Працювати чи бути депутатом? Аналіз діяльності Сергія Тарути у Верховній Раді за 2016 рік

Працювати чи бути депутатом? Аналіз діяльності Сергія Тарути у Верховній Раді за 2016 рік

Координатори руху “Сильні громади” проаналізували роботу маріупольського депутата Сергія Тарути у Верховній Раді України за 2016 рік. Тарута не був надто активним у Парламенті та пропустив понад 35% засідань. Детальніше про те, які законопроекти ініціював депутат упродовж року в Раді та які важливі для України рішення він підтримав, читайте у нашому матеріалі.

Зазначимо, що Сергій Тарута є співвласником металургійної компанії “Індустріальний союз Донбасу”, яка займається виробництвом сталі, коксу, прокату, труб, обладнання для металургії і т.д.

Маріупольський депутат, в недалекому минулому – мільярдер (2,65$ млрд, за версією журналу “Фокус” за 2008), зараз – мільйонер (61$ млн #37 у списку “Forbes Україна” за 2015 рік).

Колишній голова Донецької обласної державної адміністрації вперше обраний у Верховну Раду на позачергових виборах у 2014 році. В одномандатному виборчому окрузі №58 в Маріуполі за Сергія Таруту проголосували 59,23% виборців.

Почнемо з роботи депутата безпосередньо на виборчому окрузі – знайти інформацію про неї досить просто. Після пошукового запиту, перше ж посилання – на сторінку депутата у Фейсбук.

123

Посилання веде на запис, від 1 грудня 2014 року, де йдеться про початок роботи приймальні. Як показує досвід, приймальня працює за розкладом і виборці регулярно її відвідують.

232

У той же час, контактний номер, вказаний на сайті Верховної Ради – не відповідає.

Народний обранець має 16 помічників, що не є надто багато для депутатів-мажоритарників Донеччини, більшість з яких має більше 10 помічників. 4 з них працюють у Сергія Тарути за трудовим договором, інші 12 – на громадських засадах.

555

Сергій Тарута – позафракційний, але входить до 10 різних комітетів, делегацій і груп та є головою Підкомітету з питань охорони історико-культурної спадщини комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності.

За даними письмової реєстрації, депутат взяв участь у 79 (63,71%) із 124 пленарних засідань Верховної Ради України. 44 (35,48%) засідання не відвіданні з невідомих причин, ще одне засідання – у зв’язку з відрядженням.

Електронна реєстрація говорить про те, що депутат був присутній на 48 засіданнях Верховної Ради і пропустив 75 засідань.

Різниця між “паперовою” (48 пленарних засідань) та електронної реєстрацією (79 засідань) свідчить про те, що депутат на частині сесійних засідань був лише вранці. Справа в тому, що паперова реєстрація проводиться вранці перед початком засідання, коли депутат особисто ставить свій підпис. Електронна реєстрація відбувається в залежності від того, чи вставлена картка депутата для голосування у пульт на його робочому місці.

Депутат не голосував майже за половину (1592 або 46%) з виставлених на голосування у Верховній Раді рішень (3417). Це не дивно з огляду на кількість випадків, коли депутат не реєструвався.

Законотворча діяльність зводиться до 15 запропонованих законопроектів – 10 з них були прийняті. Серед яких, такі проекти як – “про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2017 році” та “про проведення парламентських слухань “75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність” (27 вересня 2016 року)”.

Цікавим є те, що Сергій Тарута вносив зміни у законопроект, щодо перерозподілу коштів з окупованої території (акт 1406-VIII), які були прийняті Верховною Радою 10 травня 2016 року. Однак, вже за тиждень, на самому голосуванні за проект закону, – 17 травня, він був відсутній.

Народний обранець не голосував за жодне з важливих рішень 2016 року. Був відсутній на голосуваннях з приводу введення е-декларування, перерозподілу коштів з окупованих територій Донеччини та Луганщини, прискореного переходу на Prozorro для Донеччини.

Був присутній, але не голосував за рішення щодо звільнення від частини податків і мит при придбані автомобілів з-за кордону, про Вищу раду правосуддя, та навіть державний бюджет на 2017 рік.

Загалом, ефективність депутатської роботи Сергія Тарути викликає багато запитань, адже можна побачити не лише слабкий інтерес до питань національного масштабу, але й до питань місцевого значення – міста Маріуполь, або Донецької області.

Координатор руху «Сильні громади» у Маріуполі Владислав Зайцев

Previous ГО «Європейський Рух України» оголошує про початок проекту «Школа Євроатлантичної Солідарності»
Next Комунальне рабство у Костянтинівці. Чи є вихід?

About author

You might also like

Нардепи Донеччини 1Comments

Год работы депутата Шкири в Парламенте

Для украинского Парламента 2016 год был очень насыщенным. Кто-то из народных депутатов работал достаточно интенсивно, в то время как другие фактически отбывали номер. Насколько же эффективно поработал в минувшем году

Доходи депутатів 0 Comments

Декларація Іоффе: 30 мільйонів статків – не привід відмовлятися від коштів на депутатську діяльність

Народний депутат від «Опозиційного блоку» Юлій Іоффе у 2017 збільшив статки родини до 30 мільйонів гривень та при цьому не відмовився від відшкодування витрат на депутатську діяльність, отримавши від держави

Нардепи Донеччини 0 Comments

Оценка работы Сергея Матвиенкова на посту депутата Верховной Рады Украины

Команда движения «Сильные громады» продолжает анализировать эффективность работы депутатов Верховной Рады. В этом материале речь пойдет конкретно о Сергее Матвиенкове, о его голосованиях «за» и «против» законопроектов и, конечно, о

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!