Сто днів роботи донецьких депутатів: активність

Сто днів роботи донецьких депутатів: активність

Значна кількість нардепів Донеччини не відвідує засідань і не виявляє активності під час голосування за законопроекти у парламенті. Це показують результати спільного моніторингу команди проекту “Сильні громади Донеччини” та громадського Руху ЧЕСНО.
Всі депутати, яких ми аналізували, пов’язані з Донецькою областю. Регіон представляє загалом 28 депутатів. З-поміж них 12 мажоритарників, яких обрали люди у прифронтових містах.Також за цей регіон відповідають 16 “списочників”, які робили кар’єру на Донеччині чи мають там свої певні інтереси. Зокрема Наталія Королевська, яка пройшла від Опозиційного блоку, доволі активно світиться у ЗМІ в окрузі свого чоловіка – місті Слов’янську. Також Ірина Геращенко, яка призначена уповноваженим президента з прав людини на Донбасі. 28 визначених нами депутатів Донеччини розподілилися по таким фракціях і групах: 13 увійшли у «Опозиційний Блок», 6 – у «Блок Петра Порошенка», 2 – у «Батьківщину», 2 – до «Об’єднання Самопоміч», 1 – до «Народного Фронту», 2 – у групу «Економічний розвиток» та двоє стали позафракційними.Сьогодні ми проаналізуємо рівень відвідуваності засідань ВР донецьких депутатів і їхню активність голосування, а згодом опублікуємо рівень їхньої підтримки суспільно-важливих законопроектів, що стосувалися кадрових питань, рішень в підтримку обороноздатності країни, проблем Донбасу, суспільно-політичних, політико-правових і зовнішньополітичних аспектів.Як депутати ходять на роботу, можна дізнатися, проаналізувавши дані письмової реєстрації або голосування електронною карткою.

Письмова реєстрація без аналізу голосування карткою – не надійне підтвердження того, що депутат відвідував сесію, оскільки народний обранець може розписатись і піти собі геть. Електронна реєстрація відбувається на початку засідання, і якщо депутат запізнився, то він її не проходить.

Саме тому “Сильні громади Донеччини” та Рух ЧЕСНО брали до уваги не лише ці показники, а й активність використання картки депутата під час засідання.

visiting_(1)

 

Об’єднуючи такий підхід (письмову і електронну реєстрацію), ми отримали досить цікаві данні, згідно з якими депутати поділилися на три групи:

Перша – у яких письмова реєстрація вища за електронну. Тобто депутат значну частину засідань реєструвався письмово, а картку так і не використовував. Він міг покинути парламент, бути в буфеті або цілий день тинятися у кулуарах. Таких обранців аж п’ять. Ця група характеризується також найменшим відвідуванням засідань Ради. Найгірші результати тут у депутатів Юрія Звягільського та Сергія Клюєва.

Друга – у яких письмова реєстрація нижча за електронну. У цій ситуації депутат або ігнорує письмову реєстрацію, або віддає картку своїм колегам. Останнє і породжує таку ганебну практику в українському парламенті, як кнопкодавство. Таких обранців ми визначили 10. І ця група є другою за відсутністю. Найгірші результати у цій групі у депутатів Семена Семенченка та Ігоря Шкірі. Варто зазначити, що в парламенті нового скликання має місце кнопкодавство – і з-поміж лідерів неперсонального голосування – Євгеній Гєллєр з “Економічного розвитку”.

Третя – найбільша група депутатів, у яких письмова реєстрація збігається з електронною. Таких депутатів ми визначили 13. Ця група характеризується досить високим показником відвідування парламенту.

Ця методологія виокремила найбільших прогульників регіону, якими є: Звягільський Ю.П, Семенченко С.І., Клюєв С.П., Омельянович Д.С, Гєллєр Є.Б, Солод Ю.В. та Шкіря І.М.

Цікаву картину показують інші данні, що дозволяють побачити і рівень відвідуваності парламенту обранцями, і активність їхньої роботи. Це активність під час голосування.

activity

Активність голосування депутатів ми розділили на 3 групи: «Активне голосування» (ЗА, ПРОТИ, УТРИМАВСЯ), «Не голосував» та «Відсутній».

За нашим переконанням, саме перша визначає рівень активності депутата у ВР та якість його роботи, адже позиція «Не голосував» (вийшов, вийняв картку) – це небажання працювати. Депутат має працювати у парламенті, і якщо він не згоден з законопроектом, може або проголосувати проти, або утриматися. На практиці ж, велика кількість депутатів просто залишає зал засідання.

Згідно з цією інфографікою, найменшу активність у роботі продемонструвала практично вся фракція «Опозиційного Блоку» (трошки вищий рівень у депутатів Сажко С.М., Воропаєва Ю.М. та Матвієнкова С.А.), група депутатів «Економічний розвиток», депутат з партії «Об’єднання Самопоміч» Семенченко С.І. та позафракційний депутат Клюєв С.В.

Найкращий результат показали депутати фракцій: «Народний Фронт» (найкращий результат серед усіх фракцій і груп у Матейченка С.М.), «Блок Петра Порошенка» (найкращий результат у Лубінця Д.В, Герасімова А.В. і Фірсова ЄП), «Батьківщини» (хороший результат і у Рябчина О.М. і у Немирі Г.М.) та один депутат з фракції об’єднання «Самопоміч» Веселова Н.В.

Аби остаточно визначитися з рівнем відвідуваності і активністю роботи депутатів Донеччини у ВР, ми об’єднали електронну реєстрацією разом з активністю голосування.

activity2

 

Згідно з якою, депутати діляться знов на три групи:

Перша. Депутати здебільшого пропускають засідання та не голосують у парламенті. Це представники фракції «Опозиційний Блок» Звягілький Ю.Л. та Омельянович Д.С., депутат групи «Економічний розвиток» Гєллєр Є.Б., депутат фракції «Об’єднання Самопоміч»Семенченко С.І. та позафракційний депутат Клюєв С.П.

Друга. Депутати відвідують зал засідання та практично не виявляють активності у голосуванні (не голосують ні за, ні проти, і не утримувалися). До цієї групи належать практично всі депутати фракції «Опозиційний блок», депутат групи «Економічний розвиток» Шкіря І.М. та позафракційний депутат Тарута С.О.

Третя. Депутати відвідують раду та активно голосують у парламенті. Це усі представники фракцій «Народний фронт», «Батьківщина», практично увесь «Блок Петра Порошенка» та депутат Веселова Н.В. з «Об’єднання Самопоміч».

Депутата з фракції «Блок Петра Порошенка» Недаву О.А. важко віднести до будь-якої групи. Згідно з результатами відвідування, і активності голосування, його роботу не можна визначити ні як позитивну, ні як негативну.

Отже, депутати Верховної Ради, які представляють інтереси Донеччини у парламенті по-різному ставляться до своїх обов’язків. І, що найбільш прикро, велика їх частина або не відвідує засідань, або не голосує під час прийняття законів. Ми, у свою чергу, продовжимо дослідження депутатів ВР, що представляють регіон. Адже у ситуації, в якій сьогодні опинилася Донеччина, відсутність активної роботи в парламенті є більше злочином, ніж звичайним правопорушенням.

Донеччиною має опікуватись значно більше депутатів, оскільки партії мають розподілити округи не лише між мажоритарниками, але й між “списочниками”.

Громадський Рух ЧЕСНО надіслав запити, аби довідатися, хто у фракціях відповідає за який округ. Щойно надійде інформація “Сильні громади Донеччини” разом із Рухом ЧЕСНО додадуть до моніторингу депутатів, які, згідно з рішенням фракцій, мають курувати цей регіон.

 Валентин Краснопьоров, керівник проекту «Сильні громади Донеччини», Центр «UA».

Previous Депутата Гєллєра спіймали на кнопкодавстві у Раді
Next Голосування донецьких депутатів за кадрові рішення: всіх об’єднав Генпрокурор

About author

You might also like

Доходи депутатів 1Comments

У кого больше? Как изменились земельные участки народных депутатов Донетчины

Движение “Сильні громади Донеччини” продолжает анализировать информацию из деклараций народных избранников Донбасса. Например, в 2014 году депутаты внесли в документы земельные участки, площадь которых в совокупности сопоставима с территорией заказника

Робота на місцях 0 Comments

Гречка по-королевски

Семья нардепов выживает на семь тысяч на двоих Девять месяцев назад в Украине прошли досрочные парламентские выборы, на которых граждане избрали своих депутатов. Кто-то по совести, кто-то – за гречку.

Новини 0 Comments

Где найти донецких депутатов?

Найти донецких депутатов в родном регионе – дело непростое. В теории все прописано красиво: каждый депутат обязан проводить личный прием граждан, работать с избирателями той территории, от которой он избран,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!