Вибори на Донеччині: напади на активіста, квіти іменинникам та вкидання пачок бюлетенів

Вибори на Донеччині: напади на активіста, квіти іменинникам та вкидання пачок бюлетенів

31 березня в Україні відбувся перший тур виборів Президента. У МВС повідомили зафіксували більше 2,5 тисяч заяв про порушення виборчого законодавства. У цій статистиці Донецька область посідає почесне третє місце, 260 повідомлень надійшло до правоохоронців.
Команда громадської організації “Сильні громади” не залишилася осторонь цього процесу та зареєструвала 11 офіційних спостерігачів у 4 виборчих округах, які уважно спостерігали за виборами та реагували на порушення. Пропонуємо ознайомитися з результатами цих спостережень.

Слов’янськ: електронні документи, Штепа та агітація
Проблеми у місті розпочалися ще на початку подання документів для реєстрації офіційних спостерігачів. Члени ОВК вимагали надання документів не тільки в паперовому, а й в електронному варіантах, що не передбачено законодавством.

У день тиші комунальні служби не прибрали весь агітаційний матеріал, тому на вулицях можна було зустріти плакати Тимошенко, Зеленського, Ляшка та Кошулинського.

Майоріли у місті плакати екс-міського голови Нелі Штепи, на яких вона агітувала голосувати за кандидата на пост Президента – Вілкула. Пізніше колишня очільниця повідомила, що не має відношення до цього інциденту.

Загалом вибори у місті відбулися без значних правопорушень. Члени комісій і спостерігачі від різних суб’єктів виборчого процесу контролювали один одного та співпрацювали в основному без конфліктів.
Більше детально про хід голосування у Слов’янську можна ознайомитися за посиланням.

Торецьк: 80 недійсних бюлетенів, а може і більше
У місті спостерігачі стали свідками фальсифікації виборів. На виборчій дільниці №140702 невідомі особи вкинули пачку бюлетенів та втекли.

Така ж ситуація склалася і під час підрахунку голосів на дільниці № 140704. Під час підрахунку були виявлені рівно складені стопки бюлетенів за одного з кандидатів у Президенти. В результаті 80 бюлетенів були визнані недійсними.
В єдиний реєстр досудових розслідувань внесені відомості про відкриття 2 кримінальних справ за статтею 158 Кримінального кодексу України “Фальсифікація виборчих документів, документів референдуму чи фальсифікація підсумків голосування, надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців чи фальсифікація відомостей Державного реєстру виборців”.Більш детально про хід голосування у Торецьку можна ознайомитися за посиланням.

Бахмут: квіти для іменинників
На одній з дільниць спостерігачі зафіксували, що виборцям, які голосували вперше в житті, на дільниці вручали шоколадки, а іменинникам – квіти.
На іншій дільниці було зафіксоване ймовірне порушення. Родичі чоловіка, який проживає на території АР Крим, виявили навпроти його прізвища у списку підпис, який означав, що за нього хтось проголосував.

На тій же дільниці офіційному спостерігачеві організації не дали можливості ознайомитися зі списком виборів.
Також на спостерігача було подано заяву до поліції щодо перешкоджання роботі комісії, незважаючи на відсутність підстав для цього.

Дружківка: агресивні напади на активіста
У Дружківці від організації планувалося зареєструвати 3 офіційних спостерігача, однак представникам “Сильних громад” так і не вдалося це здійснити.
Під час спостереження за прийомом документів ОВК №49 заступник голови Євгеній Бова напав на представника організації Павла Островського, через неофіційну вказівку керівництва перешкоджати всім охочим у спостереженні за виборчим процесом.
Таку позицію підтримали місцеві правоохоронні органи, які відмовилися приймати заяву від постраждалого.
В результаті Островський оскаржив протиправні дії поліції у суді та змусив прийняти повідомлення про правопорушення.
Однак, у зв’язку з цією ситуацією “Сильні громади” не змогли подати документи до ОВК для реєстрації офіційних спостерігачів та бути повноцінними учасниками виборчого процесу.
Більш детально з ситуацією, що склалася, можна ознайомитися за посиланням.

У Часів Ярі, Світлодарську та селі Нікольському Слов’янського району обійшлося без значних порушень, вибори відбулися спокійно.

Також, 31 березня, протягом всього дня, команда організації надавала всім охочим юридичну підтримку з питань дотримання виборчого законодавства. Було надано понад 25 консультації щодо прав та обов’язків офіційних спостерігачів, членів виборчих комісій, фотофіксації, ймовірних фальсифікацій тощо.

У підсумку всі офіційні спостерігачі у 4 виборчих округах відзначали некомпетентність значної частини членів виборчих комісій, яка негативно впливала на хід виборчого процесу.
Маємо надію, що до другого туру виборів члени комісій підвищать рівень своєї компетентності, а ми продовжуємо стежити за виборами у Донецькій області.

Previous Як реагувати на порушення на виборах?
Next Зробимо вибори прозорими разом - долучайтесь до спостереження у другому турі

About author

You might also like

Вибори2019 0 Comments

Чи можна фотографувати під час голосування?

Під час першого туру голосування на виборах Президента України до юристів ГО «Сильні громади» надійшло більше десятка питань про можливість фотографування на виборчих дільницях. Перед другим туром ми вирішили надати

Вибори2019 0 Comments

Як реагувати на порушення на виборах?

Команда громадської організації “Сильні громади” підготувала інформаційний бюлетень для офіційних спостерігачів на виборах, як діяти, коли стали свідком порушень законодавства – як правильно підготувати і подати скаргу, щоб реакція на

Вибори2019 0 Comments

Зробимо вибори прозорими разом – долучайтесь до спостереження!

Кожні вибори – це своєрідний іспит в житті демократичної країни, під час якого громадяни обирають вектор свого розвитку. Під час якого активність громадян надзвичайно важлива. Зокрема, багато людей, які готові

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!