Сергій Дунаєв: народний депутат без приймальні

Сергій Дунаєв: народний депутат без приймальні

Координатори руху «Сильні громади» проаналізували ефективність роботи народного депутата Сергія Дунаєва за минулий рік. Подивимось, чи був депутат присутній на засіданнях, за що голосував та як працював у Верховній Раді України.

фото 1

Сергій Дунаєв є членом депутатської фракції політичної партії «Опозиційний блок». Він обраний по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 107 (місто Лисичанськ, частина Попаснянського району та окуповані Стаханов і Первомайськ). Він є заступником члена постійної делегації у Парламентському вимірі Центральноєвропейської ініціативи, членом групи з міжпарламентських зв’язків із Китайською Народною Республікою та членом Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції. Останнє найцікавіше, бо ми вже писали про кількість нерухомості, якою володіє нардеп та члени його родини.

фото 2

Перше, що дивує, це відсутність приймальні народного депутата на території округу. Жодна наша спроба знайти адресу не була успішною. Сергій Дунаєв не обтяжує себе зустрічами з простими громадянами. На сайті ВРУ є тільки номер телефону та електронна адреса. Немає у нардепа ні персонального сайту, ні активної сторінки у соціальних мережах. Проте, як вказано у декларації про доходи за 2015 рік, Дунаєв орендує приміщення для громадської приймальні площею 313 кв.м. Вартість оренди та адреса в декларації на сайті НАЗК не вказані.

фото 3

Згідно письмової реєстрації, народній депутат був присутній на 108 пленарних засіданнях зі 124, що складає 87 %. Згідно даних електронної системи, відомості майже такі самі: 106 із 123.

SG_Dunaev_2017

Проаналізуємо, як голосував Дунаєв. 340 разів він проголосував «За» (майже 10% від загальної кількості голосувань), 150 разів «Проти» (4,4%), 210 разів він «Утримався» (6,15%), 1070 разів «Не голосував» (31,3%) та 1647 разів взагалі був «Відсутній» (48,2%). Тобто майже 80% часу Дунаєв був неефективний як народний депутат України. Подивимось також, як голосував нардеп за важливі для країни законопроекти. Координатори “Сильних громад” зосередили увагу на тому, як обрані на Донеччині та Луганщині нардепи голосували за шість важливих законів:

  1. Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році” (№3755), який зобов’язує держслужбовців регулярно публікувати детальну інформацію про свої доходи й цінності, що належать їм самим і членам їхніх сімей. Декларація дозволяє порівняти майно чиновника з його доходом і способом життя і притягнути до відповідальності за незаконне збагачення.
  2. Закон України «Про внесення зміни до підпункту 4 пункту 24 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України (щодо перерозподілу залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень)» (№4623), який передбачає залишки коштів місцевих бюджетів тих населених пунктів, що знаходяться на окупованій території, витрачати на відновлення об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури, житлового фонду, систем забезпечення життєдіяльності, а також на соціально-економічний розвиток Донецької та Луганської областей.
  3. Закон України «Про внесення деяких законодавчих змін щодо особливостей використання окремих публічних коштів на території Донецької області» (№4199). Згідно цього закону, органи влади та місцевого самоврядування в Донецькій області повинні здійснювати закупівлі за допомогою системи ProZorro. Вона дозволяє зробити процес закупівель відкритим, прозорим і конкурентним, і, таким чином, знизити рівень корупції в цій сфері.
  4. Закон України «Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів» (№3251). Законопроект був розроблений з метою полегшити для громадян України умов придбання легкових автомобілів для власного використання.
  5. Закон України «Про державний бюджет України на 2017 рік».
  6. Закон України «Про Вищу раду правосуддя» (№5180). Мета закону полягає в оновленні судової системи і в очищенні її від корупції.

За електронне декларування Дунаєв «Не голосував». Під час голосування за Закону про Державний бюджет України на 2017 рік та за Закон про Вищу раду правосуддя був «Проти». А на розгляді законопроекту щодо перерозподілу залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів, що знаходяться на окупованій території, та про звільнення від частини податків і мит при придбанні вживаних автомобілів з-за кордону взагалі був відсутній. Єдиним Законом, за який Дунаєв проголосував «За», був Закон про прискорений перехід публічних закупівель в області на систему Prozorro.

фото 4

Щодо законотворчої діяльності Сергія Володимировича, то маємо наступні дані. Протягом 2016 року він подав 31 депутатський запит та 9 законопроектів, з яких лише один був прийнятий Верховною Радою (про відзначення 75-річчя від дня народження Богдана Ступки). І це при тому, що нардеп має трьох помічників-консультантів на постійній основі, та десять, які працюють на громадських засадах.

Враховуючи цей аналіз, складно назвати роботу народного депутата Сергія Дунаєва ефективною. Зі своїми виборцями він не зустрічається, в голосуваннях помітної ​​участі не бере. Мабуть, Сергій Володимирович забув, що на роботу його найняли виборці, яких він ігнорує. Забув, що першочергове його завдання – сумлінно виконувати свої обов’язки на посаді народного депутата України. А також, підтримувати зв’язок зі своїми виборцями, бо від цього залежить, чи віддадуть вони свої голоси за Дунаєва на наступних виборах. Експерти «Сильних громад», у свою чергу, продовжуватимуть аналізувати ефективність роботи народних депутатів та місцевих рад, аби стимулювати їх бути сумлінними та активними.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Сєвєродонецьку Тетяна Бондаренко

Previous Громада проти адміністративного ресурсу, боротьба петицій. Рахунок 0:0
Next Депутата тут бачать рідко, – як працює костянтинівська приймальня Омельяновича

About author

You might also like

Нардепи Донеччини 0 Comments

Рік роботи народного депутата з Луганщини Євгена Бакуліна

Один законопроект, 68% пропущених сесій, понад 2600 пропущених голосувань, відсутність роботи в окрузі – «Сильні громади» проаналізували роботу народного депутата по 106 округу Євгена Бакуліна. Від Луганщини у Верховній Раді

Новини 0 Comments

Юрій Солод очолив рейтинг прогульників Ради

За даними письмової реєстрації станом на 15 січня, перше місце за кількістю пропущених засідань Верховної Ради ділять четверо депутатів: Дмитро Добкін та Юрій Солод з “Опозиційного блоку”, член “Економічного розвитку”

Законопроекти і голосування 0 Comments

Кого из нардепов Донбасса волнует безопасность страны?

Движение «Сильные громады Донетчины» продолжает исследовать, как депутаты, которые представляют в Раде Донбасс, голосуют за законы, которые влияют на жизнь их избирателей. Сегодня мы рассмотрим участие донецких нардепов в голосовании

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!