Як змарнувати депутатський рік: лайфхак від Дениса Омельяновича

Як змарнувати депутатський рік: лайфхак від Дениса Омельяновича

Народний депутат від «Опозиційного блоку» Денис Омельянович упродовж 2017 року не голосував за жоден із суспільно важливих законопроектів, пропустивши при цьому майже 70% засідань Верховної Ради. Активісти руху «Сильні громади» проаналізували роботу депутата, який представляє інтереси близько 40 тис. мешканців Костянтинівки, Дружківки та Покровського району Донецької області.

Варто зауважити, що депутат і минулого не відзначався особливою активністю в Парламенті. Цього року його робота була ще менш ефективною.

 

 

У 2014 році Денис Омельянович вдруге за результатами виборів у виборчому окрузі №49 отримав право представляти інтереси своїх виборців у Верховній Раді. Депутат є членом фракції «Опозиційного блоку», в яку перейшов у листопаді 2014 року, входить до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

Проаналізуємо роботу народного депутата у Верховній Раді.

Відповідно до Закону України «Про статус народного депутата України», діяльність депутата передбачає:

– особисту участь у засіданнях Верховної Ради та роботі депутатських фракцій і груп;

– участь у роботі комітетів, тимчасових спеціальних комісій, тимчасових слідчих комісій;

– роботу над законопроектами, іншими актами Ради;

– право звертатися з депутатськими запитами до органів влади, органів місцевого самоврядування.

Присутність на пленарних засіданнях

За даними письмової реєстрації у 2017 році Денис Омельянович був присутній на 36-ти засіданнях (31,03%) і 80 – пропустив (68,97%), а у 2016 році був присутній на 52-х засіданнях (41,94%) і 72-пропустив (58,06%).

Згідно з даними електронної реєстрації, у 2017 році – відвідав 14 засідань (12,07%), пропустив 102 (87,93%), а у 2016 році, відвідав 25 засідань (20,33%) і пропустив 98 (79,67%).

Аналізуючи діяльність народного депутата за 2016-2017 рік, бачимо тенденцію до зниження відвідуваності засідань Верховної Ради. Можливо, депутат втомився “плідно” виконувати свої депутатські повноваження.

Голосування за законопроекти

Народний депутат України зобов’язаний бути присутнім на засіданнях та особисто брати участь у голосуванні з питань, що розглядаються Верховною Радою України та її органами.

Протягом 2017 року у ВР відбулось 4553 голосувань за законопроекти, постанови або рішення. Денис Омельянович підтримав – 112 (2,46%) із них, проголосував «Проти» – за 40 (0,88%), утримався – 44 рази (0,97%), за 277 – не голосував (6,08%), та під час голосування за 4080 законопроектів – взагалі був відсутній, а це 89,61% від усієї кількості за рік.

Ми відібрали найважливіші, на нашу думку, законопроекти у 2017 році та спробуємо проаналізувати, як же народний обранець голосував за них.

 1. Про внесення змін до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» щодо відновлення можливостей розвитку малого та середнього бізнесу з використанням позикового фінансування на території проведення антитерористичної операції. Законодавчий акт має на меті створення умов покращення роботи малого та середнього бізнесу, відновлення кредитування.
 2. Про внесення змін до закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель. Внесені зміни дозволять органам державного фінансового контролю здійснювати моніторинг закупівель з метою попередження порушень у цій сфері.
 3. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Документ спрямований на забезпечення належного виконання рішень щодо стягнення аліментів. Закон дозволить зменшити заборгованість зі сплати аліментів, а також забезпечить належне утримання осіб, які отримують аліменти.
 4. Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо забезпечення права на здобуття вищої освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України. Закон передбачає, що для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та які отримали документ про загальну середню освіту, прийом на навчання до одного з вищих навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, здійснюється на конкурсній основі за результатами вступних випробувань у межах установлених квот прийому до вищих навчальних закладів (наукових установ) України.
 5. Про внесення змін до деяких законів України щодо добровільного приєднання територіальних громад. Законопроект спрощує процедуру добровільного об’єднання територіальних громад, надає право громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до вже створеної об’єднаної громади. Він сприятиме формуванню справді спроможних громад, відповідно до затверджених Перспективних планів без порушення Методики формування таких громад.
 6. Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Відповідно до Закону в межах програми медичних гарантій держава гарантуватиме громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів.
 7. Закон України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Цей Закон визначає правові, організаційні засади і напрями регулювання розвитку охорони здоров’я у сільській місцевості для забезпечення гарантій рівного доступу громадян до якісного медичного обслуговування.
 8. Закон України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях».
 9. Закон України «Про освіту». Цей Закон регулює суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права.
 10. Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення. Цей закон дозволяє містам обласного значення утворювати громади без проведення виборів.
 11. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження гуманного ставлення до тварин)». Законопроект має на меті посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, їх мордування, а також їх вбивства, пропаганди цього негативного явища у суспільстві.
 12. Проект Постанови про включення до порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності) і про його направлення до Конституційного Суду України. Верховна Рада вирішила направити законопроект до Конституційного суду для одержання висновку щодо відповідності його вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Законопроектом пропонується виключити з чинної редакції Конституції норму про те, що «народні депутати України не можуть без згоди Верховної Ради України бути притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані». Також вносяться зміни до Прикінцевих положень Конституції, якими передбачено, що закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Під час голосування за дані суспільно важливі законопроекти Денис Омельянович був відсутній у Верховній Раді, відповідно і не голосував.

Депутатські запити. Виступи у Верховній Раді

Депутатський запит – це вимога народного депутата, народних депутатів чи комітету Верховної Ради України, яка заявляється на сесії Верховної Ради України до Президента України, до органів Верховної Ради України, до Кабінету Міністрів України, до керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також до керівників підприємств, установ і організацій, розташованих на території України, незалежно від їх підпорядкування і форм власності, дати офіційну відповідь з питань, віднесених до їх компетенції.

За три роки з моменту обрання Денис Омельянович не подавав жодного депутатського запиту та не виступав у сесійній залі.

Законотворчість

Відповідно до чинного законодавства, народний депутат має право законодавчої ініціативи, яке реалізується у формі внесення до Верховної Ради України: законопроекту, проекту постанови, іншої законодавчої пропозиції.

Законопроектів, автором або співавтором яких є Денис Омельянович, до Верховної Ради у 2017 році не надходило.

Підсумовуючи, можна зазначити, що у 2017 році народний депутат Денис Омельянович «забув» про свої депутатські обов’язки. За даними офіційних джерел Верховної Ради, він пропустив більше 87% сесійних засідань, не подав жодного законопроекту та не голосував за суспільно важливі закони. Постає питання, навіщо Денис Омельянович балотувався до Верховної Ради, чи йому був потрібен лише мандат народного депутата та депутатська недоторканість?

Наступного року знову будуть вибори до Парламенту. Чи підтримувати голосами депутата, ефективність якого є приблизно такою ж як паровий двигун в сучасному автомобілі, вирішувати виборцям.

Активісти руху «Сильні громади» продовжуватимуть інформувати вас про діяльність депутатів та органів влади і місцевого самоврядування.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Костянтинівці Вікторія Омельченко

 

 

 

Previous Скільки лавочок поставили депутати Криворізької міської ради у 2017 році?
Next Маєш право знати: огляд головних рішень сесії Костянтинівської міської ради

About author

You might also like

Нардепи Донеччини 0 Comments

Гречка по-королевски

Семья нардепов выживает на семь тысяч на двоих Девять месяцев назад в Украине прошли досрочные парламентские выборы, на которых граждане избрали своих депутатов. Кто-то по совести, кто-то – за гречку.

Нардепи Донеччини 0 Comments

Константину Матейченко предлагают отчитаться перед избирателями

Координаторы ОО «Сильні громади Донеччини» вместе с активистами Бахмута подготовили публичное обращение к народному депутату Константину Матейченко с просьбой проинформировать о своей депутатской деятельности. Матейченко Константин Владимирович и Клюев Сергей

Новини 0 Comments

Где найти донецких депутатов?

Найти донецких депутатов в родном регионе – дело непростое. В теории все прописано красиво: каждый депутат обязан проводить личный прием граждан, работать с избирателями той территории, от которой он избран,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!