Важливо не тільки зробити, а й розповісти про це людям: діяльність Юлія Іоффе у виборчому окрузі

Важливо не тільки зробити, а й розповісти про це людям: діяльність Юлія Іоффе у виборчому окрузі

Координатор руху «Сильні громади» у Рубіжному проаналізував роботу народного депутата від Луганщини Юлія Іоффе в окрузі та роботу його громадської приймальні.

Команда «Сильних громад» продовжує досліджувати роботу народних обранців Донеччини і Луганщини. Сьогодні ми розповімо про результати дослідження активності народного депутата Юлія Іоффе, члена фракції політичної партії “Опозиційний блок”,  в його окрузі № 112, до якого входить місто Рубіжне Луганської області.

фото 1

На офіційній сторінці депутата нема інформації про громадські приймальні в окрузі, але фактично приймальня існує й активно працює з мешканцями, приймає їхні звернення та реагує на них.

фото 2

Знайти її не складно, бо знаходиться вона на першому поверсі будівлі міської ради. Згідно розкладу, що висить на дверях, працює громадська приймальня один день на тиждень (кожного вівторка). Звернення приймає помічник депутата. На жаль, в день перевірки роботи приймальні самого народного депутата нам застати не вдалося.

Оскільки на підставі разової перевірки не доводиться робити узагальнень, в нашому дослідженні ми також використали аналіз роботи народного депутата протягом 2016 року, що здійснила Громадянська мережа ОПОРА. За їхніми даними, «Юлій Іоффе здійснює несистемну роботу у виборчому окрузі, працює з виборцями непублічно, закритий до зовнішньої комунікації та не інформує громадськість про результати своєї діяльності. Відсутня будь-яка інформація про діяльність народного депутата чи його позицію в місцевих ЗМІ та соціальних мережах.. Виборець може контактувати з народним депутатом лише через його помічників у приймальні. Активність депутата в окрузі була недостатньою для побудови ефективного зворотного зв’язку та діалогу з громадянами щодо їх проблем в окрузі».

В той же час, за результатами нашого власного дослідження, народний депутат не був настільки пасивним, як це описали активісти мережі ОПОРА. Інформацію про його прийоми періодично друкують у місцевій газеті «Вестник недели». Щоправда, це звіти про події, що вже відбулися. Анонси особистих прийомів ані в пресі, ані на сайті міської ради знайти не вдалося. Також на жаль діяльність депутата майже не висвітлюється інтернет-виданнями, а отже, її доволі складно відстежити.

Тому активісти «Сильних громад» опитали дванадцять рубіжна, у віці від 19 до 70 років, стосовно роботи нардепа у окрузі.

Основним нашим питанням було: «Чи відомо Вам ім’я народного депутата від міста Рубіжне». На це питання ствердно відповіли лише вісім опитуваних, хоча прізвище Іоффе виявилось знайомим кожному з них.

На питання «Чи знаєте ви, що депутат, згідно з законом, зобов’язаний спілкуватися з виборцями в окрузі?» ствердно відповіли всі, а от на питання «Чи бачили ви депутата в окрузі?» – лише троє. І тільки двоє з опитуваних хотіли би з приводу своїх проблем поставити питання депутату особисто.

«Сильні громади» також довідались про допомогу, яку Юлій Іоффе надає мешканцям міста через власний Благодійний фонд «Кришталеве джерело». Так, за інформацією офіційного сайту Рубіжанської міської ради, у лютому 2016 року депутат нагородив іменними стипендіями за результатами першого семестру 16 талановитих юних рубіжан.

фото 3

А у червні, як повідомив сайту «Первая полоса» міський голова Рубіжного Сергій Хортів, Благодійний фонд «Кришталеве джерело» закупив шифер для відновлення покрівлі будівель, що постраждали в наслідок буревію.

Відомо також про ще один публічний захід за участю народного депутата. У листопаді 2016 року від провів перевірку загальноосвітніх шкіл міста з питань утеплення, та провів особистий прийом громадян, на якому розглянув їхні звернення.

фото 4

Цю інформацію розміщено на офіційному сайті міської ради. Працівник самої громадської приймальні не надав нам інформації про кількість прийомів проведених депутатом, кількість звернень громадян та іншу інформацію про роботу приймальні. Аргументував це тим, що у найближчому номері газети «Вестник недели» буде опублікований звіт про роботу народного депутата у 2016 році, де ми зможемо знайти всю необхідну інформацію.

Таким чином, можна зробити наступні висновки:

  • Команда народного депутата недостатньо інформує виборців про його діяльність. У першу чергу йдеться про відсутність висвітлення його діяльності у мережі інтернет, аудиторія якої зараз набагато більша за локальну міську газету.
  • На сайті Верховної ради відсутня інформація про приймальню та її роботу.
  • Ані у ЗМІ, ані на сайті міської ради не можливо знайти анонси особистих прийомів депутата.

Більш детальне дослідження роботи народного депутата в окрузі активісти руху «Сильні громади» матимуть змогу надати лише після публікації звіту про роботу народного депутата у 2016 році.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Рубіжному Євген Ільченко

Previous Рік роботи народного депутата з Луганщини Євгена Бакуліна
Next Народный депутат Евгений Геллер – малоизвестный «друг» Покровска

About author

You might also like

Законопроекти і голосування 0 Comments

Гречка по-королевски

Семья нардепов выживает на семь тысяч на двоих Девять месяцев назад в Украине прошли досрочные парламентские выборы, на которых граждане избрали своих депутатов. Кто-то по совести, кто-то – за гречку.

Нардепи Донеччини 0 Comments

Сергій Дунаєв: народний депутат без приймальні

Координатори руху «Сильні громади» проаналізували ефективність роботи народного депутата Сергія Дунаєва за минулий рік. Подивимось, чи був депутат присутній на засіданнях, за що голосував та як працював у Верховній Раді

Доходи депутатів 0 Comments

Квадратные метры донецких нардепов

Движение «Сильные громады Донетчины» продолжает исследовать состояние деклараций народных депутатов Украины, представляющих Донецкую и Луганскую области в парламенте. В этой статье мы сравним недвижимость нардепов и их семей в 2013 и 2014

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!