Народний депутат Гєллєр: закриті приймальні і закриті декларації

Народний депутат Гєллєр: закриті приймальні і закриті декларації

Восени 2014 кандидат у народні депутати від виборчого округу №50 Євген Гєллєр став, без перебільшення, справжнім сюрпризом для виборців Красноармійська, Димитрова та Добропілля. На вотчину колишнього нардепа округу і генерального директора ПАТ «Шахтоуправління« Покровське» Леоніда Байсарова спокусився не просто його соратник по фракції Партії регіонів, але тодішній керівник бюджетного комітету парламенту Гєллєр. Після обрання Євгена Борисовича сюрпризи, схоже, закінчилися. Активісти руху «Сильні громади Донеччини» простежили за політичною долею новоявленого мажоритарника Гєллєра в парламенті нового скликання.

Особливістю колишнього депутата Партії регіонів, а нині – члена депутатської групи «Відродження», можна вважати його вперте небажання працювати. За підсумками 51 засідання Верховної Ради України у Євгена Борисовича в активі лише три, які він відвідав (5,9% згідно з даними електронної реєстрації, опублікованими на сайті ВРУ) – більшого ледаря Ради складно знайти. Не тішить і статистика поданих законопроектів – за п’ять місяців роботи законодавчого органу нового скликання правотворча робота депутата полягає лише в поправках в неприйнятий закон про парламентську опозицію і законопроектах про виплату одноразової грошової допомоги помічникам-консультантам нардепів в 2014 році.

Характерним для народного депутата від Красноармійська, Димитрова та Добропілля є також повна байдужість до виборців рідного округу. Активісти «Сильних громад Донеччини» звернулися з телефонним дзвінком до помічника народного депутата за номером, вказаним на офіційному сайті парламенту, з метою з’ясувати, де і коли працюють громадські приймальні Євгена Гєллєра. Однак змістовної відповіді отримати не вдалося, адже, як виявилося, помічник парламентарія не володіє подібною інформацією, натомість порекомендував чекати офіційної відповіді на запит, що направили 22 квітня, протягом відведених законом 30 днів. До слова, помічник Геллера зазначила, що офіційні запити і звернення можна відправляти на вказану адресу офіційної електронної пошти, переконуючи нас, що нардеп Геллер читає їх самостійно. «Сильні громади Донеччини» обов’язково скористаються порадою і почекають відповідь на запит, а також закликають зробити це всіх небайдужих громадян, запитавши інформацію, що цікавить, за адресою Hiellier.Yevhenii@rada.gov.ua

Втім, на власне запитання, де ж функціонують громадські приймальні депутата, активістам «Сильних громад Донеччини» вдалося знайти відповідь самостійно, розшукавши колоритно прикрашений будинок в Красноармійську – одному з міст мажоритарного округу, де обирався Гєллєр.

ФОТО1

Однак, у той час, коли народні депутати згідно з вимогами закону зобов’язані працювати в регіонах, громадська приймальня Євгена Борисовича виявилася закритою.

ФОТО 2

Закритість – характеристика не тільки громадських приймалень депутата, але й інформації про доходи обранця. Після гучної історії з проханням Гєллєра до керівника апарату парламенту Зайчука не публікувати його декларацію про доходи, громадським активістам довелося самим докласти зусиль, щоб зробити цю інформацію відкритою. У порівнянні з 2013 в минулому році офіційні доходи Геллера зменшилися майже втричі. У кризовий для українців 2014 депутат задекларував всього 23,5 млн грн, у той час як в 2014 – 60,3 млн грн. Чи є зв’язок між зменшенням доходів і персональним складом керівництва держави в 2013 і 2014 році, можна лише здогадуватися. Однак очевидним є те, що політична доля мажоритарника Геллера навряд чи буде супроводжуватися приємними сюрпризами в майбутньому.

Олександр Дмітрієв, координатор руху «Сильні громади Донеччини»

Previous Предприятия Ахметова скрывают доходы своих депутатов
Next Де (не) приймає громадян депутат Солод?

About author

You might also like

Нардепи Донеччини 0 Comments

Доходи падають, активи ростуть. Аналіз відомостей про доходи народного депутата України Ігоря Шкірі з 2013 по 2015 роки.

В українців з приходом весни вже увійшло у звичку занурюватися у донедавна таємні нетрі фінансового життя можновладців від депутата селищної ради до президента країни. За сухими цифрами в деклараціях зазвичай

Робота на місцях 0 Comments

Гречка по-королевски

Семья нардепов выживает на семь тысяч на двоих Девять месяцев назад в Украине прошли досрочные парламентские выборы, на которых граждане избрали своих депутатов. Кто-то по совести, кто-то – за гречку.

Доходи депутатів 1Comments

У кого больше? Как изменились земельные участки народных депутатов Донетчины

Движение “Сильні громади Донеччини” продолжает анализировать информацию из деклараций народных избранников Донбасса. Например, в 2014 году депутаты внесли в документы земельные участки, площадь которых в совокупности сопоставима с территорией заказника

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!