Як працює Волноваська приймальня нардепа Лубінця?

Як працює Волноваська приймальня нардепа Лубінця?

Командна руху «Сильні громади» продовжує аналізувати діяльність народних депутатів. Цього разу нам довелось мандрувати приймальнями, що зазначені на їх офіційних сайтах. Зокрема, відвідали волноваську приймальню народного депутата України Дмитра Лубінця, який пройшов до Верховної Ради по округу №60.

Ми відвідали його волноваську приймальню, що знаходиться у будівлі РДА (кімн.121). Це був робочій день, і приймальня була відчиненою.

Нас зустріла привітна дівчина, котра одразу ж поцікавилась, з якою проблемою ми бажаємо звернутись. Вже було зрозуміло, що подорож у Волноваху не виявилась даремною.

Надто часто приймальні народних депутатів зустрічали нас зачиненими дверима. Адреса приймальні Дмитра Лубінця на багатьох інтернет-ресурсах опублікована у відкритому доступі. Сам кабінет знаходиться в адміністративній будівлі, а отже знайти його легко. На дверях є табличка з графіком прийому. Навіть вказаний телефон, на випадок відсутності спеціаліста, або ж незручностей у графіку роботи.

фото 1
Звернення до приймальні надходять навіть через соцмережі. Ми й самі мали можливість у цьому пересвідчитись, коли знайшли сторінки, спеціально створені для цього. Під час бесіди виявилось, що за час існування приймальні помічникам депутата вдалось прийняти близько 1000 осіб. Але допомогти повною мірою вдається не всім.

«Причина криється часто у недосконалості законодавства, колізіях правових норм. А часто проблема просто у браку коштів. Проте, Дмитро Валерійович завжди намагається знайти вихід. Особливо, коли справа стосується дітей», – прокоментувала ситуацію помічниця депутата Інесса Ян-Косьміна.

Вона розповіла, що виборці в основному звертаються до депутата за допомогою з питань оформлення субсидій, надання фінансової (гуманітарної) допомоги, придбання твердого палива в зимовий період, нарахування платежів за комунальні послуги. Також скажраться на дії чи бездіяльність органів місцевого самоврядування, установ, підприємств та організацій, просять допомоги в оформленні документів тощо.

За словами помічниці, вдається вирішувати питання, що стосуються оформлення субсидій. Обговорення актуальних проблем, з якими звертаються до депутата, відбуваються на оперативних нарадах з керівництвом району, міста, органами місцевого самоврядування, установами та організаціями. Іноді питання вирішуються і просто за допомогою телефону.

Кошти на вирішення проблем знаходять не завжди, але за фінансовою допомогою люди звертаються кожного дня. Задовольняють лише окремі звернення. Народний депутат часто виділяє кошти на придбання необхідного технічного обладнання, спортивного знаряддя та інших речей, які сприяють вирішенню соціальних питань, особливо тих, що стосуються дітей.

Дмитро Лубінець буває на території округу кожного місяця. Про це свідчать фотографії та самі очевидці, з якими нам вдалось поспілкуватись у місті.
фото 2

Фото надано приймальнею 

фото 3Фото надано приймальнею 

Не можемо сказати, що всі люди, до яких ми звернулись, спілкувались з нами охоче. Багато хто відмовлявся говорити, бо вбачав у запитаннях щось політичне. Але з 10 опитаних людей (які взагалі погодились розмовляти) вісім чітко знали, хто є народним депутатом від їхнього округу. Ще двоє згадали його після того, як ми назвали ім’я. Одна з опитаних вже зверталась до приймальні та потрапила безпосередньо на прийом Лубінця; отримала від нього необхідну консультацію. Ще двоє мають плани відвідати приймальню та кажуть, що їм байдуже, проконсультують їх помічники чи сам депутат. Головне, щоб допомогли. Серед опитаних дехто ділився думкою, що дуже добре, коли у місті створюють подібні приймальні, бо часто немає де навіть просто отримати безкоштовну консультацію. Тож, навіть незважаючи на політичні симпатії або антипатії, люди йдуть за допомогою, а це свідчить, що популярність Дмитра Лубінця, як депутата, є досить високою.

Це легко пояснити, адже він часто проводить різноманітні медійні заходи із залученням великої кількості людей. Особлива увага, дійсно, приділяється дітям і молоді та темі об`єднання країни. Про останнє свідчать акції «Потяг дружби» і різноманітні форуми. Депутата періодично бачать на окрузі, це підтверджують регулярні фотозвіти. Помічниця також стверджує, що нардеп щомісяця веде особистий прийом. Останнього разу Лубінець був на місці 6 січня 2017 та роздавав дітям подарунки до свята.

Підсумовуючи, варто зазначити, що робота приймальні справляє позитивне враження, бо функціонує вона за графіком, і тут нікому не відмовляють у спілкуванні. В свою чергу, ми сподіваємось, що народні обранці у Донецькій області сумлінно намагатимуться покращити життя тих, хто довірив їм свій голос, не дивлячись на колізії у державі та складні політичні обставини.

 

Координатор руху «Сильні громади» у Добропіллі Аліна Денисова

 

Previous Що заклали в міський бюджет Селидового на 2017 рік?
Next Бюджет Рубіжного-2017. На що витрачатимуть наші кошти цього року?

About author

You might also like

Приймальні депутатів 0 Comments

Как принимает избирателей дружковский депутат Галина Небогатикова

Активисты «Сильных громад Донетчины» в совместном проекте с дружковской инициативой «Халва», движением «ЧЕСНО» и «Следи за деньгами» проверили, как местные депутаты принимают избирателей, а также поинтересовались актуальными вопросами, над решениями

Приймальні депутатів 0 Comments

Інспекція по телефону. Як працює приймальня депутата Тарути

Дуже мало виборців знає про закріплені Законом обов’язки народних депутатів, серед яких, зокрема, постійно підтримувати зв’язки з виборцями та проводити особистий прийом громадян у дні, визначені Верховною Радою України для

Приймальні депутатів 0 Comments

К кому из дружковских депутатов на прием не попасть?

«Сильные громады Донетчины» в рамках совместного проекта с местной инициативой «Халва», «ЧЕСНО» и «Следи за деньгами» решили проверить, как осуществляют прием граждан депутаты Дружковского горсовета. Не все депутаты были на

1 Comment

Leave a Reply