МІСЦЕВІ ВИБОРИ: ОГЛЯД КАНДИДАТІВ У ДОБРОПІЛЛІ

МІСЦЕВІ ВИБОРИ: ОГЛЯД КАНДИДАТІВ У ДОБРОПІЛЛІ

Незабаром, українці будуть робити вирішальний вибір. Серед такої кількості імен кандидатів легко заплутатися, тому «Сильні громади Донеччини» зробили огляд кандидатів у Добропіллі

01 жовтня Добропільська міська виборча комісія зареєструвала 282 висуванців у депутати міської ради від 11 місцевих осередків політичних партій та 8 кандидатів на посаду голови Добропільської міської ради на місцеві вибори – 2015.

У списках можна зустріти прізвища дійсно активних людей, так і зовсім невідомих осіб, котрі жодного разу не були помічені у громадському та політичному просторі.

«Сильні громади Донеччини» проаналізували списки за критеріями: середній вік кандидатів, дотримання гендерної квоти (не менше 30%представників однієї статті), наявність вищої освіти, співпадіння прізвищ (наявність кандидатів з однаковими прізвищами, що може свідчити або про випадкові співпадіння або про погану селекцію кадрів місцевими партійними організаціями).

Трохи статистики

Результати аналізу наводимо у таблиці.

Місцеві осередки політичних партій Кількість зареєстрованих кандидатів Сере-дній вік  Гендерна квота (кількість жінок) Вища освіта  Безпартійні  Співпадіння прізвищ 
“Жінки за майбутнє” 35 46 24 31 35 0
“Блок Петра Порошенка “Солідарність” 34 44 11 24 20 0
Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” 35 41 13 27 29 2
Всеукраїнське об’єднання “Свобода” 35 39 12 13 31 5
“Наш край” 35 50 17 29 2 1
“Нова держава” 2 55 2 1 0 0
“Опозиційний блок” 35 46 11 33 16 1
“Сила людей” 35 45 16 21 27 1
“Українське об’єднання патріотів – укроп” 5 41 1 4 3 0
Радикальна партія Олега Ляшка 2 41 0 1 2 0
Соціал-демократична партія України 29 45 7 6 28

Отже, по кількості зареєстрованих кандидатів бачимо, що головна боротьба розгорнеться між вісьмома партіями: «Блок Петра Порошенко «Солідарність», всеукраїнське об’єднання «Жінки за майбутнє», «Батьківщина», «Свобода», «Наш Край», «Опозиційний блок», «Сила людей», Соціал-демократична партія України.

«Наймолодшою» партією виявилося всеукраїнське об’єднання «Свобода», середній вік кандидатів – 39 років, а «найстаршою» – «Нова держава», середній вік – 55 років.

Гендерну квоту проігнорували «Нова держава», «Українське об’єднання патріотів – Укроп», Радикальна партія Олега Ляшка та Соціал – демократична партія України.

Найосвіченішими кандидатами виявилися в «Опозиційному блоці»: 97% кандидатів у партії мають вищу освіту.

Слід зазначити, що з 282 зареєстрованих кандидатів у депутати та 5 самовисуванців на посаду голови Добропільської міської ради не має жодної внутрішньо переміщеної особи, у порівнянні з іншими містами Донецької області.

Кількість безпартійних осіб вразила, 35 кандидатів серед 35 висунутих від всеукраїнського об’єднання «Жінки за майбутнє» – безпартійні. Тільки у «Новій державі» усі  кандидати є членами осередку.

Такі вражаючі цифри «безпартійності» не дивні. Новий закон України «Про місцеві вибори» не залишив суб’єктам електорального процесу вибору, оскільки тільки партійна організація може висунути кандидатів. Тому багатьом, не зважаючи на свої погляди,  довелося приєднуватися до політичних сил.

Партії і їх склад.

Жінки за майбутнє.

Всеукраїнське політичне об’єднання «Жінки за майбутнє» не можуть похизуватися 100% кількістю слабшого полу у списках, 11 чоловіків вирішили підтримати політичну силу. Цю ж партію  можна вважати організацією «освітян»: 45% кандидатів працюють у цій сфері.

Варто лише поглянути на посаду першого кандидата у списку, як усі питання, відносно прихильності представників даної категорії, пояснюються. Начальник відділу освіти Добропільської міської ради – Гетьман Ольга Володимирівна, очолила партійний список.

Також, організацію підтримали два діючих депутати міської ради: Лейба Віра Петрівна та Гарковенко Ірина Володимирівна.

БПП «Солідарність»

Перший кандидат від осередку партії «Солідарність» – Стрепоченко Микола Борисович – директор СФГ «Агрос», депутат Святогірівської селищної ради від Партії Регіонів.

Слід відзначити, що команда організації складається  із різних спеціалістів: прокурор, голова профспілкової організації, головний державний санітарний лікар, юрисконсульт, військові, директор комунального підприємства та інші.

Наш край

До складу політичної партії «Наш Край» увійшли голова Добропільскої міської ради – Дерипаска Віктор Трохимович, заступник голови – Скопінцев Юрій Єгорович та перший заступник голови – Курдя Ігор Іванович, котрий був висунутий від партії на посаду міського голови. Цікаво, що міський голова не змінювався з 2000 року. До речі, схожа тенденція, коли колишній голова міста йде до списку партії «Наш Край», а головою йде його заступник, прослідковується і в м. Красний Лиман.

Опозиційний блок

Рекордсменом в області керівних посад та діючих депутатів місцевої ради стала партія «Опозиційний блок». 17 керівників підприємств та 12 депутатів було висунуто від організації.

Інші

Вирішили не пропускати місцеві вибори у цьому році і комуністи Добропілля, котрі увійшли до складу політичної партії «Нова держава». Соціал-демократична партія України вирішила об’єднати усіх працівників ДТЕК «Добропіллявугілля». 19 кандидатів серед 29 висунутих – співробітники підприємства. Чи є ці кандидати технічними, чи інженерно-технічні робітники ДТЕК дійсно хочуть змінити життя рідного міста на краще – покаже час.

22% кандидати від «Батьківщини» – безробітні. Такий показник найбільший серед 11 партій.

Кандидати до міських голів.

Що ж до висуванців на   Добропільського міського голови, то 8 осіб запропонували свою кандидатуру.

Серед них 5 самовисуванців та 3 кандидатів від партій «Наш Край», «Сила людей» та «Українське об’єднання патріотів».

Соболь Олександр Олександрович – кандидат на посаду голови міської ради від «Українскього обєднання партіотів» та Четверев Геннадій Степанович – кандидат від партії «Сили людей», приватні підприємці.

Серед самовисуванців виявилися: Голова Новодонецької селищної ради, безробітний, інженерно-технічний працівник та пенсіонери.

Голова Новодонецької селищної ради – Аксьонов Андрій Анатолійович, славнозвісна особа у Добропільському  районі, а зараз і по всій Україні.

14 жовтня у пресі з’явилися матеріали про те, що Андрій Анатолійович відкрито підтримував ДНР та організовував у Новодонецьку референдум, а в квітні 2014 року намагався перешкоджати патріотичному автопробігу.

image002

Аксьонов стверджує, що, як голова селища, він зобов’язаний слідувати бажанням народу, навіть якщо вони «захочуть приєднатися до Гондурасу».

Отже, у Добропілля обирається велика кількість різних представників. Підприємці, громадські діячі, журналісти, чиновники, вчителі і навіть сепаратисти. Хто ж буде представляти громаду – залежить лише від  мешканців міста.

Наталія Рижкова, координатор руху “Сильні громади Донеччини” в Красноармійську та Добропіллі

Previous У вас есть 269 миллионов гривен. Кому их доверите?
Next В Дружковке требуют перепечатать бюллетени

About author

You might also like

Чесні вибори 1Comments

В Дружковке требуют перепечатать бюллетени

Кандидат на пост Дружковского городского головы от Радикальной партии Виктор Баштовой подал иск в суд с требованием признать изготовленные бюллетени недействительными и обязать Дружковскую городскую избирательную комиссию  перепечатать бюллетени другой

Чесні вибори 0 Comments

ПРОГРАМА ФОРУМУ «МІСЦЕВИЙ ВИБІР ДОНЕЧЧИНИ 2015»

Запрошуємо представників громадськості, політичних партій, кандидатів, представників медіа, органів влади та місцевого самоврядування, активних громадян до участі у форумі “Місцевий вибір Донеччини 2015”. Форум буде проходити у суботу, 17 жовтня 2015

Чесні вибори 0 Comments

Какой залог заплатят кандидаты в местные советы на Донбассе?

ЦВК определила размер залога для кандидидатов в депутаты местных советов и городских голов. Сумма залога зависит от количества избирателей в каждом совете. Желающим баллотироваться в горсовет Мариуполя придется выложить за

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!