Працювати чи бути депутатом? Аналіз діяльності Сергія Тарути у Верховній Раді за 2016 рік

Працювати чи бути депутатом? Аналіз діяльності Сергія Тарути у Верховній Раді за 2016 рік

Координатори руху “Сильні громади” проаналізували роботу маріупольського депутата Сергія Тарути у Верховній Раді України за 2016 рік. Тарута не був надто активним у Парламенті та пропустив понад 35% засідань. Детальніше про те, які законопроекти ініціював депутат упродовж року в Раді та які важливі для України рішення він підтримав, читайте у нашому матеріалі.

Зазначимо, що Сергій Тарута є співвласником металургійної компанії “Індустріальний союз Донбасу”, яка займається виробництвом сталі, коксу, прокату, труб, обладнання для металургії і т.д.

Маріупольський депутат, в недалекому минулому – мільярдер (2,65$ млрд, за версією журналу “Фокус” за 2008), зараз – мільйонер (61$ млн #37 у списку “Forbes Україна” за 2015 рік).

Колишній голова Донецької обласної державної адміністрації вперше обраний у Верховну Раду на позачергових виборах у 2014 році. В одномандатному виборчому окрузі №58 в Маріуполі за Сергія Таруту проголосували 59,23% виборців.

Почнемо з роботи депутата безпосередньо на виборчому окрузі – знайти інформацію про неї досить просто. Після пошукового запиту, перше ж посилання – на сторінку депутата у Фейсбук.

123

Посилання веде на запис, від 1 грудня 2014 року, де йдеться про початок роботи приймальні. Як показує досвід, приймальня працює за розкладом і виборці регулярно її відвідують.

232

У той же час, контактний номер, вказаний на сайті Верховної Ради – не відповідає.

Народний обранець має 16 помічників, що не є надто багато для депутатів-мажоритарників Донеччини, більшість з яких має більше 10 помічників. 4 з них працюють у Сергія Тарути за трудовим договором, інші 12 – на громадських засадах.

555

Сергій Тарута – позафракційний, але входить до 10 різних комітетів, делегацій і груп та є головою Підкомітету з питань охорони історико-культурної спадщини комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності.

За даними письмової реєстрації, депутат взяв участь у 79 (63,71%) із 124 пленарних засідань Верховної Ради України. 44 (35,48%) засідання не відвіданні з невідомих причин, ще одне засідання – у зв’язку з відрядженням.

Електронна реєстрація говорить про те, що депутат був присутній на 48 засіданнях Верховної Ради і пропустив 75 засідань.

Різниця між “паперовою” (48 пленарних засідань) та електронної реєстрацією (79 засідань) свідчить про те, що депутат на частині сесійних засідань був лише вранці. Справа в тому, що паперова реєстрація проводиться вранці перед початком засідання, коли депутат особисто ставить свій підпис. Електронна реєстрація відбувається в залежності від того, чи вставлена картка депутата для голосування у пульт на його робочому місці.

Депутат не голосував майже за половину (1592 або 46%) з виставлених на голосування у Верховній Раді рішень (3417). Це не дивно з огляду на кількість випадків, коли депутат не реєструвався.

Законотворча діяльність зводиться до 15 запропонованих законопроектів – 10 з них були прийняті. Серед яких, такі проекти як – “про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2017 році” та “про проведення парламентських слухань “75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність” (27 вересня 2016 року)”.

Цікавим є те, що Сергій Тарута вносив зміни у законопроект, щодо перерозподілу коштів з окупованої території (акт 1406-VIII), які були прийняті Верховною Радою 10 травня 2016 року. Однак, вже за тиждень, на самому голосуванні за проект закону, – 17 травня, він був відсутній.

Народний обранець не голосував за жодне з важливих рішень 2016 року. Був відсутній на голосуваннях з приводу введення е-декларування, перерозподілу коштів з окупованих територій Донеччини та Луганщини, прискореного переходу на Prozorro для Донеччини.

Був присутній, але не голосував за рішення щодо звільнення від частини податків і мит при придбані автомобілів з-за кордону, про Вищу раду правосуддя, та навіть державний бюджет на 2017 рік.

Загалом, ефективність депутатської роботи Сергія Тарути викликає багато запитань, адже можна побачити не лише слабкий інтерес до питань національного масштабу, але й до питань місцевого значення – міста Маріуполь, або Донецької області.

Координатор руху «Сильні громади» у Маріуполі Владислав Зайцев

Previous ГО «Європейський Рух України» оголошує про початок проекту «Школа Євроатлантичної Солідарності»
Next Комунальне рабство у Костянтинівці. Чи є вихід?

About author

You might also like

Громади 0 Comments

Лиманские депутаты 7-го созыва: кто прогульщики?

На протяжении полугода, с ноября 2015 года, в Лимане действует обновленный депутатский корпус 7-го созыва. Из 34 депутатов только несколько человек пришли из «старого» состава. В целом, интересы избирателей представлены

Міські ради 0 Comments

Політичні маніпуляції, або чим живе Маріуполь з приходом нової влади

Про результати голосування та підсумки виборів депутатів міської ради VII скликання та міського голови, що відбулися 29 листопада 2015 року, слухали на І сесії. З цього дня стали відомі «вершки»

Доходи депутатів 0 Comments

Подайте миллионеру на аренду жилья! (ИНФОГРАФИКА)

Нардеп от Оппозиционного блока Денис Омельянович в октябре прошлого года попал в Верховную Раду уже в третий раз, однако в последнем созыве его поведение изменилось. Будучи при власти, Омельянович активно

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!