Зайва вага. Маріуполю не потрібна половина депутатів

Зайва вага. Маріуполю не потрібна половина депутатів

Координатори руху «Сильні громади» проаналізували офіційну статистику роботи депутатів Маріупольської міської ради, яка оприлюднена на офіційному сайті. Маріупольська міськрада є досить прогресивна у висвітленні діяльності депутатів. Інформація про їх активність розділена за 10 показниками, серед яких є навіть відвідування тренінгів та участь у міських заходах.

З інформацією про активність депутатів Маріупольської міської ради можна ознайомитися на офіційному сайті. Її структурували за десятьма критеріями – присутність на сесіях, виступи на сесіях, репліки з місця, участь в комісіях, виступ в ЗМІ, участь у тренінгах, депутатські прийоми, участь в міських заходах, кількість депутатських звернень, подані проекти рішень.

Зазначимо, що до Маріупольської міської ради було обрано 54 депутати. 45 із них – від «Опозиційного блоку», 5 – від партії «Сила людей», 4 – «Наш край».

Частина інформації про активність депутатів, яку оприлюднюють у міськраді, надходить зі звітів, які подають депутати. Наприклад, виступи у ЗМІ та депутатські прийоми. Інша інформація, – звернення, проекти рішень, відвідуваність сесії тощо, – береться з відповідних джерел у самій міськраді.

Приклад звіту, на основі таблиці, що був поданий одним з депутатів:

ФОТО_1.1

На жаль, не всі звіти заповнені належним чином. Деякі з них оформлені в текстовому форматі, що ускладнює процес ознайомлення з ними не тільки працівникам структурних підрозділів міськради, а й громадянам.

Приклад неправильно оформленого звіту Тетяни Книш

ФОТО_1.2

Є звіти, де не написано навіть імені депутата. Судячи з назви файлу, автор такого звіту – Ніна Воробей.

ФОТО_1.3

Прогульники

З початку року у Маріуполі відбулося 13 сесії міськради, остання – чотирнадцята, запланована на кінець грудня.

Рейтинг «прогульників» очолює Костриков Володимир, він відвідав всього вісім із тринадцяти засідань міськради. «Друге місце» поділяють відразу три депутата – Костянтин Карнаух, Михайло Орліченко і Жігіль Володимир, в них по 9 відвідувань.

Зазначимо, що згідно статті 38 Закону України «Про статут депутатів місцевих рад», депутат, який пропустив більше 50% пленарних засідань або засідань постійних комісій, може бути відкликаний радою після внесення пропозиції виборцями відповідного округу, якщо така набере щонайменше 100 підписів членів ініціативної групи.

Тож, кандидатів на відкликання у Маріупольській міськраді немає.

Виступи та репліки з місця

За кількістю виступів на сесіях серед депутатів є два лідери – керівник парії «Сила людей» у Маріуполі Максим Бородін та представник «Опозиційного блоку» Анатолій Шеретько. Вони виступали у Маріупольській міськраді по п’ять разів. Прикметно, що з 55 депутатів міської ради 34 не виступили жодного разу за рік своєї каденції, ще 11 виступили по одному разу. «Сидячі» (один або жодного виступу), в сумі складають 81% депутатського корпусу.

За «репліками з місця» лідери ті ж самі – Бородін (28) та Шеретько (31), третє місце – Роман Омелякін, який впродовж року мав 23 репліки.

Зазначимо, що закон не змушує депутата виступати або давати репліки. Подібні кроки – ініціатива самого депутата, яка свідчить про його активність.

Участь у комісіях

Зазначимо, що згідно статті 18 Закону України «Про статус народного депутата», народний обранець зобов’язаний брати участь у роботі постійних комісій та може бути відкликаний з поста депутата у разі відсутності на більш ніж 50% засідань постійної комісії, членом якої він є.

Постійних комісій загалом вісім:

  1. Комісія з питань будівництва та архітектури;
  2. Комісія з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів;
  3. Комісія з питань гласності, законності та депутатської діяльності, розвитку місцевого самоуправління та євроінтеграції;
  4. Комісія з питань розвитку підприємництва, захисту інтересів вітчизняного товаровиробника, робочих місць та інвестицій;
  5. Комісія з питань промисловості, транспорту і зв’язку;
  6. Комісія з питань освіти і науки, духовності, молодіжної політики, у справах сім’ї, культури і спорту;
  7. Комісія з питань розвитку житлово-комунального господарства, контролю за комунальною власністю та приватизації;
  8. Комісія з питань соціального захисту, охорони здоров’я, екології.

У статистиці зазначають також тимчасові комісії, які створюють задля вирішення конкретних проблем.

Лідерами за кількістю відвіданих засідань комісій є Андрій Федай і Вікторія Бахалова – по 22 комісії. Третє місце ділять відразу три депутати – Максим Бородін, колишній мер Маріуполя Юрій Хотлубей, та депутат Оксана Гринько – по 21 комісії.

Зазначимо, що на сайті Маріупольської міськради, скан-копії протоколів засідання комісії, не містять прізвищ присутніх.

ЗМІ

За кількістю виступів у ЗМІ безумовний лідер – Ніна Павлюк, у неї 77 виступів, що в три рази більше ніж у найближчих «конкурентів». У тих від 21 до 25 виступів. Варто відзначити, що в статистиці не вказано, що саме є «виступом» і про які засоби масової інформації йде мова. За інформацією, яку нам вдалося знайти в інтернеті, Ніна Павлюк дійсно часто буває на ефірах та інших заходах, наприклад, відвідувала колонію засуджених до позбавлення волі.

Тренінги

Зазначимо, що Маріупольська міська рада єдина у Донецькій області веде таку статистику. На тренінги депутатів запрошує «Фонд розвитку Маріуполя», громадська організація, яку було створено  восени 2015 року, у співпраці з місцевою владою. Її метою є реалізація різноманітних ініціатив та залучення у Маріуполь інвестицій та грантових програм.

Найбільшу жагу до навчання показує Дмитро Візенков. Він відвідав 8 тренінгів, друге місце в Ольги Пікули (6). 11 народних обранців (п’ята частина) не відвідали жодного тренінгу.

Прийоми мешканців

Відповідно до статті 10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат зобов’язаний проводити не менше одного прийому на місяць. Відсутність прийомів у відповідні строки може стати підставою для його відкликання.

На першому місці за кількістю депутатських прийомів – Яковенко Володимир (62 прийоми). Друге місце – за Андрієм Федаєм (53), «бронза» у Світлани Мар’янової – 44. Щоправда, статистика не уточнює зміст цифр. Тож невідомо, йдеться про кількість прийомів чи людей, які відвідали їх.

Місцеві заходи

За критерієм «участь у заходах міста» (суботники, свята, благодійні заходи тощо) лідирує Дмитро Візенков – 47 заходів. Недалеко від нього розташувалися Володимир Курський і Вікторія Бахалова, у них 45 та 44 заходи відповідно.

Депутатські звернення

Важливим показником активності є депутатські звернення. Тут на першому місці Анна Павлюк – 97 звернень. Друге місце посідає Максим Бородін – 87 звернень.

Проекти рішень

У розділі «проекти рішень» впевнено лідирує Максим Бородін, який подав 13 проектів. У решти, 54 депутатів, разом узятих – лише 44 проекти. Друге місце в рейтингу ділять Оксана Гринько та Олександр Ткачук – по 4 проекти. Відзначимо, що 30 депутатів не подали жодного проекту рішення, а це більше половини народних обранців.

Зайва половина?

Аутсайдерами нашого рейтингу є майже половина депутатів Маріупольської міської ради. У 25 з 55 народних обранців нема жодного наданого проекту рішення і жодного виступу на сесіях. Відзначимо, що всі вони розділені між двома фракціями: «Опозиційний блок» (24 депутати) і «Наш край» (1 депутат). Будемо сподіватись, що завдяки пильності координаторів руху «Сильні громади» маріупольцям вдасться спонукати цю «зайву вагу» до активної роботи на користь міста.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Маріуполі Владислав Зайцев

Previous Як жителі можуть вирішувати проблеми свого міста разом із чиновниками?
Next Діяльність депутатів Костянтинівської міської ради у 2016 році

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Как депутаты Красноармейска принимают своих избирателей

10 декабря Красноармейская избирательная комиссия на первой сессии городского совета огласила результаты местных выборов-2015. За несколько месяцев деятельности, депутаты должны были освоиться с новыми обязанностями и начать работу по разрешению

Місцеві депутати 0 Comments

Політичні маніпуляції, або чим живе Маріуполь з приходом нової влади

Про результати голосування та підсумки виборів депутатів міської ради VII скликання та міського голови, що відбулися 29 листопада 2015 року, слухали на І сесії. З цього дня стали відомі «вершки»

Громади 0 Comments

Розшукуються депутати Слов’янської міськради

Головними фактором ефективності роботи депутата  є робота з виборцями, відвідування сесій та комісій, а також представлення та відстоювання інтересів своїх виборців. Саме ці фактори є прямим підтвердженням роботи чи бездіяльності

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!