Ефективність роботи близька до нуля – депутатський рік Сергія Тарути

Ефективність роботи близька до нуля – депутатський рік Сергія Тарути

Координатори руху «Сильні громади» проаналізували діяльність народного депутата України Сергія Тарути у Парламенті та з’ясували, наскільки ефективною була його робота у 2017 році. За минулий рік Тарута пропустив майже 32% засідань Парламенту. У 90% випадків депутат не голосував або був відсутній у Верховній Раді, проігнорувавши таким чином більшість важливих законопроектів для країни.

Варто зауважити, що, у порівнянні з 2016 роком, Тарута став менше пропускати засідання Парламенту, але назвати його роботу більш ефективною дуже важко.

У листопаді 2014 року Тарута став народним депутатом України VIII скликання. Пройшов до Парламенту як самовисуванець у 58 мажоритарному окрузі (місто Маріуполь).

Депутат входить до 10-ти різних комітетів, делегацій і груп, а також є головою підкомітету з питань охорони історико-культурної спадщини комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності.

Окрім того, мажоритарник має двох помічників консультантів за строковим трудовим договором на постійній основі, одного помічника за сумісництвом та одинадцять на громадських засадах.

Присутність на пленарних засіданнях

Відповідно до статі 4.1.5 та статі 4.1.6 Регламенту роботи Верховної Ради, депутат зобов’язаний зареєструватися і бути присутнім на засіданнях Верховної Ради та її органів, до яких його обрано. Відсутність депутата на засіданнях допускається лише з поважних причин.

За інформацією, що розміщена на офіційному сайті Верховної Ради України, у 2017 році відбулось 116 засідань Парламенту, де Сергій Тарута письмово реєструвався 79 разів (68,1%) та пропустив з невідомих причин 37 засідань (31,9%).

Згідно з даними електронної реєстрації, у 2017 році нардеп від Маріуполя відвідав залу засідань Верховної Ради 62 рази (53,45%) та пропустив 54 дні голосувань за законопроекти (46,55%).

Підкреслимо, що заробітна плата депутатам нараховується за даними письмової реєстрації і вона є більш точною, адже депутат повинен поставити власний підпис, що засвідчує його присутність. У той же час електронна реєстрація відбувається за допомогою картки, яку депутат може передати колегам. Однак трапляються випадки, коли народні обранці присутні за даними письмової реєстрації, але відсутні за даними електронної реєстрації. У таких випадках вони можуть фізично бути в Парламенті, але не брати участі у голосуваннях, або ж приїжджати до Верховної Ради лише для того, щоб зареєструватися.

Також варто зазначити, що відповідно до статті 4.1.8. пункту 3 Регламенту Верховної Ради у разі відсутності депутата без поважних причин загалом більш як на 20 засіданнях протягом календарного року комісія, до компетенції якої входять питання депутатської етики, подає до Верховної Ради пропозицію про порушення Верховною Радою питання перед виборцями відповідного округу про його відкликання.

Голосування за законопроекти

Протягом 2017 року у Верховній Раді народні обранці провели 4553 голосування за законопроекти, постанови або рішення. Сергій Тарута натиснув зелену кнопку «За» в стінах Парламенту лише 401 раз (8,81%), голосував «Проти» – 3 рази (0,07%), «Утримався» на 60 голосуваннях (1,32%). Картка нардепа також «Не голосувала» під час 2646 голосувань (58,12%), а під час розгляду 1443 (31,69%) законопроектів взагалі був відсутній.

Законотворча діяльність

Протягом 2017 року було зафіксовано 9 проектів, де Сергій Тарута був автором чи співавтором та два проекти стали чинними законами.

Окрім того, за 2017 рік не було зафіксовано жодної поправки до законопроектів.

Нардеп за весь минулий рік направив лише один депутатський запит. Це був запит до Державної авіаційної служби України і стосувався він відтермінування прийняття Концепції регулювання напрямку безпілотних повітряних суден. Загалом же за три роки депутатської каденції Тарута лише 13 разів скористався правом надсилати депутатські запити.

Рух «Сильні громади» відібрав 12 найбільш важливих, на нашу думку, для України законопроектів 2017 року:

 1. Про внесення змін до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» щодо відновлення можливостей розвитку малого та середнього бізнесу з використанням позикового фінансування на території проведення антитерористичної операції. Законодавчий акт має на меті створення умов покращення роботи малого та середнього бізнесу, відновлення кредитування.
 2. Про внесення змін до закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель. Внесені зміни дозволять органам державного фінансового контролю здійснювати моніторинг закупівель з метою попередження порушень у цій сфері.
 3. Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.
 4. Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо забезпечення права на здобуття вищої освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України. Закон передбачає, що для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та які отримали документ про загальну середню освіту, прийом на навчання до одного з вищих навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, здійснюється на конкурсній основі за результатами вступних випробувань у межах установлених квот прийому до вищих навчальних закладів (наукових установ) України.
 5. Про внесення змін до деяких законів України щодо добровільного приєднання територіальних громад. Законопроект спрощує процедуру добровільного об’єднання територіальних громад, надає право громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до вже створеної об’єднаної громади. Він сприятиме формуванню справді спроможних громад, відповідно до затверджених Перспективних планів без порушення Методики формування таких громад.
 6. Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Відповідно до Закону в межах програми медичних гарантій держава гарантуватиме громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів.
 7. Закон України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Цей Закон визначає правові, організаційні засади і напрями регулювання розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості для забезпечення гарантій рівного доступу громадян до якісного медичного обслуговування.
 8. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів.
 9. Закон України «Про освіту». Цей Закон регулює суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права.
 10. Проект Постанови про включення до порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності) і про його направлення до Конституційного Суду України.
 11. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження гуманного ставлення до тварин).
 12. Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення. Цей закон дозволяє містам обласного значення утворювати громади без проведення виборів

З 12 найбільш значимих законопроектів для країни депутат-мажоритарник Сергій Тарута підтримав лише останній проект закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад». В інших випадках нардеп не голосував чи був відсутній в залі для голосувань Верховної Ради України.

Підсумовуючи роботу Сергія Тарути за 2017 рік та порівнюючи з 2016 можна зробити висновок, що навіть менша кількість прогулів не позначилась на ефективності його роботи та підтримки вкрай важливих законопроектів для України. Координатори руху «Сильні громади» продовжать надалі відстежувати роботу депутатів мажоритарників розповідаючи виборцям про їх ефективність, адже вже наступного року громадянам України необхідно буде знову обирати під час наступних виборів до Парламенту.

Варто зауважити, що Сергій Тарута представляє у Парламенті інтереси майже 50 тисяч українців. Наскільки якісною була робота депутата, який у 90% випадків самоусунувся від основного обов’язку, – формування законодавства, – вирішувати виборцям уже через півтора року на наступних парламентських виборах.

Координатори руху «Сильні громади» й надалі продовжуватимуть спостерігати за роботою народних депутатів у Верховній Раді України.

Нагадаємо, інший народний депутат із Донеччини Денис Омельянович пропустив понад 87% сесійних засідань та не голосував за жоден із суспільно важливих законопроектів.

 

Координатор руху «Сильні громади» в Олександрівському районі Сергій Кайдаш

 

Previous Чи сапавді використовувати ProZorro в Рубіжному не актуально?
Next Декларація Іоффе: 30 мільйонів статків - не привід відмовлятися від коштів на депутатську діяльність

About author

You might also like

Законопроекти і голосування 0 Comments

Депутата Гєллєра спіймали на кнопкодавстві у Раді

10 лютого під час голосування за згоду Верховної Ради на призначення Віктора Шокіна генеральним прокурором України народні депутати групи “Економічний розвиток” Євгеній Гєллєр та Олександр Біловол порушили вимогу персонального голосування.

Нардепи Донеччини 0 Comments

Подайте миллионеру на аренду жилья! (ИНФОГРАФИКА)

Нардеп от Оппозиционного блока Денис Омельянович в октябре прошлого года попал в Верховную Раду уже в третий раз, однако в последнем созыве его поведение изменилось. Будучи при власти, Омельянович активно

Нардепи Донеччини 0 Comments

Важливо не тільки зробити, а й розповісти про це людям: діяльність Юлія Іоффе у виборчому окрузі

Координатор руху «Сильні громади» у Рубіжному проаналізував роботу народного депутата від Луганщини Юлія Іоффе в окрузі та роботу його громадської приймальні. Команда «Сильних громад» продовжує досліджувати роботу народних обранців Донеччини і

1 Comment

 1. […] Народний депутат Сергій Тарута, який представляє у Верховній Раді України інтереси жителів Маріуполя, в 90% випадків самоусунувся від законотворчості і вирішення проблем своїх виборців. Про це свідчить аналіз, проведений активістами руху «Сильні громади». […]

Leave a Reply