МІСЦЕВІ ВИБОРИ: ОГЛЯД КАНДИДАТІВ У ДОБРОПІЛЛІ

МІСЦЕВІ ВИБОРИ: ОГЛЯД КАНДИДАТІВ У ДОБРОПІЛЛІ

Незабаром, українці будуть робити вирішальний вибір. Серед такої кількості імен кандидатів легко заплутатися, тому «Сильні громади Донеччини» зробили огляд кандидатів у Добропіллі

01 жовтня Добропільська міська виборча комісія зареєструвала 282 висуванців у депутати міської ради від 11 місцевих осередків політичних партій та 8 кандидатів на посаду голови Добропільської міської ради на місцеві вибори – 2015.

У списках можна зустріти прізвища дійсно активних людей, так і зовсім невідомих осіб, котрі жодного разу не були помічені у громадському та політичному просторі.

«Сильні громади Донеччини» проаналізували списки за критеріями: середній вік кандидатів, дотримання гендерної квоти (не менше 30%представників однієї статті), наявність вищої освіти, співпадіння прізвищ (наявність кандидатів з однаковими прізвищами, що може свідчити або про випадкові співпадіння або про погану селекцію кадрів місцевими партійними організаціями).

Трохи статистики

Результати аналізу наводимо у таблиці.

Місцеві осередки політичних партій Кількість зареєстрованих кандидатів Сере-дній вік  Гендерна квота (кількість жінок) Вища освіта  Безпартійні  Співпадіння прізвищ 
“Жінки за майбутнє” 35 46 24 31 35 0
“Блок Петра Порошенка “Солідарність” 34 44 11 24 20 0
Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” 35 41 13 27 29 2
Всеукраїнське об’єднання “Свобода” 35 39 12 13 31 5
“Наш край” 35 50 17 29 2 1
“Нова держава” 2 55 2 1 0 0
“Опозиційний блок” 35 46 11 33 16 1
“Сила людей” 35 45 16 21 27 1
“Українське об’єднання патріотів – укроп” 5 41 1 4 3 0
Радикальна партія Олега Ляшка 2 41 0 1 2 0
Соціал-демократична партія України 29 45 7 6 28

Отже, по кількості зареєстрованих кандидатів бачимо, що головна боротьба розгорнеться між вісьмома партіями: «Блок Петра Порошенко «Солідарність», всеукраїнське об’єднання «Жінки за майбутнє», «Батьківщина», «Свобода», «Наш Край», «Опозиційний блок», «Сила людей», Соціал-демократична партія України.

«Наймолодшою» партією виявилося всеукраїнське об’єднання «Свобода», середній вік кандидатів – 39 років, а «найстаршою» – «Нова держава», середній вік – 55 років.

Гендерну квоту проігнорували «Нова держава», «Українське об’єднання патріотів – Укроп», Радикальна партія Олега Ляшка та Соціал – демократична партія України.

Найосвіченішими кандидатами виявилися в «Опозиційному блоці»: 97% кандидатів у партії мають вищу освіту.

Слід зазначити, що з 282 зареєстрованих кандидатів у депутати та 5 самовисуванців на посаду голови Добропільської міської ради не має жодної внутрішньо переміщеної особи, у порівнянні з іншими містами Донецької області.

Кількість безпартійних осіб вразила, 35 кандидатів серед 35 висунутих від всеукраїнського об’єднання «Жінки за майбутнє» – безпартійні. Тільки у «Новій державі» усі  кандидати є членами осередку.

Такі вражаючі цифри «безпартійності» не дивні. Новий закон України «Про місцеві вибори» не залишив суб’єктам електорального процесу вибору, оскільки тільки партійна організація може висунути кандидатів. Тому багатьом, не зважаючи на свої погляди,  довелося приєднуватися до політичних сил.

Партії і їх склад.

Жінки за майбутнє.

Всеукраїнське політичне об’єднання «Жінки за майбутнє» не можуть похизуватися 100% кількістю слабшого полу у списках, 11 чоловіків вирішили підтримати політичну силу. Цю ж партію  можна вважати організацією «освітян»: 45% кандидатів працюють у цій сфері.

Варто лише поглянути на посаду першого кандидата у списку, як усі питання, відносно прихильності представників даної категорії, пояснюються. Начальник відділу освіти Добропільської міської ради – Гетьман Ольга Володимирівна, очолила партійний список.

Також, організацію підтримали два діючих депутати міської ради: Лейба Віра Петрівна та Гарковенко Ірина Володимирівна.

БПП «Солідарність»

Перший кандидат від осередку партії «Солідарність» – Стрепоченко Микола Борисович – директор СФГ «Агрос», депутат Святогірівської селищної ради від Партії Регіонів.

Слід відзначити, що команда організації складається  із різних спеціалістів: прокурор, голова профспілкової організації, головний державний санітарний лікар, юрисконсульт, військові, директор комунального підприємства та інші.

Наш край

До складу політичної партії «Наш Край» увійшли голова Добропільскої міської ради – Дерипаска Віктор Трохимович, заступник голови – Скопінцев Юрій Єгорович та перший заступник голови – Курдя Ігор Іванович, котрий був висунутий від партії на посаду міського голови. Цікаво, що міський голова не змінювався з 2000 року. До речі, схожа тенденція, коли колишній голова міста йде до списку партії «Наш Край», а головою йде його заступник, прослідковується і в м. Красний Лиман.

Опозиційний блок

Рекордсменом в області керівних посад та діючих депутатів місцевої ради стала партія «Опозиційний блок». 17 керівників підприємств та 12 депутатів було висунуто від організації.

Інші

Вирішили не пропускати місцеві вибори у цьому році і комуністи Добропілля, котрі увійшли до складу політичної партії «Нова держава». Соціал-демократична партія України вирішила об’єднати усіх працівників ДТЕК «Добропіллявугілля». 19 кандидатів серед 29 висунутих – співробітники підприємства. Чи є ці кандидати технічними, чи інженерно-технічні робітники ДТЕК дійсно хочуть змінити життя рідного міста на краще – покаже час.

22% кандидати від «Батьківщини» – безробітні. Такий показник найбільший серед 11 партій.

Кандидати до міських голів.

Що ж до висуванців на   Добропільського міського голови, то 8 осіб запропонували свою кандидатуру.

Серед них 5 самовисуванців та 3 кандидатів від партій «Наш Край», «Сила людей» та «Українське об’єднання патріотів».

Соболь Олександр Олександрович – кандидат на посаду голови міської ради від «Українскього обєднання партіотів» та Четверев Геннадій Степанович – кандидат від партії «Сили людей», приватні підприємці.

Серед самовисуванців виявилися: Голова Новодонецької селищної ради, безробітний, інженерно-технічний працівник та пенсіонери.

Голова Новодонецької селищної ради – Аксьонов Андрій Анатолійович, славнозвісна особа у Добропільському  районі, а зараз і по всій Україні.

14 жовтня у пресі з’явилися матеріали про те, що Андрій Анатолійович відкрито підтримував ДНР та організовував у Новодонецьку референдум, а в квітні 2014 року намагався перешкоджати патріотичному автопробігу.

image002

Аксьонов стверджує, що, як голова селища, він зобов’язаний слідувати бажанням народу, навіть якщо вони «захочуть приєднатися до Гондурасу».

Отже, у Добропілля обирається велика кількість різних представників. Підприємці, громадські діячі, журналісти, чиновники, вчителі і навіть сепаратисти. Хто ж буде представляти громаду – залежить лише від  мешканців міста.

Наталія Рижкова, координатор руху “Сильні громади Донеччини” в Красноармійську та Добропіллі

Previous У вас есть 269 миллионов гривен. Кому их доверите?
Next В Дружковке требуют перепечатать бюллетени

About author

You might also like

Чесні вибори 0 Comments

Бути чи не бути виборам на Донбасі – результати дискусії

Чи варто переносити вибори на підконтрольній українській владі території Донеччини та Луганщини? Які варіанти проведення виборів доступні, які позитиви та ризики несе кожен з варіантів? Чому керівництво Донецької та Луганської

Чесні вибори 0 Comments

РЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ФОРУМ «МІСЦЕВИЙ ВИБІР ДОНЕЧЧИНИ 2015»

В суботу, 17 жовтня 2015 року у приміщенні Слов’янської міської ради відбудеться форум «Місцевий вибір Донеччини 2015», що має на меті: створити комунікаційну платформу для дискусії про нові сценарій і

Кандидати 1Comments

Руководство дружковских заводов выбрало мэром Гнатенко

Промышленная монополия на Донбассе приводит к застою и консервации политической системы. Привлечение администрации промышленных предприятий к избирательному процессу – мощный фактор административного ресурса, в особенности, когда все эти предприятия участвуют

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!