у 2017 році не надходило, що є логічним, адже графіку звітування немає. Однак депутат Віктор Артюх у своєму звіті зазначає, що діє згідно з наказами виборців.

Практично не розглядалися у міській раді проекти рішення поданні депутатами, адже доволі сильний супротив більшості на чолі з міським головою.

Координатори руху “Сильні громади” і надалі продовжуватимуть стежити за діяльністю депутатів міських рад.

 

Оля Перетятько, координаторка руху «Сильні громади» у Кривому Розі

 

Previous 5 травня в усіх обласних центрах України та 17 травня – у Києві під Верховноою Радою відбудеться Всеукраїнська акція "Ні!" Виборам за законом Януковича".
Next Як змарнувати депутатський рік: лайфхак від Дениса Омельяновича

About author

You might also like

Відвідуваність засідань і комісій 0 Comments

Стандарти демократії у роботі депутатів Слов’янської міської ради

Координатори руху «Сильні громади» проаналізували якісні показники роботи депутатського складу Слов’янської міської ради за останній рік. Як відомо, 25 жовтня 2015 року в Україні відбулись місцеві вибори. За їх результатами

Громади 0 Comments

Как в Краматорске работают депутаты

Осенью 2015 года городской совет принял новых депутатов VII созыва, в который прошли 42 депутата, представляющие 4 партии: «Оппозиционный блок» (60% – 24 места), «Наш Край» (24% – 10 мест),

Громади 0 Comments

Інструменти впливу на місцеву владу Краматорська

 Рух «Сильні громади Донеччини» провів аналіз рішень Краматорської міської ради щодо впровадження інструментів впливу громадян міста на діяльність влади. Ці інструменти дозволяють зробити владу більш відкритою, прозорою та доступною, а

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!