Добропільскі кандидати взяли зобов’язання ухвалити статут громади

Добропільскі кандидати взяли зобов’язання ухвалити статут громади

 

15 жовтня «Сильні громади Донеччини» провели завершальний круглий стіл «Місцевий вибір Донбасу 2015» у Добропіллі.

Тон заходу був заданий із самого початку, коли Добропілля зустріло представниками партії «УКРОП». На автовокзалі місцеві промоутери активно роздавали газети політичної сили. Цікаво, що жодного матеріалу в виданні не присвячено місцевій організації партії.

U6BFKf-7Sik

Події, що відбуваються в Україні, дуже сильно вплинули на світогляд добропільчан. З урахуванням того, що в Добропіллі проживає 31 000 чоловік, 282 кандидата в депутати від 11 партій було висунуто на майбутніх місцевих виборах. У порівнянні з сусіднім містом Красноармійськом, в якому проживає 64000 і зареєстровано 244 кандидата в депутати від 12 організацій, Добропілля б’є рекорди з активної участі громади у політичному житті.

Тому, круглий стіл викликав пильний інтерес представників політичний партій, органів місцевого самоврядування та ЗМІ. Захід відвідало 27 осіб, серед яких були редактор газети «Новий шлях», журналіст сайту 06277.com.ua, представники партій «Свобода», «Сила людей», «Жінки за майбутнє», «Наш край», «БПП «Солідарність», «Сильна Україна», завідувач з питань внутрішньої політики районної адміністрації, начальник управління соціального захисту населення, голова громадської ради при районній адміністрації, заступник голови районної адміністрації та інші.

6_TgPwQ9Ztc

На початку круглого столу «Сильні громади Донеччини» звернули увагу на необхідність проведення чесних і прозорих виборів не тільки в Добропіллі, а й по всій області, формуванні консолідованої позиції серед усіх учасників виборчих перегонів з цього питання, розповів про діяльність організації, спрямованої на формування сильного громадянського суспільства.

Наталія Рижкова – координатор руху  в Добропіллі, провела аналіз 11 партій і 8 кандидатів на посаду голови Добропільської міської ради, зареєстрованих виборчою комісією.

Після офіційної частини, учасники перейшли до активного обговорення маніпуляцій під час виборчих кампаній, фальсифікацій з якими зіткнулися на попередніх місцевих виборах.

Так, Юрій Кравець – кандидат у депутати від партії «Свобода» розповів про нецільове використання коштів, виділених на місцеві вибори – 2010. Закликав керівників підприємств, які вирішили взяти участь у майбутніх виборах, не зловживати службовим становищем щодо підлеглих співробітників.

Висловлювання кандидата викликали бурхливу дискусію серед учасників. Присутні керівники почали звинувачувати Юрія в наклепі і виправдовуватися, що вони завжди закликають працівників голосувати за партії, які їм імпонують.

Не обійшлося і без звинувачень. Учасники сміливо засуджували один одного в переході на виборах від однієї політичної сили до іншої.

7lyT4MCskb8

І звичайно ж, виникли суперечки по відношенню до кандидата на посаду мера Добропільської міської ради – Аксьонова Андрія Анатолійовича, діючого голови Новодонецької селищної ради, котрий встиг стати відомим по всій Україні.

Багато учасників круглого столу були обурені політикою Андрій Анатолійовича, однак, знайшлися й такі, які виправдовували його дії і намагалися спростувати інформацію, яка з’явилася в ЗМІ.

aksenov-2-693x478

«Сильні громади Донеччини» активно запрошували взяти участь у круглому столі Аксьонова, проте, він так і не зважився на відверту публічну дискусію.

Наприкінці, всім присутнім було запропоновано підписати Меморандум про співпрацю для забезпечення прозорості та демократичності виборів депутатів Добропільської міської ради та Добропільського міського голови 25 жовтня 2015р.

Положення Меморандуму містять у собі зобов’язання учасників електоральних перегонів вести передвиборну кампанію без порушення чинного законодавства та фальсифікацій. Сторони погоджуються встановити постійний канал комунікації – ситуативну кімнату – оперативний центр моніторингу.

1bbZO_Me_rs

75UvJeqKC58

У разі набуття статусу депутата чи міського голови зобов’язуються прийняти Статут Добропільської територіальної громади, який буде містити механізми активної участі громадян у роботі міської ради та багато іншого.

Не дивлячись на велику кількість представників політичних партій, органів місцевого самоврядування, які вирішили взяти участь у заході, серед 27 присутніх усього 5 підписали Меморандум.

w4v8fbNxe1Q

«Сильні громади Донеччини» залишили відкритим це питання для Добропілля.

Наталя Рижкова, координатор руху “Сильні громади Донеччини” у Красноармійську та Добропіллі

Джерела фотоматеріалів: Сильні громади ДонеччиниЧетверта влада, Добре поле
Previous Зачем Лях обманывает жителей Славянска?
Next У вас есть 269 миллионов гривен. Кому их доверите?

About author

You might also like

Політичні партії 0 Comments

Місцеві вибори: огляд кандидатів в Красноармійську

Виборча кампанія набирає все більших обертів. «Сильні громади Донеччини» проаналізували, хто висувається у депутати місцевих рад та міські голови населених пунктів Донецької області. 1 жовтня на засіданні Красноармійської міської виборчої

Новини 0 Comments

Вибори 2015: хто пройшов у Слов’янську міську раду?

Найгарячіший період виборів позаду, результати оголошені, тому можна сміливо підсумувати всі особливості виборчого процесу в місті та районі. Отже, про все по-порядку. Вибори у Слов’янську не сходили зі шпальт газет

Місцеві вибори 0 Comments

МИССИЯ НЕВЫПОЛНИМА. ПОЛИТИЧЕСКИЕ ИГРЫ ПАРАЛИЗОВАЛИ РАБОТУ КРАСНОАРМЕЙСКОЙ ИЗБИРАТЕЛЬНОЙ КОМИССИИ

До дня выборов осталось немного более 24 часов, но избирательная комиссия в Красноармейске не утвердила текст бюллетеней. Причиной тому стала судебная тяжба касательно отмены регистрации трех кандидатов и политическая заинтересованность

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!