Зробимо вибори прозорими разом – долучайтесь до спостереження!

Зробимо вибори прозорими разом – долучайтесь до спостереження!

Кожні вибори – це своєрідний іспит в житті демократичної країни, під час якого громадяни обирають вектор свого розвитку. Під час якого активність громадян надзвичайно важлива. Зокрема, багато людей, які готові брати на себе відповідальність, трохи більшу від середньостатистичної, реєструються спостерігачами – як на звичайних виборчих дільницях, так і в окружних комісіях. Вони стежать за дотриманням закону і процедур у виборчому процесі, фіксують порушення і висвітлюють перебіг виборчого процесу.

Команда громадської організації “Сильні громади” не вперше спостерігає за виборчими кампаніями, однак вперше подала заявку на право спостереження до Центральної виборчої комісії та отримала дозвіл мати офіційних спостерігачів під час чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.

У зв’язку з чим, ми оголошуємо набір спостерігачів, які оцінюватимуть дотримання всіх процедур під час виборів Президента України.

Спостерігач від нашої громадської організації це особа*, яка:

  • досягла 18-ти річного віку;
  • не була раніше та не є наразі членом жодної політичної партії;
  • не є службовою та посадовою особою жодних з органів влади, військовослужбовцем, або тим, хто проходить альтернативну (невійськову) службу.

*обмеження встановлені вимогами законодавства.

Завданнями офіційних спостерігачів під час виборчого процесу стануть:

  • спостереження за перебігом голосування, підрахунку голосів, встановлення результатів, тощо;
  • виявлення, оперативне фіксування та оскарження порушень на всіх етапах;
  • отримання протоколу відповідної виборчої комісії про підрахунок голосів, тощо.

Під час всього виборчого процесу офіційним спостерігачам буде надаватися юридична допомога від команди ГО “Сильні громади” та в рамках сформованої нами мережі.

Також ми закликаємо до співпраці інші громадські організації, які зацікавлені у спостереженні та висвітленні виборчого процесу, що можуть стати у цьому нашими партнерами.

Усі, хто хоче приєднатися до процесу спостереження долучаються до мережі  “Будівничі громад” (Google-група), де буде відбуватись обмін досвідом та корисною інформацією, зокрема і щодо виборчого процесу.

Дізнатись більше про мережу “Будівничі громад” можна за посиланням.

Не зволікайте та заповнюйте форму для реєстрації офіційних спостерігачів на виборах Президента.

Також слідкуйте за нашим хештегом у мережі Facebook #ПрозорийВибір

 

Previous В Торецке активисты создают культурное пространство на месте заброшенного сквера
Next У Слов’янську пропонують створити карту комунального майна

About author

You might also like

Вибори2019 0 Comments

Чи можна фотографувати під час голосування?

Під час першого туру голосування на виборах Президента України до юристів ГО «Сильні громади» надійшло більше десятка питань про можливість фотографування на виборчих дільницях. Перед другим туром ми вирішили надати

Вибори2019 0 Comments

Як реагувати на порушення на виборах?

Команда громадської організації “Сильні громади” підготувала інформаційний бюлетень для офіційних спостерігачів на виборах, як діяти, коли стали свідком порушень законодавства – як правильно підготувати і подати скаргу, щоб реакція на

Вибори2019 0 Comments

Вибори на Донеччині: напади на активіста, квіти іменинникам та вкидання пачок бюлетенів

31 березня в Україні відбувся перший тур виборів Президента. У МВС повідомили зафіксували більше 2,5 тисяч заяв про порушення виборчого законодавства. У цій статистиці Донецька область посідає почесне третє місце,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!